210

Už na přelomu měsíce se ujistíte v tom, že opravdu nejdříve musíte postarat sami o sebe, a až pak se věnovat druhým. Vy sami musíte být v pořádku, proto věnujte zvýšenou pozornost své tělesné schránce. Opravdu pro mnoho lidí hrajete důležitou roli, ale hrát byste ji měli hlavně sami pro sebe.

Budete-li se cítit skvěle, pak z této energie můžete rozdávat ve velkém. Dobrý pocit vám dodá nějaká kreativní práce. Naslouchejte více své intuici, ta vás vždy skvěle navede.

Detaily budou důležité

Kolem úplňku bude vše vyžadovat více soustředění. Věnujte pozornost i malým detailům a čtěte i mezi řádky. Pokud na něčem pracujete, váš projekt si vynutí více pečlivosti a propracovanosti. I v komunikaci budou potřeba malá, ale významná, gesta a také jiný styl, přesněji osobnější tón. Máte podepsat nějakou smlouvu? Vyplatí se mrknout i na to, co napsáno dole drobným písmem. Nevíte-li kam se vlastně nasměrovat po pracovní stránce, tento čas vám přinese odpověď.

Probuzené vnitřní dítě

Jak se bude květen přibližovat ke své polovině, poroste i vaše zvídavost a radost ze života. Ano, předcházející období bylo dost náročné, tak se uvolněte. Dovolte si znovu prožívat na plno a užívat si života doslova jako malé dítě. Alespoň na pár dní opusťte roli moudrého „dospěláka“, udělejte něco bláznivého, projevujte své emoce bez ohledu na to, co řekne okolí. Uvidíte sami, jak s nadšením, i vaše životní energie rozproudí.

Zavedl vás život ve druhé části měsíce do neprozkoumaných teritorií? Nevadí, někdy je trošku adrenalinu také potřeba. Nové zkušenosti prověří vaši odvahu a získáte cennou moudrost. Ano, život se neodehrává jen v bezpečí a v jistotě. Podstoupit trochu rizika se v těchto dnech vyplatí. Všimli jste si, jak se v těchto dnech lépe přemýšlí a uvažovaní je jasnější? Duše i těla si prošly očistným procesem. Možná se ještě nějaké zbytky starých emočních nánosů budou vyplavovat, ale rozhodně je více energie a životní síly.

Tvrdá realita všedního dne

Poslední třetina května vás opět vrátí do reality. Nemusí to být tak tvrdé, jak to vypadá. Stačí si do života přivést opět řád a systém. Vše si rozvrhněte, naplánujte a začněte konat. Vaše kroky musí být přesné, jasné a naprosto konkrétní. Tak získáte potřebnou jistotu, stabilitu a oporu. Dostanete-li pocit, že zase stagnujete, věřte, že to tak není. Někdy i krok zpět znamená velký posun vpřed. Hlavně se nenechte vlákat do staré známé pasti a neopakujte své chyby z minulosti. Život je totiž ten nejlepší učitel a pokud svou lekci nepochopíte, tak vám ji rád zopakuje.
Rady pro jednotlivá znamení zvěrokruhu

Berani,

neberte si nic osobně a zároveň nenechte druhé, aby překračovali vaše hranice. Řešte své vlastní problémy a nenechte se v manipulovat do cizích. Více si všímejte svého těla, dává vám jasné signály, že něco není v pořádku. Dovolte svému tělu, aby samo započalo léčebný proces. Dopřejte si více odpočinku, dodejte vitamíny a choďte dříve spát. Nenechte se nikým a ničím omezovat, jen vy sami víte nejlépe, co je pro vás nejlepší. Vaše vnitřní vedení vás navede správně, skrze pocity, myšlenky i sny. Nespěchejte a naslouchejte.

Býci,

přijměte věci takové, jaké jsou. A i když netušíte, jak dál, řešení existuje. Chce to však opustit stávající způsob života a nechat vše jen tak plynout. Pak se teprve můžete odrazit ode dna a začít znovu. Nebojte se a odproste se od všeho, co je již evidentně skomírající (i kdyby to byla práce nebo vztah). Hlavně nikomu nelhát a s nikým nemanipulovat. Otočilo se by se to proti vám jako bumerang. Naučte se také říct si o pomoc. Pokud to zvládnete, váš stres se zmírní a navíc získáte zcela nový pohled na situaci.

Blíženci,

přehodnoťte své sny a přání. Hodně se toho změnilo a hlavně jste se zaměřili spíš na plnění snů někoho jiného a ne těch vašich vlastních. Ale není pozdě začít znovu, vysejte si nová semínka na pomyslném políčku. Tento měsíc je pro vás zlomový, tak si všímejte toho dobrého, co k vám proudí. Těžké období máte za sebou, je čas posbírat si odměny. Zasluhujete si také pořádný odpočinek a relaxaci. Udělejte něco pro tělo, doplňte vitamíny, zasportujte si. Najděte si svůj způsob na doplnění životní energie.

Raci,

máte v sobě nahromaděnou negativní energii. To způsobuje ukrývaný hněv nebo vaše vlastní přesvědčení o nedostatku či omezení. Zastavte se, uvědomte i své negativní myšlenky. Mají sílu a moc, kterou rozséváte do Vesmíru a tím si toto všechno přitahujete. Změňte to a raději se soustřeďte na to, co chcete. Začněte znovu žasnout nad životem a nechte se okouzlit. Snažte se vyhnout sporům a nepřecházejte ani do „preventivní obhajoby“, stejně by to nikam nevedlo. Raději darujte lásku sobě i druhým.

