Možná by bylo lepší formulovat otázku následovně: Jak vymyslet vánoční dárky? Rozmyslet, co by potěšilo daného člena rodiny, totiž vůbec není snadné. Obzvlášť když vám řekne, že vlastně nic nepotřebuje. Ovšem dá se s tím pracovat, pojďte se s námi podívat na pár konkrétních tipů.
Úplně nejlepší je, když začnete vánoční dárky řešit zhruba v září. Tehdy je samozřejmě nemusíte hned kupovat, ale je vhodné začít pozorovat prostředí a pečlivě naslouchat, o čem se vaši blízcí zmiňují. Tuhle fázi jste však letos již prošvihli, takže pojďme dál.
Zamyslete se, jestli nemůžete koupit náhradu
Má vaše maminka už starý telefon? Stěžuje si brácha, že mu hraje jenom jedno sluchátko? Všimli jste si ulomeného ucha u konvice? Pozorujte okolí a zkuste se dovtípit, co by šlo nahradit. Spousta lidí si novou věc nekoupí, dokud ta stará nějak slouží, ale když jim někdo daruje modernější nebo lépe funkční předmět, budou rádi.
Zkuste si projít žebříčky e-shopů
Miluje váš přítel technologické hračky? Výborně, máte jasný směr. Zamiřte do nějakého e-shopu s elektronikou a projděte si tamní produkty. Hromada větších e-shopů má přímo připravené průvodce, jak vybrat dárky pro muže, ženy, děti, přítele, tatínka atd. Nechte se inspirovat, třeba vám něco cvrnkne do nosu.
Vsaďte na osvědčené dárky
Mezi osvědčené dárky pro ženy patří například: šperky, kabelky, boty, oblečení, kosmetika.
Mezi osvědčené dárky pro muže patří například: pásek, hodinky, peněženka, kosmetika, ponožky.
Tím sice možná nenadchnete, ale zároveň nic nepokazíte.
Darujte něco jedlého
Řada lidí po ničem netouží, tvrdí, že doma nechtějí zbytečně shromažďovat další věci. Dobře, tak jim darujte něco, co skladovat nemusí – něco k snědku či k pití. Výběrové potraviny, domácí marmelády, likéry, dobrý alkohol, pro muže pokrmy s chilli.
Poukazy na poslední chvíli
Jestliže budete dlouho váhat, může se také stát, že nic vybrat nestihnete. Pak přichází na řadu dárkové poukazy, ty vám většinou mohou přijít e-mailem, a tak se dají objednat ještě i 24. prosince… Zkuste darovat třeba předplatné časopisu, Netflixu, Spotify, poukaz na wellness pobyt, masáž, nákup v drogerii, ve zdravé výživě atd. Fantazii se meze nekladou.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account