Je příliš brzy začít plánovat letošní rodinný halloweenský kostým? Odpověď je samozřejmě ne! Zvláště když hledáte nápady na kostýmy, které si získají souhlas celé rodiny. Nejlepší rodinné halloweenské kostýmy musí být snadné (rodiče chápou!), originální a zábavné zároveň. Pokud hledáte inspiraci na party s přáteli nebo halloweenský rej ve vaší škole, jste tu na správném místě! 31. října už se blíží…

Co je dobré vědět o svátku Halloween? 

Jednoslovný název Halloween pravděpodobně vznikl zkrácením původních názvů pro slavnost v předvečer svátku všech svatých. Mezi nejznámější patří výrazy jako například All Halloween, All Hallow’s Eve nebo All Saints’ Day. Slaví se každoročně poslední říjnový večer, tedy vždy 31. října, v předvečer křesťanského svátku Všech svatých. Patří k němu výroba lucerniček z vydlabaných dýní, návštěvy strašidelných domů, přehlídky, party strašidelných masek nebo sledování hororových filmů. Přestože se většinou slaví převážně v USA, Velké Británii nebo v Austrálii, u dětí má oblibu po celém světě. 

Nezáleží na tom, jestli jste milovnice DIY projektů a nebo hledáte kostým, který vás nebude stát příliš námahy. My jsme vybrali takové, které můžete pohodlně koupit, ale také snadno a levně vytvořit. Neváhejte se inspirovat…

Jaký kostým vybrat na Halloween pro celou rodinu? 

Foto: se souhlasem See Vanessa Craft / Pinterest

Harry Potter

Nepochybujeme o tom, že vaše děti milují knihy spisovatelky J.K. Rowling, které vyprávějí o dobrodružstvích mladého kouzelníka. Inspirujte se postavami Harryho, Hermiony, lorda Voldemorta a nezapomeňte ani na mluvící moudrý klobouk.

Foto: se souhlasem Seeing Red / Pinterest

Kuře a farmář

Ani nejmenší člen vaší rodiny nemůže žádnou strašidelnou halloweenskou party vynechat. Proč nevybrat kostým, který doslova a do písmene popíše vaše „malé kuřátko“? 

Foto: se souhlasem Sugar and Cloth / Pinterest

Hladoví hrošíci

Znáte stolní hru Hladoví hrošíci? Proč se jí neinspirovat i při výběru rodinného kostýmu? K výrobě budete potřebovat barevné oblečení a pár polystyrenových kouliček.

Foto: se souhlasem Eleventhirteement / Pinterest

Pochoutky

Potřebujete kostým na poslední chvíli, který vás nezruinuje? Nechte každého ve vaší rodině, aby si vybral své oblíbené koření nebo omáčku a nechte si originálně potisknout trička. 

Foto: se souhlasem Life Anchored / Pinterest

Policisté a zloději

Hledáte nejjednodušší a zároveň nejroztomilejší kostým? Pak tady je vítěz! Abyste ho vytvořili rozhodně nebudete muset vyloupit banku. Stačí vám pruhované trička a máte vyhráno!

Foto: se souhlasem See Vanessa Craft / Pinterest

Starostliví medvídci

The Care Bears je animovaný hudební film pro děti, který určitě dobře znáte. Inspirujte se jím při výběru kostýmu a vylepšete své oblíbené teplákové soupravy o párek roztomilých oušek. 

Foto: se souhlasem Lovely Indeed / Pinterest

Kde je Waldo? 

Populární britská knížka série kreslených hříček pro děti spočívá v nacházení brýlatého kluka v červeno-bílém pruhovaném svetru s čepicí. Znáte ji? Mají ji vaše ratolesti rádi? Využijte toho ve vlastní prospěch a pořiďte celé rodině jeden pruhovaný originál.

Foto: se souhlasem See Vanessa Craft / Pinterest

Super Mario

Fanoušci Nintenda pozor! Tohle jsou kostýmy přesně pro vás. Super Mario je populární videohra s postavami dvoje italských bratrů instalatérů – Maria a Luigiho. Vyrobte si houbové království plné princezen a obřích želv.

Foto: se souhlasem The Pretty Life Girls / Pinterest

Příšerky s.r.o.

Vaše tříčlenná (nebo i více členná) rodina si při výrobě kostýmu podle populárního kresleného filmu užije spoustu zábavy. Oblékněte se jako Mike, Sulley a jejich kamarád Boo. Bonus navíc? Budete celou noc v teple a pohodlí!

Foto: se souhlasem Lovely Indeed / Pinterest

Petr Pan

Pokud se vy a členové vaší rodiny stále cítíte v srdci jako děti, pak je tento kostým inspirovaný legendární knihou o dobrodružstvích chlapce ze země Nezemě naprosto ideální. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Sem Vanessa Craft, Seeing Red, Sugar and Cloth, Eleventhirteement, Life anchored, Lovely Indeed, The Pretty Life Girls / Pinterest

Zdroj: Pinterest

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Jsem už jiná generace a oslava Halloweenu mě míjí.

  2. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Pěkné a hravé.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account