Jak vypadá svatba v Bílém domě? Díky slavnému šperkařskému domu Tiffany & Co. se na ni můžeme společně podívat. Nejstarší vnučka amerického prezidenta Joa Bidena, Naomi Biden se provdala za advokáta Petera Neala. Své „ano“ si řekli v chladném poledni na jižním trávníku Bílého domu. 

Prezident Biden provdal vnučku

Naomi Biden a Peter Neala seznámili před čtyřmi lety v New Yorku jejich přátelé. Osmadvacetiletá Naomi je dcerou Bidenova mladšího syna Huntera a jeho bývalé manželky Kathleen Buhle a pracuje pro právnickou firmu Arnold & Porter ve Washingtonu. Své křestní jméno dostala po prezidentově prvorozené dceři, která zemřela ve věku jednoho roku při autonehodě v roce 1972 spolu s jeho první ženou Neilou. 

Foto: se souhlasem Corbina Gurkana a Johna Dolana
Foto: se souhlasem Corbina Gurkana a Johna Dolana

Pětadvacetiletý Peter pracuje jako advokát v Georgetown Law Center on National Security a vždy se politicky angažoval stejně jako Naomi. Ta v politické kariéře svého dědečka hrála důležitou roli, kdy údajně v roce 2019 svolala rodinnou schůzku, na které ho vyzvala, aby kandidoval na prezidenta proti Donaldu Trumpovi. Peter vystudoval politickou komunikaci a během vlády prezidenta Obamy pracoval jako stážista v Bílém domě. Byl také součástí týmu kampaně Hilary Clinton. 

Foto: se souhlasem Corbina Gurkana a Johna Dolana

Po více než 200 leté historii Bílého domu jde teprve o 19. doloženou svatbu a první, při níž byla nevěstou vnučka prezidenta. Devětkrát se v sídle amerického prezidenta vdávala dcera hlavy státu, naposledy Tricia Nixonová v roce 1971. Jednou dokonce v Bílém domě řekl své „ano“ snoubence i sám americký prezident, a to sice Grover Cleveland, který byl v úřadu v letech 1885 až 1889 a znovu od roku 1893 do roku 1897. 

Foto: se souhlasem Corbina Gurkana a Johna Dolana
Foto: se souhlasem Corbina Gurkana a Johna Dolana

Nevěsta jako z pohádky

Naomi Biden šla k oltáři ve svatebních šatech inspirovaných Grace Kelly od Ralpha Laurena, který je pro ni srdcovou záležitostí. Módní kreace od legendárního amerického módního návrháře oblékla i na svou inauguraci nebo když se na podzim 2022 zúčastnila jeho módní přehlídky v New Yorku. Kromě snubních prstenů Tiffany & Co. zdobily nevěstu i perlové náušnice s diamanty z kolekce Tiffany Victoria. Ženich měl na sobě brož Tiffany & Co. Schlumberger. Zároveň všechny družičky a Dr. Jill Biden také zářily ve špercích Tiffany & Co.

Foto: se souhlasem Tiffany & Co.
Foto: se souhlasem Tiffany & Co.
Foto: se souhlasem Tiffany & Co.
Foto: se souhlasem Corbina Gurkana a Johna Dolana

Foto: se souhlasem Corbina Gurkana a Johna Dolana, se souhlasem Tiffany & Co.

Zdroj: Tiffany & Co.

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
  1. Kristýna Štírová 10 měsíců ago

    Teda taková svatba, to je fakt sen. 🙂 My jsme teda měli taky pěknou. V přírodě. A fotky z ní máme taky moc pěkné. 🙂 Nám dokonce svatební fotograf udělal i video. Nebylo to teda v rámci smlouvy, ale prostě udělal pár záběrů a dal nám takový tří minutý sestřih toho, co se na svatbě odehrávalo. A hlavně tam je zachycené naše ANO! 🙂

  2. MADAMACE 1 rokem ago

    krása krása

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Krásná svatba :-), viděla jsem ukázky i v TV

  4. Nádherná svatba, leč ani taková nezajistí novomanželům šťastný a spokojený život, každopádně – kéž by jim to spolu vydrželo “až do smrti”.

  5. LucieGajdíková 1 rokem ago

    Taky mě letos čeká svatba, ale takhle honosná teda určitě nebude 🙂

  6. NelaVávrová 1 rokem ago

    nádhera, snad jednou 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account