Konec ledna 2019 bude výjimečný, alespoň pro všechny milovníky zimních sportů a také pro všechny milovníky zvířat. Ve francouzském Bessans se totiž koná 18. mistrovství světa psích spřežení IFSS v kategoriích sled-dogs, pulka a skijöring (skidog).
 
Bessans uvítá 300 týmů z celého světa
Malá savojská vesnička Bessans, kde běžně žije jen něco přes 300 obyvatel, je známá jako místo konání význačných biatlonových závodů a slavného maratonu v běhu na lyžích. Slibuje množství sněhu, které ocení i vyznavači psích spřežení.
Očekává se účast více než 1400 psů, 300 týmů z více než 25 zemí světa.
Nebudou chybět ani zástupci z Česka.
 
Musheři z Česka jedou!
Přestože Česká republika nenabízí optimální podmínky pro tréning, čeští musheři dokážou ovládnout světovou špičku. Potvrdili to na minulém mistrovství světa IFSS, konaném v roce 2017 v kanadské rezervaci Haliburton Forest, ze kterého si odvezli celkem čtyři medaile.
Michaela Srchová, Jirka Mencák a Michal Ženíšek si se svými psi dojeli v Kanadě pro stříbro ve štafetě. Michal Ženíšek přidal další stříbro ve skijoringu se dvěma psi a bronz ve skijöringu s jedním psem. Jirka Mencák českou medailovou sbírku z Kanady doplnil stříbrnou medailí ze závodu se saněmi a psím čtyřspřežím.
 
Nenechte si to ujít!
Podaří se českým závodníkům a jejich psům vybojovat cenné kovy i letos? To se dozvíme již brzy, mistrovství startuje 29. ledna 2019. Aktuální informace přímo z Bessans a průběžné výsledky slibují online reportáže na webu tym.fitmin.cz. Nenechte si to ujít!

Zdroj úvodního obrázku: Fitmin.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account