Učitelé dobře vědí, že neexistuje lepší způsob, jak zahájit nový školní rok a seznámit se se svými studenty, něž aktivity na téma „návrat do školy“. První týden ve škole může být koneckonců pěkně nervydrásající, takže domácí projekty se školní tematikou mohou být přesně to, co vaše děti potřebují, aby se na začátek školy ladadily. Proto jsme na jejich popud vybrali skvělé (nejen) školní DIY projekty, které můžete klidně zkusit se svými dětmi již teď. 

Co si vyrobit s dětmi než začne škola?

Foto: se souhlasem Made with happy

DIY projekt: Vše o mě

Zvláště pro začínající prvňáčky nebo nové děti ve škole může být stresující představit sami sebe svým spolužákům. Připravte je na to pomocí jednoduchého DIY projektu, který je může inspirovat v jejich úvodní řeči.

Postup:

1. Použijte tvrdší papír nebo čtvrtku a předkreslete na něj šablonu, toho, co chcete vy nebo vaše dítě do dotazníku uvést. Začněte například jménem, věkem nebo datem narození. 

2. Můžete přidat i místo na fotku vašeho dítěte nebo rodiny. 

3. Bude skvělé, když přidáte i místo na koníčky nebo dovednosti, které vaše dítě baví. 

4. Společně s vaší ratolestí pak čtvrtku výplňky a vyzdobte.

5. Pak už jí stačí jen nalepit do sešitu, které si vaše dítě vezme na první školní den do školy.

Foto: se souhlasem Kids eyes

DIY projekt: Pastelky z toaletního papíru

Použijte roličky toaletním papíru, které najdete doma a vytvořte si s dětmi hravé barevné pastelky, které jim budou připomínat, že škola za chvilku začíná. 

Postup: 

1. Začněte přípravou dvou šablon obdélníkového tvaru (menší a větší) na barevný papír nebo kartón. Ke každé pastelce je ideální mít 2 barvy – světlejší a o něco tmavší. Světlejší barva je pro štítek a tmavší barva pro pastelkovou část. 

2. Větší obdélníkový tvar obtočte kolem ruličky toaletním papíru a slepte. 

3. Menší obdélník obtočte uprostřed role toaletního papíru a přilepte. 

4. Nakreslete zvlněné proužky na černém kartonu a vystřihněte. Pro každou pastelku budete potřebovat 2 sady, takže dvakrát obkreslete horní a spodní část klikatého vzoru. Vše nalepte na horní a spodní část světlejšího obdélníku.

5. Vytvořte kruh pro špičku na karton tmavší barvy. Jakmile budete mít papírový tvar kruhu, udělejte nůžkami v polovinu kruhu nůžkami střih. Poté papír otáčejte, dokud nevytvoříte tvar kužele.

6. Hrot vlepte do ruličky toaletního papíru.

Foto: se souhlasem Homemade

DIY projekt: Kolíčky pro štěstí

Pár kolíčků na prádlo a tolik zábavy. Vytvořte spolu s dětmi milé připomínky toho, jak výjimečné jsou a jak moc je máte rádi. Ty jim pak celý rok můžete připínat třeba ke svačinovým boxům s denními vzkazy nebo prostě jen tak pro radost.

Postup:

1. Najděte (nebo kupte) dřevěné kolíčky a vyberte výrazné barvy, které májí vaše ratolesti rádi. 

2. Společně pak dřevěné kolíčky nabarvěte. K vytvoření textu můžete použít lepící abecední šablony nebo klidně texty napsat sama (nebo vaše děti). 

3. Mezi skvělé „fráze“ patří například: věř v sebe, buď šťastný, zůstaň sám sebou, mám tě ráda, jsi skvělý/á, záleží mi na tobě… ale neváhejte se inspirovat na našem obrázku.

4. Jakmile kolíčky dokončíte, neváhejte je zafixovat bezbarvým lakem. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Mate with happy, Kids Eyes, Homemade

Zdroj: Beniaris, Jones 

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lucka Lucka 9 měsíců ago

    Nám pomáhají procházky.

  2. Skvělé tipy při přípravě dětí na návrat do školních lavic.

  3. EsterNováková 2 roky ago

    Máte pravdu v tom že děti by měly být opět připraveny na návrat do školy ve velkolepém stylu. Tím, že se budeme asi velmi razantně zvyšovat cena energií by se měly snížit i časy strávěné v učebnách. No to bude napomáhat školám v přírodě. Proto děti asi naučím pracovat s https://www.penepex.cz/kategorie/filtracni-konvice-a-lahve/ filtrační konvicí. Bude to zase jeden velký boom.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account