18090

Řekněme si to na rovinu: nikdo z nás není dokonalý, ale samozřejmě si to většina z nás o sobě myslí. Všichni děláme chyby ve vztazích a někdy nám tyto chyby dávají cenné životní lekce. Pokud se nevědomky zacyklíme v toxických vztahových vzorcích, kterých si na první pohled ani nevšimneme, může to být velký problém nejen pro vás, ale i pro váš vztah. Jediný způsob, jak se z nich vymanit, je čelit pravdě, abyste je mohli jednou provždy překonat. Připravte se střed s realitou!

Jaké největší chyby ve vztazích děláte podle svého znamení zvěrokruhu?

Foto: Shutterstock

Beran: Berete svého partnera jako samozřejmost

Jsi velmoc, Berane. A nemáte žádný problém vzkvétat nezávisle. Tato divoká autonomie může být někdy vaší Achillovou patou. Daří se vám jako vůdci, což je skvělé… ale někdy ve vašich vztazích skončíte tak, že se ke svému partnerovi chováte jako k následovníkovi. Pamatujte, že zdravé spojení není o tom, že jedna osoba dominuje a očekává, že partner bude vždy vaší největším fanouškem. Pokud se ke své drahé polovičce budete chovat jako ke své „Siri“, která je vždy k dispozici, aby splnila všechny vaše potřeby, skončí to tak, že vás brzy odstrčí. Neberte svého partnera jako samozřejmost. Udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste si ho vážili, jak si zaslouží.

Foto: Shutterstock

Býk: Motáte se v kruhu

Každý slyšel o tom, že Býci jsou tvrdohlaví. Lidé si ale ne vždy uvědomují, že váš odpor ke změnám se vztahuje i na vaše emoce. Býci jsou velice stálé znamení! Touží po míru a harmonii. Drama vás jen stresuje. Ale když se nestavíte čelem ke svým autentickým myšlenkám a pocitům, váš partner může skončit zaslepený, protože nevyhnutelně nenaplníte jeho touhy a často vybuchnete. I když si zpočátku můžete myslet, že se jen uzemňujete a soustředíte, když ignorujete problémy ve vztazích, vyhýbáte se kruté realitě a konverzaci. Uchovávání všeho uvnitř způsobí, že budete svému partnerovi vadit a váš vztah se rozpadne. Neváhejte se otevřít! 

Foto: Shutterstock

Blíženci: Vzdáváte se všeho předtím než je konec

Slyšeli jste někdy o Blížencích, kteří by raději utekli, než aby čelili svým pocitům? Nikdy! (To byl naprostý sarkasmus, pro případ, že byste to nepoznali.) Ve skutečnosti jsou Blíženci notoricky známí tím, že to dělají opačně, ale nikdy se ani na vteřinu neohlížejí, aby si toho všimli. I když máte rádi vztahy a ty jsou pro vás zábavné jako společenské hry, jakmile narazíte na nějakou „bolest“ nakonec prostě hodíte ručník do ringu. Není to tak, že byste byli líní milenci nebo se báli závazku (se správnou osobou), ale máte tendenci dívat se na neshody jako na konec vztahu, spíše než jako na příležitost ke kompromisu a růstu. Neutíkejte, Blíženci. Některé z nejpřínosnějších vztahů vyžadují tvrdou práci. 

Foto: Shutterstock

Rak: Nenechávejte svou individualitu upadnout

Rak, který otevřel vaše srdce, to je krásná věc – zejména proto, že musíte nejprve projít jejich velmi tvrdou skořápkou, abyste si získali jejich důvěru. Ale když se dostanete dovnitř, otevřete stavidla! Na jedné straně to může být pro vás a váš vztah katarzí zážitek. Ale na druhou stranu to znamená, že byste mohli narazit. Tato úroveň spoluzávislosti a opouštění osobních hranic může být nebezpečná, protože ztrácíte svou vlastní identitu vůči identitě vztahu. Už to není o tom, co máte rádi, o vašich přátelích, o vašich cílech nebo dokonce o vašich oblíbených jídlech. Nakonec jde jen o to, co má rád váš partner. Pokud vám vaši přátelé říkají, že se chováte úplně jinak v závislosti na tom, s kým právě randíte, ví moc dobře, o čem mluví. Zachovejte si svou individualitu, Raci! To je to, co vás dělá výjimečnými. 

Foto: Shutterstock

Lev: Předhazujete své pocity partnerovi

Lev, miláček, který spaluje jako slunce (a miluje úplně stejně!). Když je život krásný, je to skvělé! Když je život v pořádku, umíte ho vylepšit! Když je život… těžký, nezvládáte to! Je zřejmé, že nikdy nemůžete plně udržet to, co cítíte, protože jste se narodili prostě pro světla reflektorů. Ale vaše neustálé vrčení má svoje limity. Vaši partneři mají práh toho, co mohou a nemohou přijmout – i když vás milují až na Měsíc a zpět. Mají také spoustu svých problémů, povinností a emocí, se kterými žonglují 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Ale tohle není žádný závod! Přestaňte se svým drahým zacházet jako s emočním smetištěm. Co se takhle naučit vyměňovat si příběhy, konverzovat a dát jeden druhému prostor k naříkání, pláči nebo k oslavě světa?

