Vaše domácnost, byt nebo dům je prostor, kde žijeme, pracujeme i relaxujeme. Proto je velmi důležité navrhnout ho tak, aby nejen lahodil našemu oku, ale také, aby nám v něm bylo dobře. Někdo při zařizování spoléhá na svůj vkus, někdo na obrázky v časopisech a v poslední době, čím dál více z nás i na služby interiérových designérek. Přesně takové jako je Linda Povolná. Ta již řadu let v oblasti interiérového designu pomáhá vést klienty za jejich snem o krásném bydlení. Neváhejte se seznámit… 

Lindo, kdybyste měla říci 3 důvody, proč využít služeb interiérové designérky, jaké by to byly?

Když si vezmete k ruce interiérové designéra nebo designérku přesune se váš projekt z fáze myšlenky ve vaší hlavě do bodu, který se bude hýbat. Vaše představa se tak velmi brzy zhmotní do reálného interiéru, ze kterého budete mít radost, a který vám přinese užitek. Dalším důvodem je určitě nadčasovost. Dobrý designér by vám měl představit zajímavý kreativní pohled na vaši domácnost a najít pro vás řešení, která jsou třeba krapet odvážnější a jiná, ale rozhodně nadčasová a praktická. Posledním důvodem je paradoxně ušetření peněz, protože i když i designérka dostane svůj honorář, určitě vám pomůže, abyste nenakupovali zbytečné věci, které se k sobě nebudou hodit a v interiéru je v průběhu času nevyužijete.

Možná je to klišé, ale mám pocit, že většina lidí si myslí, že si služby interiérové designérky nemohou dovolit. Vyvrátila byste mi to? Jak to funguje například ve vaší práci v Bonami?

Bonami nabízí svým zákazníkům kromě nákupu široké škály produktů z oblasti nábytky a domácího dekoru právě i služby interiérových designérů. V rámci nich vám za velmi výhodnou cenu navrhnou proměnu jakékoliv místnosti a to ve velice krátkém čase. Navíc zcela online. Já ráda říkám, že je to takový „interiérový design po povrchu“, ale zároveň si za touto službou pevně stojím a za dva roky jejího poskytování máme za sebou dlouhou řadu spokojených klientů, kterým jsme troufnu si říct změnili život.

Co všechno může klient od interiérové designérky očekávat?

Největší výhodou je nejenom dohled nad řízením celého projektu, od fáze návrhu po plánování realizace, ale zároveň i jakýsi kreativní a estetický dozor na tím, že zvolené produkty budou nejen krásné, ale také funkční, pohodlné a dostatečně kvalitní, aby klientovi dlouho sloužily a dělaly radost.

Foto: se souhlasem Bonami

Je pro vás lepší, když má klient vlastní vizi nebo máte raději, když vám dá zcela volnou ruku?

Asi mám ráda obojí, ale největší energii cítím, když jsme s klientem napojeni a máte mezi sebou harmonii. To mám pak pocit, že nemusím tolik vysvětlovat a stačí vidět jiskřičky v jeho očích. Oba si to pak celý proces nesmírně užíváme a to mě dělá šťastnou! Na druhou stranu mám velice ráda, když můžu někomu poradit například s dispozicí interiéru, se kterou se on trápí nebo jeho světelností či barevností a ta změna přispěje k lepšímu a spokojenějšímu životu celé jeho rodiny.

Jaké nejčastější chyby dělají lidé při zařizování interiéru?

Dost často se stává, že lidé nepracují se svým reálným interiérem, ale s nějakou vizí, kterou viděli třeba někde v časopise nebo u známých, a je třeba krásná, ale do klientova interiéru se velikostně nebo stylově nehodí. Často je těžké tuhle jejich představu pak vyvrátit a navést je na správnou cestu. Občas to dokonce nejde vůbec. Také se často setkávám s tím, že hlavně v dnešní době online nakupování, často lidé nakupují nesmyslně mnoho předmětů, které se k sobě třeba vůbec nehodí a za každou cenu je chtějí někde v interiéru umístit. Takový interiér je pak bez hlavy a paty a často i velmi přeplácaný.

Foto: se souhlasem Bonami
Foto: se souhlasem Bonami

Stalo se vám, že jste klienta musela odrazovat od nápadu, který by nebyl funkční nebo z vašeho pohledu estetický?

Ano, to se děje docela často, ale vždy to beru tak, že od toho si mne ten klient najímá a platí, abych ho před právě takovými rozhodnutími ochránila. Ale neříkám, že to občas není těžké.

Co je podle vás klíčem k nadčasovému interiéru?

Barevná střídmost, kvalitní materiály a hlavně dodržení správné ergonomie bydlení tak, aby nám interiér poskytoval kromě estetického vjemu i pohodlí a útulné útočiště, kam se budeme rádi vracet a kde budeme chtít trávit čas.

Jak jste se k profesi interiérové designérky vlastně dostala?

Vyrůstala jsem v rodině bytového architekta a rozhovory o interiérech a vše s nimi spojené mne doma obklopovaly každý den. Vděčím svým rodičům, že mi představili hodně kvalitní inspirace a nasměrovali mne tak k mé celoživotní vášni, kterou pro mne kvalitní interiérový design představuje.

Foto: se souhlasem Lindy Povolné

Existuje materiál, se kterým nerada pracujete?

Pokud bych si měla opravdu jeden vybrat, tak by to asi bylo sklo, které na mne v interiérech na zdech a nábytku často působí hodně studeně a neosobně, ale zase například na dekoračních předmětech ho mám moc ráda. 

Vzpomenete si na nějaký srdcový projekt?

Můj vlastní, kdy jsme si s rodinou dokončili interiér našeho milovaného bytu s terasou u Máchova jezera, kde trávíme hodně času a neustále ho ještě dolaďujeme. A co se týče pracovních srdcovek, ty jsou v posledních několika letech spojené hlavně s Bonami. Třeba jako projekt letní chatičky s názvem Babeta.

Co posledního jste si do bytu koupila?

Jsem posedlá nakupováním dekoračních váz. Nejvíce mne fascinují velké solitérní vázy, protože máme velký jídelní stůl a ty malé se na něm úplně ztrácejí. Mám zakázané kupoval další (směje se), ale dost často tento zákaz porušuju. Naposledy třeba včera.

Máte nějaké životní motto?

V jednoduchosti je síla. 

 

Foto: se souhlasem Lindy Povolné

Zdroj: autorský text Lindy Povolné

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Romana Mlynářová 10 měsíců ago

    Pěkný článek.

  2. NelaVávrová 10 měsíců ago

    Já si to bohužel (i když tvrdíte, že si to můžu) tak trvám nemůžu dovolit 😂

  3. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

    Kdo umí, ten umí 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account