I když bychom jim měli projevovat vděčnost za to, že je máme, při každé příležitosti, přece jen jeden den je pro většinu tatínků tak nějak víc speciální – Den otců. Letos připadá na neděli 19. června, a přestože můžete muže vašeho života potěšit hezkým dárkem nebo přáním, my víme, co po čem muži opravdu touží: trávit čas s vámi!

Hledáte-li nápady, jak udělat Den otců výjimečný, přišli jste na správné místo. Sepsali jsme pro vás ty nejlepší aktivity ke Dni otců, které si užijí děti i dospělí. Ať už máte pár hodin nebo celý den, můžete zvolit aktivitu, která se v budoucnu třeba stane vaší novou rodinnou tradicí.

Čím potěšit všechny tatínky ke Dni otců?

Foto: Shutterstock

1. Poznejte svou rodinnou historii

Využijte Den otců jako příležitost zeptat se táty na jeho zážitky z dospívání a vyzvěďte od něj víc o životě jeho příbuzných. Skvělým nápadem je si takový rozhovor třeba nahrát (stačí položit telefon někde v dosahu) a nahrávku si pak archivovat ve své digitální knihovně. Garantuji vám, že se k ní budete určitě často a s láskou v budoucnosti vracet.

Foto: Shutterstock

2. Pronajměte vůz jeho snů

Každý táta má ve svém Wish-listu auto, po kterém vždycky toužil. Proměňte jeho sny v realitu a pronajměte na pár hodin nebo klidně na celý den jeho vůz snů. Bonusem navíc je, že můžete jízdu spojit s hezkým výletem nebo gurmánskou zastávkou. Už jste třeba „ochutnali“ gastro Brno? 

Foto: Shutterstock

3. Vytvořte mu „táta“ playlist

Vyberte jeho oblíbené interprety, písničky nebo znělky oblíbených seriálů a vytvořte s dětmi vaší nejdražší polovičce playlist ušitý jemu na míru. Vsadíme se, že tuhle kolekci písniček pak budete poslouchat celý rok, ať už pojedete společně kamkoliv.

Foto: Shutterstock

4. Vezměte tátu na nákupy

Muži a móda jsou věčné téma a velké procentu mužů přiznává, že se cítí v obchodech ztraceni. Věnujte jim svůj čas a staňte se pro jedno odpoledne jejich hlavní stylistkou. Většina mužů ocení názor ženy, která ho miluje a ví, co mu sluší. Navíc díky vám snadno objeví spoustu nových trendů oblečení, které by si sám v obchodě nikdy nevyzkoušel.

Foto: Shutterstock

5. Vymyslete společný DIY projekt

Pokud má táta rád kreativní výzvy, neváhejte mu jednu vytvořit a společně s celou rodinou se podílejte na jeho realizaci. Co zkusit třeba vyrobit novou ptačí budku na vaši zahradu, zrepasovat oblíbené židle na chatě nebo udělat nástěnku do dětského pokoje. Nejen, že tím potěšíte jeho, ale uděláte šťastnou i sebe.

Foto: Shutterstock

6. Společně něco zasaďte

Pro všechny tatínky zahradníky, ale i pro ty, kteří rádi tráví čas venku, je to ideální zábava. Můžete ji zahájit návštěvou zahradnictví, kde společně vyberete oblíbenou rostlinu nebo strom a pokračovat na zahradě nebo terase, kde ji zasadíte. Postupem času se pak budete moci těšit ze společných pěstitelských úspěchů.

Foto: Shutterstock

7. Vyrazte pod stan

Který muž by nemilovat odpočinek pod širým nebem? A i přesto, že vy jste víc milovnice pohodlného ubytování v hotelu, naplánujte den v přírodě a vyberte ideální místo pro kempování. Dočkáte se nejen buřtů na ohni, ale také spousta zábavy a zážitků, které si budete ještě dlouho pamatovat.

Foto: Shutterstock

8. Zarezervujte mu kuchařský kurz

Kdo by nechtěl přidat pár kuchařských dovedností do svého repertoáru? Pokud je váš tatínek nadšený kuchtík, neváhejte rozšířit jeho (i svoje) znalosti receptů. Co třeba společný jednodenní kurz thajské kuchyně, pečení pizzy nebo výroby oblíbených croissantů? Zní to jako hodně “dobrý” plán, nemyslíte? 

Foto: Shutterstock

9. Utečte společně do přírody

Utečte na blízkou horu, kopec, louku nebo jezero a společně s celou rodinou se vydejte na procházku plnou přírody, která potěší všechny tatínky objevitelé. Stačí, když vyberete místo, které pro vás všechny bude nové a neokoukané. Celý výlet pak můžete spojit třeba s návštěvou místní vyhlášené restaurace nebo kopečkem (či dvěmi) výborné zmrzliny.

Foto: Shutterstock

10. Uspořádejte degustaci

Má váš tatínek rád pivo? Nebo je nadšený vinař či milovník prosciutta? Vyberte, co má rád, svolejte kamarády a rodiny a udělejte si krásné odpoledne degustací nových druhů. Garantujeme vám, že se nejen skvěle napijete a najíte, ale ještě si užijete kopec společné zábavy.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. HelenaSvatková 2 roky ago

    To je moc fajn, že se nezapomíná ani na otce a v poslední době mají také svátek.

  2. Skvělé nápady.

  3. Romana Mlynářová 2 roky ago

    To jsou prima nápady

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account