741

Tento týden jsem trhla rekord v počtu přednášek a účasti v diskusních panelech. Vždycky jsem obdivovala všechny řečníky, co tak různě vystupovali na akcích a tvářili se strašně důležitě. Někdy méně příjemní, jindy více, a bylo i pár takových, kteří mě strhli. Říkala jsem si, že by mě to možná také bavilo, jen bych se netvářila tak důležitě. Jak je to doopravdy, už musí posoudit jiní…

Bez přípravy a nedůležitě

Možná právě to, že tak trošku pořád nestíhám a připravuji se na dost věcí last minute, mi pomáhá k tomu, že nemám čas být nervózní. To se ale změnilo tuto sobotu, kdy jsem svůj týden měla zakončit diskusí k tématu Blbé nálady ve společnosti v této době od magnoli.cz. Ráno doma opatrně připomínám, že v poledne musím odjet a odskočit si na pódium s dalšími hosty. Otázka „A kdo tam vlastně bude,“ mě donutí se podívat konečně přesně na program, kde čtu, že v panelu je ještě egyptolog Bárta, hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil a spisovatelka Simona Bagarová. „Si děláš legraci?! To mi řekneš jenom tak? Ty se nepřipravuješ? Co tam budeš říkat?” diví se má drahá polovička a z nočního stolku mi ukazuje knihu 7 zákonů od profesora Bárty, kterou právě čte.

A tak jsme měli premiéru. Bylo to poprvé, kdy jsem byla nervózní, protože v první řadě seděl ON. Ten, kdo má rozečtených asi 15 knížek najednou, na svět se dívá z obrovského nadhledu a v první řadě se nebojí mi říci, že bych měla zpomalit nebo to či ono zkusit jinak. Teď tam sedím a mám mluvit.

Náš čas tady je omezený

Nakonec máme spoustu témat na celý víkend a sdílíme si nejsilnější myšlenky.  Nejvíc nám oběma zní ta od profesora Bárty: „Náš čas tady je omezený.“ Doba je rychlá, plná změn, a tak po vzoru knihy Mít nebo být (Erich Fromm) sdílím, že pokud chceme konečně být, tak pojďme ty změny dělat rychle a začít měnit statistiky toho, že patříme mezi nejpesimističtější národy, že jsme věčně nespokojení v práci a že pak na konci života litujeme, že jsme neměli více času na rodinu… protože náš čas tady je omezený!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Diverzita a inkluze jinak

V týdnu jsem si také poprvé střihla diskusi na konferenci o diverzitě a vystoupila v panelu na téma Inkluze. Naslouchala jsem odborníkům, viděla známé tváře a znova si připomněla, jak přistupuji ke svému týmu ve start-upu i devítileté malé firmě.
👉 Malý, velký, mladší, starší, muž, žena, heterosexuál či homosexuál – prostě člověk s určitými kvalitami.
👉 Nerozlišuji hyearchii ve firmě, prostě makáme.
👉 Sdílíme chyby, zkušenosti, názory. Všech a na všechna témata.
👉 Vždy a ke všem, bez rozdílu!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Lidsky s prezidenty

Krásná a podnětná setkání jsem měla o den později. Natáčeli jsme další díly mého pořadu Talk (z)lomu, tentokrát s prezidentskými kandidáty. Jo, jo, další výzva. Chvilku byla i nervozita, ale pak jsem zcela spontánně v týmu sdílela, jak moc mě to bavilo. První do mého křesla usedl Marek Hilšer, pak Danuše Nerudová, brzy se přidá generál Pavel a další. Pokud chcete vidět konečně politiky bez obalu za politickými tématy, tak se těšte na emoce a to, na co se jich ještě nikdo nikdy neptal, právě u mě!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Jako za první republiky

V pátek jsem zažila super setkání se skupinou podnikavých žen skupiny Just paní Huskové ve Werichově vile, opět k tématu ženské energie. A jestli něco miluji, tak jsou to prvorepublikové filmy, fotografie ženských klubů z té doby a ta energie, která z nich sálá. Byla jsem tam poprvé a určitě ne naposledy. Pokud vyrazíte do Prahy, tak minimálně do kavárny nebo do dalších pater vily Jana Wericha doporučuji zavítat a nechat se pohltit tou atmosférou.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Potkáme se v Olomouci!

Závěrem hlásím, že se téměř po třech letech těším na Den, kdy se mám ráda! Potkáme se v Šantovce v Olomouci v sobotu 22. 10. Prosím, hlaste se, pište, kdo z vás se chce zapojit… stánek, přednáška, kulturní vstup. Prostě cokoliv. Těším se na vás!

Autorka: Eva Čejková

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account