Odhalit, jak moc je partner žárlivý, může být zpočátku vztahu, kdy spolu ještě ani nežijete, docela složité. Pokud si ale budete všímat určitých signálů, budete mít situaci usnadněnou.
Zkuste si jednoduchý test – pokud budete souhlasit s většinou výroků níže, pak máte nejspíš po boku žárlivého partnera či žárlivou partnerku.
Neustále kontroluje, kde jste
Zpočátku vztahu se to zdá přirozené – také byste se svou milovanou polovičkou strávili nejraději celé dny, a tak se samozřejmě zajímáte, co dělá, když nejste spolu. Ale neustálá kontrola, která přetrvává například i v době, kdy váš protějšek ví, že jste třeba s rodinou, kolegy nebo kamarády, už je na pováženou. Nepleťte si starost o druhého s pokusem o absolutní kontrolu a přehled o tom, co děláte.
Na vašich přátelích nenechá nit suchou
Máte pocit, že váš partner/vaše partnerka neustále kritizuje jakoukoli maličkost na vašich přátelích? Pak také zpozorněte. Chorobní žárlivci totiž mají potřebu izolovat druhého od dalších lidí, aby měli svého milého či svou milou jen a jen pro sebe. Navíc se podvědomě bojí, že si s některým z přátel „něco začnete“. Pokud tedy čelíte postupné snaze svého protějšku odtrhnout vás od kamarádek a kamarádů, je něco špatně.
Stačí jediná zmínka o někom jiném a je zle
Pochvalně se zmíníte o kolegyni či kolegovi z práce a najednou je z toho pomalu křížový výslech? To také není úplně v pořádku… Pokud partner/partnerka ostře reaguje proti komukoli, kdo by (v jeho/jejích očích) mohl být potenciální konkurent, zpozorněte. Je přeci jasné, že budete potkávat i jiné lidi a že vám s nimi bude dobře – to by neměla být záminka k hádce!
Až příliš mnoho zmínek a „žertů“ o nevěře
Má vaše drahá polovička neustálé narážky na vaši osobu a nevěru? Jistě, vždycky se nakonec zasměje, ale rýpání a naznačování (údajně v žertu), jak ho či ji podvádíte, nejsou nic příjemného. A také jsou znamením, že jeho/její představivost pracuje na plné obrátky směrem, který není pro společné soužití právě šťastný. I tak se totiž projevuje žárlivost.
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account