Ahoj všem, tak jsem tu po týdnu opět s další kartou. Venku už je jasnej podzim, padá listí, je takový to sychravý počasí a všechno je krásně barevný. Skončilo nám jedno období a začíná druhé, a přitom všechno zapadá do konceptu celku. Tak jako ta karta, taky krásně barevná, skládající se z několika částí, které dokonale tvoří celek.

Takže, přátelé, podzim je celkově o sklidnění. Příroda se připravuje na zimu, všechno se tak nějak zpomaluje, opadává, je to takovej ten stav před spaním, kterej zažíváme každej večer. Navíc to počasí, který je tak trochu ubrečený, mohlo by se zdát. Ale nebrečí 🙂 Všechno má svůj přirozenej rytmus, všechno je, jak má. Hodně lidí podzim právě proto, jakej je, nemá rádo. Pač prej maj ty deprese.

Přemejšleli jste někdy nad tím, s čím souvisej? Možná právě s tím, že neumíme držet krok s přírodou. Neumíme zpomalit. Podzim obecně symbolizuje stáří, přípravu na odchod. Tím, že každý den vidíme, jak se příroda ukládá ke spánku, dochází nám, že nás to taky jednou čeká. Tak nějak se to k nám přiblíží, ať chceme nebo ne a i přes to, že se nám to nelíbí, to na nás doléhá. Dochází nám, že stárnem, že pomalu, ale jistě směřujeme k tomu, co nás čeká všechny. Jenže proč nás to tak děsí? Já u toho psaní zase koukám ven tím naším francouzským oknem (kupodivu je docela čistý, tak tam i vidim) a pozoruju psy, jak si hrajou. Jsou nepřehlídnutelný a fakt mě baví je pozorovat, protože dokonale vystihujou to, co sděluje ta karta. Víte, oni neřeší, jestli je jaro nebo podzim. Neřeší ani, jestli je ráno nebo večer, jestli už jsme se česali, než jsme je šli pustit ven a jestli jsme dostatečně vhodně oblečeni pro jejich společnost. Je jim to úplně jedno. Jasně, můžete si říct, že jsou “omezení”, že maj malej mozek, že jsou to přece “jen” zvířata. Já to vidim trochu jinak.

Oni umí žít v přítomnosti, na rozdíl od nás. Dělají to, co je baví, na co mají zrovna chuť, když se jim do něčeho nechce, tak to prostě nedělaj. A když chtěj něco od nás, umí to dát dostatečně najevo tak, abysme to pochopili. Tak jsou intelignetní. Takže se nabízí otázka – nejsme náhodou my ti omezení? My žijeme v zajetí systému, zvířata ne. Pro ty, které by tohle přirovnání snad pohoršovalo, mám ještě jiné. Vemte si malý dítě. Miminko. Všichni ho obdivujou, všem se rozzáří obličej, když se na něj dívají, všechno se kolem něj točí, všechno se mu přizpůsobí a i přesto, že je tak malinký a křehký a neumí mluvit, dá velmi jasně najevo, co zrovna chce nebo potřebuje. A my děláme všechno proto, abychom mu to zrovna v tu chvíli mohli dát, ať se děje, co se děje. Je to tak? Shodneme se, že ano. Takže, je více než jasné, že sem do toho světa přijdeme dokonale vybavený. Přesto, že neumíme mluvit, se umíme vyjádřit. Umíme dát velmi jasně najevo, co teď a hned chceme. Všichni jsou z nás poprděný a obdivujou nás! Stačí nepatrnej novej pohyb a za všechno nás hnedka chválej. Tolik krásnejch slov a věcí, který slýcháme jako malý dítě, už většinou neslyšíme po celej zbytek života. Všichni se nám snažej dát do nejlepší a usilujou o to, abychom se cítili co nejlíp. Jde jim o naši spokojenost a my to bereme automaticky, protože to tak je v pořádku.

