V noci nad pátkem 12. srpna tu bude magický, malinko lehkovážný úplněk. Bude to poslední letošní super úplněk. V těchto dnech také vrcholí meteorický roj Perseidy. A před závěrem měsíce srpna se můžete těšit ještě na pečující novoluní. To připadá na sobotu 27. srpna dopoledne. Ale vezmeme to pěkně popořádku. Hvězdná obloha toho má pro nás nachystáno opravdu hodně.

Magický úplněk svádí k lehkovážnosti

Vodnář si vezme pod patronát úplněk v noci na pátek 12. srpna. Plná fáze Měsíce bude po půl čtvrté ráno. Pokud znáte nějakého Vodnáře, tak si možná vybavíte i jeho lehkovážné jednání. Spíš bych to nazvala jistou formu lehkosti bytí. Co to pro nás znamená? Snažte se být opatrnější, nerozhodujte se bez rozmyslu. Obvykle nabádám ke spontánnosti, ale tentokrát raději ne. Vědomě se snažte zaměřovat svou mysl na to, co si ve skutečnosti přejete a vyvarujte se negativních myšlenek. Upřímně, katastrofické scénáře také umějí Vodnáři krásně vykreslit. Tento magický úplněk můžete využít raději ve svůj prospěch.

Tvořivost a kreativita

Magický superúplněk vás krásně podpoří i v kreativitě a tvořivé činnosti. Ať už máte chuť si sami vytvořit nějakou dekoraci domů, začít psát knihu nebo třeba namalovat obraz, udělejte to. Možná překvapíte sami sebe, jak vám to půjde. I intelekt bude posílen, takže se daleko snáz naučíte něco nového. Vyplatí se tedy i začít nějaké studium. Energetický proud vás pozvolna vtáhne i do trochu jiných vod. Jakých? Svobodně se vyjádřit a nedržet se nutně všech zaběhnutých pravidel. Pokud se necháte unést proudem, do kterého nasedla vaše duše, pak se nepochybně pohnete z místa tím správným směrem.

Svaté dřevo

Na podporu tvořivosti i při potřebě maximální soustředěnosti pomůže Palo Santo. To je v překladu svaté dřevo (česky to nezní tak lákavě – Kopál vonný). Jeho aroma se velmi často využívá i při rituálech. Právě šamani z něj nejraději dělali svá vykuřovadla. Svůj magický nástroj najdete zde.

Moralistický Saturn asistuje

Přicházející magický úplněk má pro vás ještě hodně překvapení. Slunce máme ve znamení Lva a Luna je v opozičním Vodnáři, tak mohou některé změny a proměny přijít rychle a nečekaně. Zastavíme-li se u Vodnáře, pak zjistíme, že jeho vládnoucí planetou je Saturn. Toho si já sama představuji jako vrásčitého starce, takového učitele ze staré školy. Jen je dávno v důchodu. Proč? Působí na mě tak, že se objeví komplikace, zádrhely a docela pravděpodobně i životní zkoušky. A hlavně vyžaduje striktně dodržování pravidel, řád a zásadovost. Ani z morálního hlediska nehodlá dělat žádné kompromisy. Ano, tento magický úplněk bude opravdu hodně náročný a na každého bude působit jinak. Dokonce se Saturn objeví na noční obloze viditelně.

Jeseteří úplněk nebo magický?

To, že se tomuto úplňku říká magický, jsem už naznačila. Má však i další označení, se kterými se můžete setkat. Je to třeba červený (obloha se často v tomto období barví do červeného kabátu), úplněk zelené kukuřice nebo třeba úplněk zrna. Nejznámější je však název jeseteří. Jeseter pro staré indiány značil hojnost, byla sezóna jejich lovu. Prý je tento tvor dokonce starý několik miliónů let. Proto také srpnový magický úplněk věnovali oslavám hojnosti. Hojnost pro tyto kmeny znamenala i jiné přínosy, třeba získání neobvyklých darů pro duši nebo lásky. A mimochodem i planeta lásky Venuše se den před úplňkem posune do znamení Lva, asi aby se také vyhřála poblíž Slunce. Láska bude tedy také na výsluní.

Jak být a žít v souladu se svou duší a uplatnit dary své duše i v běžném životě?

Na tuto otázku opravdu nejde jednoduše a jednoznačně odpovědět. Každý z nás je jedinečný a jiný, vnímáme jinak, chápeme také jinak a tvoříme svou realitu také rozdílným způsobem. Co však může udělat každý, je vědomě pracovat na sobě. Ano, je to běh na dlouhou trať, ale rozhodně se vyplatí. Pokud chcete, abych byla vašim průvodcem já, pak rychle naskočte do kurzu: Najdi svůj střed, žij své skutečné já. Budete tak moci být v mé společnosti (alespoň virtuálně) po celých 9 týdnů a pokročit na své cestě tak, jak byste to možná samostudiem nezvládli ani za dlouhé roky. Více zjistíte tady.

Perseidy, Slzy svatého Vavřince

Perseidy je možné pozorovat každoročně od poloviny července až do poloviny srpna. Nejvíce jich „padá“ v noci z 12. na 13. srpna. Letos toho zase tak moc neuvidíme. Vodnářský magický úplněk z předcházející noci bude opravdu hodně zářit. Chcete-li si to alespoň trošku vychutnat, tak ideálně vyrazte někam mimo město a ještě hodně vysoko. Nejvíce šancí bude po třetí hodině ráno až do rozbřesku. Příští rok to bude lepší. Měsíc bude v ubývající fázi, spíš z něj bude jen malý srpek. Novoluní nastane 16. 8. 2023.

