Aby byl váš pejsek zdravý, šťastný a stále zářil energií, je nezbytné mu dopřávat kvalitní stravu. I když váš pes rád sní všechno, co se před ním objeví, rozhodně to neznamená, že je to pro něj dobré. V dnešním článku se proto podíváme na to, jaké krmivo vašemu čtyřnohému mazlíčkovi podávat.

Jak vybrat krmivo pro psa

Při výběru kvalitního krmiva pro psy existuje pár základních pouček, kterými je třeba se řídit. Krmivo by mělo splňovat některá kritéria, mezi které patří:

 • vysoký obsah masa,
 • minimální zastoupení obilovin,
 • transparentní složení,
 • příměs vitamínů pro zdraví,
 • žádná chemická konzervace. 

Čas od času je dobré pejskům dopřát také kosti či kusy syrového masa, ve kterých se nacházejí živiny, jež jsou potřebné pro zdraví jejich zažívacího traktu, kostí i srsti. Maso je dobré kombinovat s čerstvou zeleninou, v níž jsou obsaženy enzymy a vitamíny, které zajistí správné trávení. 

Mnoho pejskařů taktéž doporučuje občas prostřídat granule s konzervami či kapsičkami, které jsou obecně mnohem aromatičtější a pejskům také více chutnají, avšak u těch se již nevyhnete problematické chemické konzervaci. Je tedy dobré po nich sahat jen opravdu minimálně.

Foto: Shutterstock

Štěňátka jsou na jídlo obzvláště citlivá

Štěňátka jsou mnohem náchylnější k různým zažívacím a zdravotním obtížím spojených s jídlem než dospělí psi. To je dáno především tím, že jejich zažívací trakt ještě není tak vyvinutý a nekvalitní krmivo jim zkrátka nesvědčí. Aby váš pejsek prospíval, doporučujeme vybrat speciální granule pro štěňata, jež berou ohled na jejich citlivý trávicí trakt.

Při výběru granulí si proto vždy pečlivě prostudujte vše, co dané granule obsahují. Pozor si také dávejte na to, zda neobsahují přísadu, na kterou je váš pejsek alergický. Mohli byste mu tím přivodit velice nepříjemné zdravotní problémy.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Panekei, Wikipedia Commons

Tagy:
5 Komentářů
 1. Tereza Poláková 1 rokem ago

  Já se přiznám, že jsem krmivo pro psa nikdy moc neřešila. Kupovala jsem mu spíš levnější granule, ale ne ty úplně nejlevnější a psovi chutnali, nevypadal, že by nějak strádal. Jenže na podzim nám na veterině řekli, že je nutná kastrace psa , po které musí mít pes klid a alespoň chvíli jiný režim, včetně speciálního krmiva, takže teď už mu kupuju speciální granule pro kastrované psy.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  nemám žádné mazlíčky, jen hromadu plyšových medvídků…a ti se spokojí s málem .-)

 3. Jistě zajímavé čtení pro všechny chovatele domácích mazlíčků

 4. EsterNováková 1 rokem ago

  Náš pejsek dostává jen to nejlepší krmivo které se na trhu nachází. A to i všechna ostatní zvířata, která na zahradě chováme. Tím, že bydlíme ve městě a máme jen málo prostoru na skloubení lásky k vlastnímu vypěstovanému ovoci a zelenině a vychovaným zvířatům, tak si také musíme na organizaci zahrady najímat speciální lidi. Ale za toho zahradního architekta, kterého před lety sehnal manžel – https://www.vzeleni.cz – se klidně postavím.

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  děkujeme za inspiraci

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account