Každý máme sem tam den, který provází nálada pod psa nebo se nedaří. Aby se však tento stav neopakoval každý den, je důležité kromě kvalitního spánku a zdravě vyvážené stravy myslet na to, co převládá ve vašem okolí, a zejména v hlavě. Čím krmit mozek pro dobrou náladu?

Rozeznáte je už na první pohled, lidi, kteří srší energií a dobrou náladou a časté či věčné škarohlídy. Kde se nacházíte vy si zodpovězte sami. Avšak věřím, že raději byste si vybrali tým pozitivně naladěných. Jenže jak se v jejich týmu udržet a nestát se jen falešně pozitivním člověkem? Postupujte pomalu a přidávejte si energii a pozitivní náladu do svého života po krůčkách. Za zkoušku nic nedáte.

Negativita se šíří jako virus

A proto se tomuto viru braňte. Sami ho nešiřte, a omezte pobyt v “negativně zamořené zóně”. Šiřitelem může být kolega v práci, sestra, sousedka… a pokud se s tímto člověkem setkáváte denně, není divu, že vaše nálada a celkové naladění není růžové. Jak moc je virus mocný, si zkuste na sobě. Přijdete domů ve špatné náladě a v momentu ji dokážete zkazit i zbytku rodiny. Jen se podívejte, kdo nejvíce ovlivňuje vaši náladu v rodině? V práci? A zaměřte se i sama na sebe. O čem nejčastěji mluvíte? Často si stěžujete? Kritizujete a něco se vám nelíbí? Ano, každý máme své problémy a je dobré se o ně podělit, ale ne zahltit. S jakými (černými) myšlenkami přicházíte do práce? Domů? Uvědomění si v jakém prostředí se nacházíte a jaké myšlenky převládají ve vaší hlavě, je prvním krokem. Pak už se s tímpracovat. Protože jen vy se v daný moment můžete rozhodnout, zda pobyt v přítomnosti takového člověka omezíte, odejdete, nebo se zaměříte ve svém životě na to pozitivní, které budete živit.

Pro pozitivní energii si zajděte k lidem vašeho srdce

Nejlepší a nejrychlejší způsob, jak si vnést do života i dne pozitivní energii je ten, že budete trávit čas s lidmi, které máte rádi. A tak vyrazte ven s dětmi a smějte se.. Zavolejte veselé a pohodové kamarádce. Váš čtyřnohý mazlíček je také perfektní nabíjecí stanicí. I jen vtipný obrázek, emotikon, video zaslané mezi přáteli. A to můžete udělat hned teď.

Připomeňte si a uznejte svá malá i velká vítězství

Když se svými klienty v koučování jdeme za cílem vnést do svého života víc radosti, energie či motivace, zaměřujeme se i na uvědomění si úspěchů, které máme již za sebou, ale i drobných každodenních vítězství. A tak pokládám jednoduchou otázku Na co jsi ve svém životě hrdý? Co se ti povedlo? Padají taková slova jako založení firmy, získání titulu, ale i postavení se na vlastní nohy, výchova dětí… A pak začneme časově omezovat. Jaká vítězství se ti povedla tento rok? Měsíc? Týden? Dnes? Pojďte si udělat i vy váš seznam. Já bych na ten dnešní připsala Napoprvé krásně podélně zaparkované auto. Jo!

Pošlete pozitivní energii dál

Například hezkým komplimentem, uznáním kvality, pochvalou. Úsměvem věnovaným druhému. Nezištnou pomocí. Šíření štěstí totiž dělá šťastnými i vás. Určitě se vám to někdy stalo, že vám cizí člověk něco pochválil či vám pomohl. To byl hezký pocit, že? Tak ho předávejte dál. I drobný dáreček udělá radost.

Otevřete se humoru

Psychologické studie zjistily, že smích snižuje stres, úzkost a deprese. Zlepšuje také náladu a sebevědomí. Proto buďte otevření humoru ve všech situacích, zvláště v těch obtížných, a dejte si svolení se smát. Okamžitě to zlepší náladu a věci se zdají být o něco méně obtížné. I když se na to necítíte, předstírání smíchu vám může zlepšit náladu a snížit stres. I když úsměv zpočátku nebude tak upřímný, začnete se cítit lépe, stanete se přátelštější a budete na ostatní působit otevřeněji, což přitáhne pozitivní energii, kterou chcete.

Cvičte správné držení těla

Vaše držení těla je neverbálním ukazatelem toho, jak o sobě smýšlíte. Proto se postavte nebo si sedněte rovně, rozložte ruce a otevřete ramena, abyste vyslali signály, že jste otevření, sebejistí a spokojení. Rázně se vydejte do kroku, klidně někdy popoběhněte. Zavlňte se, když k vám dolehne tón hezké písničky. Nebo se prostě jen pořádně protáhněte, nedechněte a zvedněte hlavu vzhůru.

Vnímejte, co je na lidech dobré

Když s někým mluvíte, myslete na věci, které na něm milujete nebo oceňujete. Zejména pokud je to člověk, který vám jde proti srsti. I on má určitě nějaké kvality. Štve vás tchýně? Však vzpomeňte na to, že díky její péči a výchově máte vedle sebe toho skvělého muže. Vadí vám kolega? Jen ale vzpomeňte, jak se hezky chová ke zvířatům. Druzí budou cítit pozitivní vibrace, jež k nim směřujete, sami nasají stejnou energii a možná ji dokonce odrazí zpět k vám.

Zdroj/autor: Petra Kubalová, osobní a profesní koučka

Foto: Pexels.com/Autor Andrea Piacquadio

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account