Jak to je s padajícími hvězdami, co plní přání?

První zmínky o meteorickém roji Perseid pocházejí již ze třetího století. Prý začaly padat těsně po umučení svatého Vavřince, a proto se jim přezdívá také Slzy svatého Vavřince. Ve skutečnosti jsou to částice z komety. Ta se naposledy přiblížila ke Slunci v roce 1992 a zopakuje to až za více než sto let. Ale o každoroční letní pozorování noční oblohy nás tento fakt stejně nepřipraví.

Nebeské noční promítání

Ani to, že díky zářícímu Měsíci moc neuvidíme Perseidy, nás od nočního pozorování nemusí odradit. Mléčná dráha se dá jen těžko přehlédnout už od večera. Stejně tak se nad obzorem téměř po celou noc viditelně vystavuje Saturn. Dokonce i s malým dalekohledem uvidíte jeho nejjasnější prstenec i měsíc Titan. Ještě jasnější než Saturn je v těchto dnech i Jupiter, viditelný i s některými detaily. Jen si na něj musíte počkat až do druhé části noci. Nad ránem Saturn a Jupiter vystřídá planeta lásky Venuše. Takže o podívanou jistě nouze nebude.

Kritický pohled Panny za novu snad dodá i nadhled

Tendence silně dramatizovat, nadměrně kritizovat, ale také si méně věřit, to je nadcházející novoluní. V sobotu 27. srpna po čtvrt na jedenáct dopoledne nám to Panna, ve které bude právě Luna, pěkně nastřádá. Kroťte své nálady i nevyžádané rady. Toto novoluní by vám to nemilosrdně oplatilo tím, že byste zabrzdili sami sebe. Chcete-li ve svém životě a na lidech kolem vás nějaké změny, pak musíte začít u sebe, ať se vám to líbí nebo ne.

Novoluní požaduje i pozornost a péči pro vaše tělo i duši

Nikdy není dobré žádnou oblast zanedbávat. Ale někdy je těžké vše spojit, aby byl prostor na vše podstatné a důležité. Ráda vám ukážu, jak na to. On i již zmiňovaný online kurz „Najdi svůj střed, žij své skutečné já“ (https://danakratochvilova.cz/vedoma-harmonizace-caker/) má krásný podtitul – „Vědomá harmonizace čaker na úrovni těla, mysli i duše“.

Úklid v sobě i kolem sebe

Pečlivá Panna se vás bude vší silou snažit zbavit se nepořádku. Potřeba odstranit ze života vše nepotřebné a zbytečné hodně zesílí. Sice takový úklid vyžaduje preciznost a trpělivost, ale teď to půjde daleko rychleji. Tak ani obavy, že se vám do něčeho nechce, mít nemusíte. Vytvořte si jednoduchý systém a projděte nejen svůj domov, ale i temná zákoutí své vlastní duše. Proč byste to měli vlastně dělat? Každé novoluní symbolizuje nové začátky. A pro ně musíte také vytvořit místo. Věřím, že si do svého života chcete přitáhnout nové příležitosti, možnosti, ale třeba i hojnost či lásku. Tak to neodkládejte a pusťte se do toho.

Životní směr a poslání

Tento magický nov vám také ukáže smysl toho všeho, čím jste si již prošli. Každá zkušenost má své opodstatnění. Vše je součástí procesu. Vám se tak může ujasnit kdo jste a kdo naopak ne. Pomyslné masky budou strženy. Ještě několik týdnů budou přicházet další a další uvědomění. Najednou bude jasné „proč“ i „jak“ pokračovat. To vše ještě umocní získaný nadhled nad celou vaší situací. Odměnou vám pak bude posílená víra v sebe samotné i vědomí vlastní hodnoty. Stojí za to i zamyslet se nad svou prací. Pokud totiž nejste spokojeni, pak s vámi není v souladu. A to se dříve nebo později podepíše i na vašem zdraví. Opusťte to, co vám nesvědčí a zlepší se i zdraví a celkový pocit spokojenosti.

Zklidnění a péče

Když už jsme u těch životní oblastí a jejich propojení. Věnujte péči a pozornost i svému tělu. To, že je nutné jíst kvalitní potraviny, dostatečně spát i sportovat, asi opakovat nikomu nemusím. O čem se však nemluví jsou jiné aktivity, nejčastěji v noci. Postelové radovánky vás také mohou nádherně dobíjet a dodávat životní sílu a energii, anebo to může být přesně naopak. S nespokojeností přichází frustrace, kterou následuje hněv, negativní myšlenky a často i sebedestruktivní chování. Naše těla nám vždy zrcadlí naši duši.

Provoněné prostředí má své kouzlo

Na zklidnění a navození příjemných myšlenek krásně pomůže najít si chvilku času jen pro sebe. Dopřejte si třeba meditaci, udělejte si kolem sebe útulně nebo si vytvořte kouzelnou atmosféru s aroma difuzérem a nějakým olejem, na který máte náladu. Do konce srpna jsou právě aroma difuzéry (zde najdete výběr) u mé oblíbené české firmy s výraznou slevou a ten správný olejíček určitě také najdete. Pak už vnitřního kritika snadno vypnete a budete se moci ponořit do přítomného okamžiku.

Přeji nádherný magický zbytek srpna!

S láskou Dana Chara

Foto: pixabay.com

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account