Foto: Shutterstock

Panna: Snažíte se změnit lidi

Jste takzvaný fixátor zvěrokruhu! Vaše motto je: „Dokážu to opravit!“ Když s někým začnete chodit, líbí se vám, kdo to je… postupem času si začnete všímat malých drobností, zvyků, vzorců, výstředností, frází, chování, které vás začnou dovádět k šílenství. Když dostáváte radu (čti: konstruktivní kritiku), jež přichází od skutečně laskavé osoby, vyslyšte ji. Upřímně, někdy prostě váš partner chce naplnit myčku po svém. Co takhle přijmout, jací jsou a přestat si stěžovat? Co je podpořit v jejich růstu a nepředstavovat si, kým by mohli být? 

Foto: Shutterstock

Váhy: Můžete být trochu pasivně-agresivní

Máte ten nejkrásnější (falešný) úsměv ze všech znamení zvěrokruhu, Váho. Není to proto, že byste nebyli autentičtí, ale proto, že nechcete takzvaně dělat vlny, i když s něčím nesouhlasíte. To je skvělé do té doby než překročíte svůj práh bolesti. Znáte ten okamžik, kdy vám falešný úsměv už prostě nejde nasadit, začne vám cukat oko a vy jste připraveni změnit se z anděla na démona za 2,5 sekundy? Ano, přesně ten! Na oko se snažíte, ale podvědomě házíte na každém kroku za sebe pasivně-agresivní granáty. A dokud se situace nezmění, bude vás to neustále rozčilovat. Komunikace je základ! Nenechte dojít situaci tak daleko a varujte svého partnera dopředu.

Foto: Shutterstock

Štír: Vytváříte více dramatu než je potřeba

Všechno nebo nic! Dovnitř nebo ven. Nahoru nebo dnů. Mír nebo válka. Jste stvořením extrémů, Štíre. I když můžete tuto vaši schopnost nasměrovat ke svým cílům, existuje značně velká šance, že když nejste s čímkoliv spokojeni, budete se v tom vrtat do skonání světa. Vaše špatná nálada pak všechno pohřbí ve spáleništi dějin. Pokud váš partner vysloví názor nebo se vám pokusí pomoci, uklidnit vás – cokoliv – vaše srdce se rychle promění v dýku. Tato ohnivá bouře vás zavede ke shazování bomb, jako byste neměli žádný vztah nebo člověka, kterému na vás vlastně záleží. Ve skutečnosti zrovna válčíte s nepřítelem. Tato mentalita od nuly na sto je jen váš obranným mechanismus – a v 99 % případů to opravdu není potřeba. Zhluboka se nadechněte a nasměrujte své blesky do něčeho konstruktivního.

Foto: Shutterstock

Střelec: Nejste upřímní ke svým pocitům

Život je pro vás samá zábava a hra. Nicméně své niterné obavy, pocity, nebo sny, se svým partnerem prostě nesdílíte. A když na ně přece je přijde řeč, pak je máte tendenci zlehčovat. Když mezi vámi a vaším partnerem dojde k jakémukoliv napětí, pravděpodobně s ním nebudete diskutovat a daleko raději to proberete se svými kamarády. Do posledního intimního detailu! To je hřebík do vaší rakve. Jediný způsob, jak to můžete napravit, je postavit se k věcem čelem, být citlivý a mluvit o tom! 

Foto: Shutterstock

Kozoroh: Očekáváte, že vás všichni nakonec zraní

Daří se vám jako součást opravdu silného spojenectví. Nemáte problém dát si práci na budování společného života se svým partnerem. Tedy dokud se váš vnitřní pesimista nezačne tiše plížit ven. Než se nadějete, začnete si stěžovat na život, pak si stěžujete na ostatní lidi a nakonec skončíte i u svého partnera. Upřímně, není to proto, že jste temná osobnost. Ve skutečnosti cítíte radost. Vaše pesimistická stránka je váš obranný mechanismus, protože se prostě bojíte, že něco nakonec nevyjde. Snažte se tuto náladu eliminovat! Neodhánějte od sebe „své“ lidi. Pamatujte, že si lásku zasloužíte a ne každý vztah skončí zlomeným srdcem. 

Foto: Shutterstock

Vodnář: Vždy musíte vyhrát

Vodnáři, jste perfekcionalista, ale vztahy nejsou o dokonalém plánu, který vždy na sto procent vyjde. Nemůžete ovládat věci – ani lidi – jen proto, že se bojíte změny. Nejhorší na přemýšlení však je, že se nevědomky dostáváte do situace „oni proti vám“. Místo snahy o kompromis a spolupráci se každá sebemenší neshoda promění v bitvu o to, kdo má pravdu. I když to může být v tuto chvíli nesmírně omezující – rádi dokazujete svůj názor a zbožňujete prosazování své intelektuální převahy – ve skutečnosti to nakonec vede k tomu, že se váš partner cítí poražen. Láska není o tom, kdo vyhraje, Vodnáři. Jde o to otevřít své srdce a sdílet, bez ohledu na to, kdo v hádce zvítězí. 

Foto: Shutterstock

Ryby: Obětuje část sebe pro váš vztah

Pokud jde o romantiku, chcete být za princeznu nebo prince v pohádce. To vás někdy může vést k tomu, že ve vztazích pohodlně přehlédnete pomyslnou červenou na semaforu. Neradi to říkáme, ale někdy dokonce obětujete část svého života, jen abyste udrželi všechno v harmonii. Jistě, všichni můžeme mít nějaké výstřednosti a nectnosti, ale když se vzdáte některých svých koníčků, přátel nebo snů ve prospěch vašeho vztahu, není to dobré pro vaši osobnost ani pro váš vztah. Máte zářit! Pamatujte si na to! 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Access Hollywood, EI

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 4 týdny ago

    Mám na čem pracovat.

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account