Příchod miminka do rodiny převrátí život naruby. I ten milostný. Zatímco některé ženy „vplují“ do romantiky v ložnici bez větších obtíží prakticky hned po šestinedělí, většina přece jen může zažívat určité potíže. Pomoci zpět ke slasti ale může i správně zvolená poloha!
Může se stát, že při prvních pokusech o milování po šestinedělí budete zažívat nepříjemné pocity, občas i trochu bolest. Pokud však lékař potvrdí, že jste v pořádku, není důvod se sexu úplně vyhýbat. Mějte však na paměti, že některé vaše oblíbené pozice mohou spíše než rozkoš působit ženě určité nepohodlí. Které stojí za to vyzkoušet?
Budu nahoře
Je-li žena v poloze nahoře (neboli na koníčka), pak má jedinečnou možnost převzít kontrolu nad hloubku průniku partnerova penisu, nad rychlostí milování, ale také například nad klitorální stimulací. A to je silná trojka, která je u většiny z nás potřeba k dosažení orgasmu! Zkrátka si můžete najít přesnou polohu, která je vám příjemná a nevyvolává žádné negativní reakce vašeho těla, jež nedávno prošlo porodem. Navíc pokud kojíte, předejdete v této pozici nepříjemnému tlaku na svá ňadra.
Raději zezadu
Některé novopečené maminky mohou zažívat chvilky slabosti, jež se mohou objevit i během sexu. A když se vám točí hlava a je vám na omdlení, milování si zrovna neužijete. V takovém případě poloha na koníčka není úplně ideální a možná budete muset vyzkoušet jinou. Třeba tu zezadu! Je ideální i proto, že nevytváří tlak na bříško nebo prsa. Jen pamatujte, že v této pozici žena tak úplně nekontroluje hloubku průniku, a tak partnera upozorněte, aby byl – alespoň z počátku – opatrnější.
Na boku
Především pokud vám není po porodu, respektive šestinedělí, příjemné, když do vás partner proniká hodně hluboko, zvolte polohu, při které oba ležíte na boku a muž je přitisknutý k vašim zádům. Průnik penisu je v takové pozici poměrně mělký a navíc má partner poměrně snadný přístup k vašemu klitorisu. Pro mnoho žen je milování na boku také příjemné, pokud nejsou po porodu dostatečně sebejisté kvůli změnám, jež těhotenství zanechalo na jejich těle (což je sice zbytečné, ale bohužel s nízkým sebevědomím bojuje po porodu spousta žen).
Foto: Shutterstock

1 Komentář
  1. Lucka Lucka 6 měsíců ago

    My se rozešli….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account