Že věk je jenom číslo? Dost možná, nicméně od této hodnoty se odvíjí třeba spokojenost v sexuální oblasti. Proč erotický převrat partnerské souhry, vášně a intimity přichází až s šestatřicítkou na krku?
Být stále mlád? Představa to jistě není špatná, ovšem existují případy, kdy by něco takového mohlo být na obtíž. Řeč je o fyzických projevech lásky, jež prý s věkem zrají jako víno. V kolika letech ženy podle odborníků dosahují největšího uspokojení? Mnohé odpověď nejspíš trochu překvapí.
Dobrý ročník jako podstatný faktor
Nad závěry výzkumu, jehož se zhostili tvůrci antikoncepční aplikace Natural Cycles (mimochodem, tato mobilní aplikace má dle německého ministerstva zdravotnictví úspěšnost až 99,5 %) se někdo zaraduje, zatímco jiný zapláče. Jednoznačně z nich totiž vyplývá, že nižší věk příslušnic něžného pohlaví při vášnivých dobrodružstvích spíše překáží. Co z toho plyne pro nás všechny?
Čas není nepřítel. Ba naopak
Experti se s tím příliš „nepárali“ a bez zbytečných servítek oslovili celkem 2 600 dam, přičemž je rozdělili do tří hlavních skupin. V první byly účastnice do 23 let, druhá patřila věkovému rozmezí 23 až 36 let, v poslední se ocitly dobrovolnice nad 36 let. Prostřednictvím dotazníků pak specialisté respondentky zpovídali. Největší důraz se kladl na frekvenci pohlavních styků, souznění s partnerem, motivaci, vlastní hodnocení atraktivity i celkové sebevědomí. Analýza nashromážděných dat přinesla nemalá překvapení.
Trpělivost přináší růže. A nejen ty
Navzdory všeobecnému přesvědčení, že nejvíce si pod peřinou užívají „dvacátnice“, protože jim v žilách koluje vysoká hladina pohlavních hormonů, je to přesně naopak. Ukázalo se totiž, že co se týká milostné oblasti, nejblaženější jsou „šestatřicítky“. A to z pádných důvodů!
„Zralejší ženy bývají v dlouhodobých a pevných vztazích či sňatcích, což jim dává pocit bezpečí i jakési jistoty. Vzhledem k tomu, že přirozeně stárnou, rozvíjejí více společenských a psychologických zkušeností. Díky tomu jsou v kontaktu s vlastní sexualitou a s partnere otevřeně komunikují o svých potřebách,“ vysvětluje americký manželský poradce a autor několika knih Ian Kerner, který se na výzkumu podílel.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account