Všichni o něm mluví, ale ne všichni mají představu, co to přesně znamená a jak ho najít. Není to rozhodně nic nadpřirozeného ani složitého, jak se nám často na první dojem zdá. Je to o tom najít náš vlastní přístup. Ke vztahům, kariéře, leadershipu, životním změnám či v komunikaci tak, abychom byli sami sebou.

Jak na to?

Koučováním a koučovacím přístupem, který se pomalu, ale jistě dostává do našeho osobního i profesního života. Právě díky němu můžete objevit svůj potenciál a dosáhnout toho, co vám přinese štěstí, energii a uspokojení.

Najít svůj potenciál a rozvíjet ho vyžaduje pozornost, ale určitě to stojí za to. Ať už potřebujete pomoci se změnou v práci nebo podnikání, zlepšit vztahy nebo se chcete rozvíjet jako osobnost, s koučováním získáte větší jasnost, jak se posunout dál.

Foto: se souhlasem Lenky Karlíkové
Foto: se souhlasem Lenky Vornhagen

Jak vám spolupráce s koučem může pomoci překonat životní překážky?

Není to povídání u kávy, nejsou to rady zkušeného, mentoring, poradenství ani školení. A není to žádná alchymie, ezo nebo psychoterapie. Koučování je (většinou) dlouhodobý profesionální vztah, v rámci kterého vás kouč podporuje na cestě k výsledkům, které vás naplňují ve vašem životě. Jednoduše řečeno se zaměřujete na možnosti řešení, ne na problémy.

Samotné koučování spočívá v pochopení toho, jak funguje náš mozek, díky čemuž se učíme lépe přemýšlet, prohlubuje se naše schopnost učit se a zlepšujeme své schopnosti, což nás nakonec dělá šťastnějšími a spokojenějšími se svým životem.

Koučování je nejen o tom rozmyslet si jak dál, ale jít do akce, aniž by nám někdo nařizoval, co máme dělat a jak to dělat. Proč tento přístup funguje? Jedná se totiž o naše rozhodnutí, které je v souladu s námi a s naší vizí či plány.

Na první pohled neviditelná, ale účinná cesta pro váš úspěch

Kouč není ten, kdo vás řídí. Ani se vás nesnaží opravit. Neříká vám, jak máte žít, myslet nebo jednat. Nemá připravený rozhovor nebo prezentaci, kterou vás má provést. Je tady pro vás, aby umožnil rozvinout rozhovor takovým způsobem, který je pro vás v daný moment vhodný a hlavně užitečný.

I když musí být v tomto procesu téměř “neviditelný”, je v něm zcela pro vás a vaši cestu. Jeho rolí je vás podporovat a být vašim partnerem, ne vám říkat, co máte dělat.

Foto: se souhlasem Coach Federation (ICF)

V čem tkví síla profesionálního koučování

V rámci květnového Mezinárodního týdne koučování (ICW2023), který nese název “Objevte svůj potenciál”, můžete objevit právě ten svůj na celé řadě akcí ze světa profesionálního koučinku.

V týdnu od 8. do 14. května budou profesionální koučové celosvětově, včetně více než 20 koučů z České republiky, bez nároku na honorář propagovat filozofii a přínosy koučování podle standardů a platného etického kodexu ICF.

Každý tak má jedinečnou příležitost seznámit se s koučováním formou přednášek, workshopů a dalších akcí pro firmy i širokou veřejnost, ať už on-line nebo naživo. Ve vzájemném bezpečném rozhovoru tak můžete otevřít téma, které vás zajímá.

Nabídka ICW 2023 je široká

Osobně se s kouči můžete potkat na třech celodenních akcích pro širokou veřejnost, a to v Impact Hubu ve Zlíně ve středu 10. května, ve čtvrtek 11. května v Praze a v pátek 12. května v brněnské pobočce Impact Hubu.

Připraveny jsou přednášky, panelové diskuse, mentoringové stoly a individuální koučovací zóny. Těšit se můžete na aktuální témata z byznysového i osobního života. Říkáte si, že jste o koučování už mnoho slyšeli, ale zatím nenašli odvahu ho vyzkoušet? Přemýšlíte, jak by právě vám mohlo koučování pomoci ve vaší konkrétní situaci? Díky ICW máte možnost zažít sílu koučovacího přístupu a objevit svůj potenciál v oblasti komunikace, vztahů (pracovních, partnerských i s dětmi), řešení náročných situací, hodnot, životní rovnováhy, time-managementu, leadershipu, kariéry či vašeho podnikání. Dovolte si zastavit, nadechnout se a načerpat energii, kterou možná právě teď ve svém životě potřebujete.

Zdroj: International Coaching Federation

Foto: Shutterstock, se souhlasem Lenky Karlíkové, Lenky Vornhagen a International Coaching Federation

Tagy:
4 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Koučing je bezpochyby fajn, ale podle mě nejvíce vám dá stejně osobní zkušenost. Třeba já jsem se k HR dostala jen díky tomu, že mi kdysi na stole přistála neplatná výpověď z práce a já si prostě řekla, že to tak nenechám a najala si lidi z firmy ochrana-zamestnance.cz/ na to, aby s tím něco udělali. Nakonec mě pracovní právo tak zaujalo, že jsem to chtěla dělat prostě lépe než jiní personalisté a dělám headhuntera. 🙂

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Zatím jsem se bez kouče obešla, a snad už i tak dožiju…

 3. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Pěkný článek, inspirující.

 4. NelaVávrová 1 rokem ago

  Zajímavý příspěvek a akce….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account