Co se teda stane, že to trvá jen tak krátkou dobu? Proč se s tím, jak rosteme, tohle všechno vytrácí? Proč už pro ostatní nejsme tak krásní, šikovní, jedineční, roztomilí a dokonalí? Kam se to všechno ztratí? Těžko říct. Možná jim zevšedníme. Okoukáme se. Možná je to tím, že se začneme chovat podle toho, jak to vidíme kolem sebe, chceme se zavděčit, chceme se pořád tak líbit, jako když jsme byli ta miminka, chceme, aby se o nás pořád tak starali a pečovali, ale ono už se to nějak vytrácí, nároky na nás se zvyšují a ochočování jede na plný obrátky, protože najednou se po nás chce, abysme splňovali nějaký normy, zapadali do společnosti, byli přijatelní a ještě k tomu aby nás měli rádi. To chceme pořád, protože si pamatujeme, jaký to bylo, když jsme byli miminka. Jenže jde čas a my to postupně zapomínáme. Zapomínáme to proto, že nám dojde, že už to takový nikdy nebude. Tak to radši vytěsníme, aby nás to tak nebolelo.

Je tu ještě jedna důležitá věc, pozornost. Mimčo přitahuje pozornost i když spí. Má ji pořád, a to je mu to vcelku asi jedno 🙂 Pořád ho hlídáme, jestli je v pořádku, díváme se, jak vypadá, jestli se ze spaní usmívá a tak. No a pak přijde období, kdy usne a všichni se radujou, že dítě spí a je klid. Víte, je to tou dobou, tím nastavením tohodle světa! Jde se po výkonu, po penězích, po kariéře a ten tlak je tak brutální, že se z nás vytrácí postupně všechno a stáváme se roboty. Nejsme obdivovaný za to, jaký jsme, ale za to, jak vypadáme, co máme na sobě, jakym jezdíme autem a kde bydlíme. Jde se po úspěchu, to je ten motor, kterej hejbe světem. Je to hnus, kterej mi dovolujem. Zlo, který na sobě dobrovolně necháme páchat! Když jsme se narodili, měli jsme všechno. To všechno se z nás postupně vytrácí. Nenechte si vzít zbytky svého, řekněme, božství. Vraťte se zpátky k tomu miminku a vybavte si ten pocit, kterej jste měli. Tenkrát, už je to dávno, já vim. Ale věřte mi, že to v sobě máte pořád, jenom někde strašně hluboko schovaný. Chcete přece, aby vás měli rádi. Proto taky v životě děláte většinu těch píčovin. Protože jste zapomněli, že to, že vás někdo bude mít rád, je přirozenej stav. Že se nemusíte prodávat, zavděčovat, podceňovat a zapírat sami sebe. Že jste sem přišli proto, aby vám bylo krásně a že největším úkolem každého z nás tady a teď, v tomhle životě, je si to, s čím příjdeme na tenhle svět, udržet co nejdýl, po celej život.  

Konzultace tenhle týden budou v Praze a po telefonu. No a roční osobní horoskopy jedou pořád 😉 

Vodnář

Seberte všechny síly a zaberte, koule na to máte 😉 Prostě a jednoduše, nenechte se setřást! Pozici máte skvělou, jde jen o to nevyměknout a udržet si ji. A pozor, nezapomínejte taky na svoji hrdost. Nemyslím tím ego, ale své zdravé sebevědomí.

Ryby

No tak snad už konečně přijde to, na co celou dobu čekáte. Má to jen malej háček – ono by to jako přišlo už dřív, ale vy furt čekáte, že to půjde tak nějak samo, a to teda fakt ne. Musíte tomu aspoň trochu pomoc a uvidíte, jak se věci dají hezky do pohybu.

 

Beran

Připravte se na to, že budete muset překonat určité překážky nebo překážku. Takhle, pokud se k tomu fakt postavíte čelem a nebudete zase spoléhat na někoho jiného, tak se nemáte čeho bát a dáte to vcelku v pohodě. Pokud se tomu ale zase budete chtít vyhnout a obejít to, tak vám mám vyřídit, že vás to stejně doběhne 😉 Tak už k tomu zaujměte nějakej postoj, nebude to tak zlý. 

