Psí přírustek do rodiny není jen radost, ale především starost. To jsem si uvědomovala už předtím, než jsme si vzali na starost fenku přítelovi babičky (můžete si přečíst 1. díl a 2. díl o našem soužití :-)) a trochu mě to děsilo. Protože je naše fenka již postarší dáma, museli jsme se mimo jiné naučit, jak pečlivě dbát na její zdraví a komfort, a to především s příchodem podzimu a prvních ranních mrazíků.
Moc dobře vím, že i pejsek může onemocnět a nakazit se nejen obyčejnou virózou, ale hrozí i vážnější zdravotní komplikace. S příchodem podzimu je to riziko pochopitelně mnohem větší. I pejsek se totiž musí vyrovnat s nevlídným počasím, střídáním teplot a se stresem, kterému v této době jistě podléhá. S naší Betynkou jsme již zažili takzvanou psí virózu začátkem tohoto roku, a proto jsem se teď rozhodla nepodcenit situaci a pořádně se na příchod zimního období vybavit.
Moc dobře si vybavuji den, kdy Bety nebyla zkrátka ve své kůži. Nevšímala si misky se žrádlem, nemazlila se a své oblíbené hračky s nezájmem přecházela. Začala jsem se pídit po tom, co může být příčinou tohoto stavu. Všimla jsem si horkých a suchých tlapek i čumáku a po chvilce googlení mi bylo jasné, která bije. Bety měla teplotu, ke které se během dne přidal suchý a dráždivý kašel. Po zvážení celé situace jsem se rozhodla vyhledat veterináře, který mě utvrdil v tom, že má naše fenka virózu. V ordinaci jsem se dozvěděla i o možných komplikacích tohoto celkem banálního onemocnění. Lékař vyloučil zápal plic a předepsal nám vitaminy na posílení imunity.
O Betynku pečujeme s láskou a zdravotním komplikacím se od té doby snažíme vyvarovat. Samozřejmě musíme denně chodit na vycházky a pejska poctivě venčit. Takže jsme pro Bety nakoupili několik psích oblečků, které ji zahřejí a ochrání před deštěm. Upřímně mě dost překvapilo, že oblečení pro pejsky dnes existuje taková spousta, různé materiály, do různého počasí. Je tam skoro takový výběr jako u oblečení pro lidi 🙂 Nakonec mi dost pomohl tenhle průvodce výběrem oblečků pro psy a nakoupila pro Bety hned několik věcí do každého počasí. Vybíráme především funkční oblečení, které je ušité ze šusťákoviny a fleecu. Pro vycházky za deště volíme nepromokavé pláštěnky, na venčení v brzkých ranních hodinách, kdy už můžou být přízemní mrazíky, zase podšité bundy s kožíškem, které dostatečně zahřejí. No a v neposlední řadě máme i lehčí svetříky a mikiny pro psy pro dny, kdy není zas taková zima. Pomalu už by to vyšlo na celou skříň 😀
S příchodem nevlídného počasí také dbáme na správnou stravu, která je bohatá na vitaminy a minerály a dodržujeme pitný režim. Psí výbavu jsme také doplnili o přípravky na podporu imunity a vitaminy, které nám doporučil i pan veterinář.
Toť jsou zatím moje skoro roční zkušenosti, ale budu ráda, pokud se se mnou poradíte o to, co navíc se dá dělat, aby pejsek neonemocněl 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account