Mnozí z nás si neuvědomují, že náš pes má nadváhu, protože přibírání se snadno přehlédne, jelikož často probíhá postupně v průběhu času. Přestože se to děje přímo před Vámi, několik deka tady a tam nemusí být hned vidět. Nicméně mohou opravdu přispět k některým vážným zdravotním problémům.
Proč je nadváha u zvířete problém?
Pes
Ačkoliv jste si všimli, že váš pes nese pár deka navíc, možná ani nevíte, nakolik to může ovlivnit jeho zdraví. Již 20 % nadváha může výrazně zvýšit riziko, že u Vašeho psa vzniknou vážné zdravotní potíže, jako je diabetes mellitus, osteoartritida, močové kameny nebo srdeční onemocnění.
Navíc, zvýšená hmotnost má dopad nejen na celkovou pohodu a kvalitu života Vašeho psa, ale může také významně zkrátit délku jeho života v porovnání se zvířetem s ideální hmotností.

Potrava, kterou krmíte Vašeho psa, přímo ovlivňuje jeho celkové zdraví a pohodu. Vyvážená výživa je nezbytnou součástí aktivního, zdravého životního stylu. Konzumace příliš velkého množství krmiva, pamlsků nebo lidského jídla může zvýšit přírůstek hmotnosti.
Správná výživa hraje velmi důležitou roli u psa s nadváhou. Zeptejte se svého veterináře na řadu krmiv Hill’s pro udržení hmotnosti, abyste mu pomohli zhubnout a zachovat si zdravý a aktivní život.
Kočka
Nadváha u kočky může znamenat méně chuti na hru a deprese. Může dokonce výrazně zkrátit střední délku života Vaší kočky ve srovnání s kočkou mající zdravou hmotnost. Kočky s nadváhou mohou mít výrazně zvýšené riziko vzniku vážných zdravotních potíží, jako je diabetes mellitus, osteoartróza, močové kameny, onemocnění srdce, potíže s dýcháním, a dokonce i rakovina močového měchýře.

Pokud má vaše kočka nadváhu, nejste v tom sami. Může být těžké zjistit, že Váš mazlíček tloustne, protože k tomu dochází postupně. Důležité je, abyste podnikli kroky, které pomohou Vaší kočce zhubnout a dosáhnout zdravé váhy.
Dieta Vaší kočky je možná jedním z nejdůležitějších faktorů při udržování její ideální váhy. Zeptejte se svého veterináře na doporučení ohledně stravy přispívající k hubnutí, včetně toho, jaké krmivo máte dávat a kolik, a snažte se pravidla dodržovat. Toto je velmi důležité, protože jakmile Vaše kočka jednou měla nadváhu, je velmi náchylná k opětovnému ztloustnutí. Pro Vaši kočku byste měli mít sestaven průběžný plán regulace hmotnosti založený na dobré výživě, cvičení a pravidelných kontrolách s vážením.

Má můj mazlíček nadváhu?

Váš pes nebo kočka může vypadat stejně dobře jako vy, ale jeho ideální váha se liší podle velikosti a plemene. Váš veterinář Vám dokáže říci, jaká je ideální hmotnost. Mezi kontrolami si můžete sami ověřit, zda si váš mazlíček uchovává zdravou hmotnost. Položte mu ruku bok a pokud jeho žebra nahmatáte jen obtížně nebo vůbec, má pravděpodobně nadváhu.
Zde jsou některé další příznaky obezity, které můžete zaznamenat:
  Zřejmý nárůst v oblasti boků
  Obojek potřebuje uvolnit
  Potíže při chůzi
  Pomalé pohyby
  Zkrácený dech
  Špatná nálada
  Delší spánek než obvykle

Foto: Pinterest, pexels.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account