Býk

Jedny dveře se zavírají, teď je třeba otevřít nějaké další. Vy víte které, jen vám něco brání to udělat. Nebojte se toho! Nemáte čeho. Jen se slušně rozlučte a hezky za sebou zavřete. No a pak směle vykročte k těm novým zítřkům. Jo a nezapomeňte vykročit pravou. 

Blíženci

Vy máte teda kuráž, kdo by to řek? No správně, jen se nedejte 🙂 Stůjte si za svým, ať se děje co se děje. Pamatujte si, že vy máte jasno a jestli se vás někdo snaží přesvědčit o opaku, je to jeho problém, ne váš. Vaše vize moc dobře ví, kam vás žene.

Rak

Asi jsou věci, před kterýma byste neměli zavírat oči. Možná je nechcete vidět, to se dá pochopit, ale je třeba je přijmout. Ono se to poddá. Prostě to jenom berte tak, jak to je a nebojte se ani pouštět to, co vám nesedí. Je potřeba selektovat a umět si z toho vybrat to, co je pro vás podstatný.  

Lev

Možná by se dalo napsat, že se blýská na lepší časy. Každopádně ještě vydržte, situace se pomalu ale jistě začíná narovnávat a lepšit. Jen buďte otevření všem změnám a příležitostem, ať vám neuteče to, co vás z toho má vytáhnout. Prostě se nebojte pustit a jít dál.  

Panna

Vy zpomalte a odpočívejte. Dopřejte si dostatek spánku a fakt se nenechte zatáhnout to koloběhu věcí a všeho toho shonu kolem. Až budete mět zabrat, budete to cítit. Dřív se fakt do žádnejch akcí nepouštějte. A jestli vám někdo bude řikat, že musíte, pošlete ho někam 😉 

Váhy

Wau! Tak jo, když se daří, tak se daří a vám se dařit bude 🙂 Takže super, přijímejte vše, co k vám bude přicházet, s otevřenou náručí. Bude toho asi docela dost, tak si klidně můžete i vybírat. Nebojte se ani experimentovat a můžete jít i do extrému. Prostě máte zelenou, tak jeďte na plno 😉 

Štír

No, možná to není podle vašich představ, ale nebojte se, jen hezky pokračujte. Cesta má směr dobrej, ten váš 😉 To, že na ní nepotkáváte to, co byste chtěli, ještě neznamená, že jdete blbě. Takže vytrvejte a držte kurz.  

Střelec

No, dejte si bacha na všechno, co souvisí s bydlením. Ať nezahučíte do nějakýho průseru. Než se pro něco rozhodnete, radši si to 2x přepočítejte a vlastně vůbec nic nezkazíte tím, když si necháte nějakou dobu na rozmyšlenou. Rozhodně nedělejte žádný ukvapený rozhodnutí, ty by se vám fakt nemusely těžce vyplatit. 

Kozoroh

Vy před sebou máte nějakej učební tejden. Takže asi takhle – hlavní je se z toho neposrat. Berte to tak, jak to je a zbytečně se do toho nepokládejte, hlavně emočně. Chce to si udržet nadhled a zdravej selskej rozum. To umíte, takže vlastně v pohodě.

Venku se sýkorky slítavají na naše rozlouskaný ořechy a lítají i na krmítko. Je prázdný. Vidíte, jak dokonale ta zvířata fungujou? Jakoby věděly, že se na ně dívám a tak mi dávájí najevo, že je potřeba začít do toho krmítka něco sypat. A třeba i vědí, kolik z vás to bude číst a kolik ptáčků tím pádem bude mít jídlo. A třeba to vůbec nevědí a moji pozornost přitáhlo to, že prostě jsou tím, čím jsou. A třeba je to všechno taky úplně jinak. Je jedno, jak to je, důležitý je, že to je. 

Mějte se krásně

Tereza 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account