Podle odborníků jsou v Česku až 3 miliony lidí, kteří trpí psychickými problémy. Toto číslo se kvůli situaci kolem Covidu bohužel stále zvyšuje. Přesto většina z nich není terapeuticky ošetřena. To se snaží změnit nový projekt ​Hedepy​.
Platforma, kterou společně založili mladí podnikatelé Žaneta a Lukáš Krčilovi, garantuje ověřené psychoterapeuty a umožňuje klientům rezervovat si on-line sezení již za 24 hodin. „​S mužem oba podnikáme a během karantény jsme přemýšleli, co bude dál. Přáli jsme si vytvořit smysluplný projekt, který budeme moci dělat společně. V ​Hedepy ​ propojujeme to, co oba umíme. Já mám vystudovanou psychologii a můj muž pracuje v marketingu a technologiích,″ popisuje Žaneta, která je na rodičovské dovolené a v rámci projektu se stará o komunitu zapojených terapeutů.  
Hedepy se snaží odbourat předsudky vůči psychoterapii a přinést do oboru standardizaci, technologii a marketing. „V ​první vlně Covidu jsme provedli výzkumné šetření formou rozhovorů s klienty terapie nebo zájemci o terapii. Zjistili jsme, že Češi se stydí o svých psychických problémech mluvit, proto na ně zůstávají sami a odborníka vyhledají až když jim to přeroste přes hlavu,″ říká Lukáš Krčil.​ Na platformě je k dispozici více než patnáct ověřených profesionálních psychoterapeutů. Ti prezentují svůj přístup ve videomedailonku, takže si klient může dopředu nacítit, ke komu tzv. jde. Sezení pak probíhá on-line prostřednictvím videohovoru. To zpřístupňuje terapii i lidem, kteří žijí v menších městech, ale například i ženám na mateřské dovolené, které se mohou připojit třeba až večer. „Svět psychoterapie je pro většinu laiků velkou neznámou. Neexistuje obecná znalost rozdílu mezi psychologem a terapeutem. Lidé často nevědí na koho se obrátit ani to, jak jim vlastně terapie může pomoci,″ dodává Lukáš Krčil.  
Samotná platforma je výhodou i pro terapeuty. Ti nemusí složitě budovat svoje webové stránky, shánět klienty, nebo řešit administraci rezervací. ​„Spuštění nás překvapilo. Za 2 týdny na Hedepy proběhlo přes 50 placených sezení a samo od sebe se nám ozvalo desítky kvalitních terapeutů pro budoucí spolupráci,″ ​přibližuje současný stav Lukáš Krčil. „Pokud přijde další vlna Covidu a Češi budou uzavřeni ve svých domovech, věřím, že se i díky Hedepy budou mít na koho obrátit,″ dodává Žaneta Krčilová.  
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account