Lvi,

na svět se díváte přes růžové brýle a nevnímáte realitu, jaká ve skutečnosti je. Poodstupte si, zachovejte chladnou hlavu. Tak se osvobodíte a poznáte rozdíl mezi fantazií a skutečností. Pokud se zvládnete propojit se svým vyšším já i vnitřním vedení, pak v sobě objevíte neskutečnou sílu. Mnoho lidí sice nebude s vašimi kroky souhlasit, ale nenechte se odradit. Používejte svou představit ke zhmotnění svůj snů. Můžete dosáhnout čehokoliv, když na to půjdete správně. Staňte se opět šťastným člověkem.

Panny,

vyprázdněte svou hlavu od povrchních myšlenek, buďte více v klidu, v tichosti. Berte tento měsíc jako vědomý, dočasný ústup. Ve vztazích by stejně docházelo k nedorozumění, tak je lepší být chvíli o samotě. Odeberte si ze života vše nefunkční a to, co již pozbývá smyslu. Budete překvapeni, kolik věcí se vyřeší samo. Jako bonus si mezitím pořádně dočerpáte svou životní energii. Ta byla totiž posledními událostmi notně vyčerpána. Zaznamenávejte si své sny i synchronicity, které se vám budou dít.

Váhy,

tento měsíc buďte více ostražití. Můžete se dostat do situací, které jsou pro vás velkou neznámou a nejste na ně připraveni. Hodně věcí bude maskováno, ale moudrost přichází se zkušeností. To však neznamená, že máte být lehkomyslní. Důvěřujte svým přátelům a nabídněte svou pomoc. Až ji budete vy sami potřebovat, budou vám také oporou. Věřte dál svým snům, i když se nyní nic nevyvíjí, jak si představujete. Nevzdávejte se, ještě hodně síly ve vás dřímá. Svou životní sílu rozproudíte také tvůrčí činností.

Štíři,

ať vás trápí jakýkoliv problém, není nutné ho řešit zdlouhavě a náročně. Buďte jako řeka, vždy si najde cestu. Sice obeplutí může na první pohled působit jako delší varianta, ale je schůdnější, a ještě po cestě můžete zažít nová dobrodružství. I čas proměn může být naplněn klidem a láskou. Řekněte si pomoc a budete vyslyšeni. Dokonce se vám otevřou nové možnosti a nabídnou příležitosti k posunu. V květnu vás čeká také cestování nebo příjemný výlet. Jen si dejte pozor na svá rozhodnutí, musí být v souladu s vaší podstatou.

Střelci,

buďte trpěliví, vyčkávejte a trénujte na tu správnou chvíli. Přijde, jen to nebude teď hned. Máte v sobě dary a talenty, které se ještě na plno neprojevily, ukážou se, až bude vaše nová cesta připravena. Vaše energická hladina je nyní v poklesu, tak se nepokoušejte o nic riskantního, neskončilo by to dobře. Ale malý risk či nějaké to dobrodružství vám naopak dodá opět vítr do plachet. Změnu vnímání svého způsobu života rozhodně pocítíte a nebude se jednat o drobnosti. Vnímat lásku pomohou i doteky, rozdávejte je kolem i sobě samotným.

Kozorozi,

tím, že plně nepřijmete sami sebe a nemilujete se takoví, jací jste, tlumíte své vnitřní světlo. Je to stejné, jako dělat stále to stejné a očekávat zcela jiný výsledek. Neubližujte sami sobě, vykročte do neznáma a ochutnejte kouzlo života. Jste silní, jedineční a dokonalí přesně takoví, jací jste. Neurážejte se, nabídne-li vám někdo pomoc či radu, myslí to dobře. Nahlédněte do svého nitra a poslechněte svou intuici, skvěle vás navede. Vyvarujte se jakýchkoliv konfliktů a vše řešte mírumilovnou cestou.

Vodnáři,

máte své nesplněné sny, které dlouho nenabíraly reálné obrysy. Nyní se chtějí dostat na světlo. Netlačte na nic, nespěchejte, vše má svůj správný čas. Od vás se jen očekává, že budete na správném místě a uděláte nezbytně nutné kroky. Váš plán bude mít dlouhodobě pozitivní vliv. Odpoutejte se od minulosti a zůstaňte otevřeni novým možnostem. Respektujte své pocity. Konečný výsledek bude vítanou změnou. I váš hodnotový systém se mění, doslova proměňujete svůj život. Staré a nefunkční uvolňuje místo pro nové.

Ryby,

vše má svůj začátek, průběh a konec. Vy však máte tendenci dívat se jednotlivé části odděleně, a tím ztrácíte nadhled. Podívejte se znovu na svět z ptačí perspektivy. Nelekejte se toho, že vám někteří lidé odejdou ze života. Všichni se vyvíjíme a postupujeme, jen každý jiným tempem. Poděkujte těm, co se již vzdálili, za to, co jste společně prožili a co jste si pochopili, a jděte dál. Pomyslné dveře nových příležitostí se otevírají. Je jen na vás, kam vstoupíte, nejdříve však dokončete vše rozdělané a odložené.
S láskou vaše čarodějka Dana Chara
Foto: pixabay.com

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account