Cítíte se vyčerpaní, protože vaše životní energie se kamsi vytrácí? Chybí vám motivace k běžným činnostem a všechno je špatně? Nenechte to zajít daleko a radši se sami daleko vypravte! Díky cestování budete zase žít a nejen přežívat vlastní život!

Stane se, že podzimní chmury padnou na úrodnou půdu a cítíme se pod psa. Zatímco listí se venku barví, my ho vidíme černobíle. Ať je za okny jakkoliv, dokud nálada neklesá pod bod mrazu a dopřejte si terapii! Vsaďte na cestování. CK Radynacestu.cz se dlouhodobě zaměřuje na přínos cestování v oblasti duševního zdraví, proto sestavují zájezdy plné zážitků a poznávání, protože to nám prospívá mnohem víc než pouhé polehávání na pláži.

I krátké vybočení ze stereotypu všedních dní znamená nový nádech, občerstvení a pohled na vlastní život z jiného úhlu. Od toho jsou tady mikrodovolené, které se právem staly už fenoménem doby. Vyrážet na hranice na krátký čas, zato častěji.

Cestování znamená nejen poznávání světa, ale i sebe samého. Umění podívat se na svou existenci z nadhledu, rozklíčovat podstatné, změnit staré nežádoucí zvyky a osvojit si ty žádoucí, jako je třeba zdravý životní styl, ale i tolerance vůči druhým.

Co pomáhá na špatnou náladu

Vyvážená a pravidelná strava je potřebná k tvorbě energie a tu přesně potřebujete. Druhou důležitou složkou zdravého způsobu života je pohybová aktivita. Při pohybu se do těla vylučují endorfiny, které působí kladně na psychiku, snižují stres a eliminují negativní pocity. Vyvážené zájezdy, kde se ochutnává místní kuchyně a hlady se rozhodně netrpí, jsou v CK Radynacestu samozřejmostí. Připravuje dokonce speciální zájezdy pro gurmány, tak pro aktivní cestovatele. Anebo kombinaci obojího či rovnou všeho, a to vždy se světem protřelým průvodcem po boku.

Zážitky, vyžití, dobré jídlo a pití, dobrodružství i noví přátelé, to vás čeká, ať už se rozhodnete pro zmíněnou mikrodovolenou po Evropě nebo pro čtrnáctidenní cestu za exotikou.

Skloubíte výživu a pohyb s novými podněty pro svou mysl a budete znovu v rovnováze. CK Radynacestu vás vezmou na neutrální půdu, kde se budete moci objektivně utkat se svým zaběhlým stereotypem. Navíc prozkoumáte neznámá místa, pořídíte si krásné snímky a možná ve vás vzplane i nová vášeň, o níž jste dosud neměli tušení. Jestli začnete sbírat suvenýry z cest nebo cestovatelské historky, to se ukáže. Důležité je, že se vrátíte uvolnění a svěží jako mořský vánek a s dostatkem energie k boji proti chmurám.

Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Foto: Shutterstock

Tagy:
7 Komentářů
 1. Kamila Novotná 3 měsíce ago

  Já cestuji ráda sama a nedávno jsem si na své sólové výlety do přírody pořídila nový cyklistický batoh. Do něj se mi vejdou všechny věci, co potřebuji a na zádech mi perfektně sedí. Každé léto si naplánuji dokonale trasu, a pak šlápnu do pedálu na čtrnáctidenní dovolenou. Ale i jednodenní výlet je pro mě příležitost si užívat svobodu a nezávislost.

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  super nápad

 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  také rádi s manželem cestujeme :-), je to fakt relax

 4. Cestování patří mezi mé nejoblíbenější životanabíječe.

 5. MichaelaHoráková 1 rokem ago

  Cestováním člověk nikdy nic nezkazí 🙂

 6. Tereza Příhodová 1 rokem ago

  Tohle je fakt super tip. A z vlastní zkušenosti můžu říct, že to funguje. Já právě měla začátkem tohoto roku celkem těžké období. Začala jsem hodně chodit na různé procházky atd a všimla jsem si jak moc to pomáhá. No a nakonec to skončilo tak, že jsem si z https://www.cycology.cz/jizdni-kola/ koupila celoodpružené kolo a začala jsem na něm jezdit. A to i celkem velké dálky. Máme tady v okolí překrásnou přírodu a vlastně mě nikdy dřív nenapadlo ji prozkoumávat. A právě na kole je to úplně ideální. 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account