288

Zatímco některé ženy nemají během těhotenství na milování ani pomyšlení, jiné díky hormonům myslí „jen na to jedno“. Ovšem v naší společnosti stále koluje řada předsudků a stereotypů, kvůli nimž se řada nastávajících maminek zdráhá k milování svolit. Jak je to tedy s intimitou během těhotenství doopravdy?
Zatímco pro generaci našich (pra)babiček byl sex v těhotenství něčím nepředstavitelným, my už dnes víme, že podlehnout touhám není na škodu – právě naopak. Tedy za předpokladu, že těhotenství probíhá, jak má, a milování nám nezakázal lékař (bohužel i to se může stát – v takovém případě jeho rady poslechněte).
Některé těhotné se obávají, že s přibývajícími kilogramy a zakulacujícím se bříškem už nemohou partnera přitahovat, ale opak je pravdou! Většina mužů považuje svou těhotnou partnerku za neskutečně sexy! Co dalšího se vyplatí vědět, abyste si mohla milování opravdu užívat?
Miminku ani sobě neublížíte
Jednou z nejčastějších obav je, že během milování nějak ublížíte nenarozenému děťátku. Ale takové strachy můžete klidně pustit z hlavy! Miminko je velmi dobře chráněno (a mezi námi ženami – muž jej opravdu nemůže „šťouchnout“). A nebojte se, že byste s partnerem nějak narušili duševní vývoj svého nenarozeného dítěte. Je pravda, že miminka v břiše dokáží vnímat pohyb a zvuky, ale upřímně řečeno nepoznají, zda zrovna luxujete, nebo se milujete s partnerem…
Někdy se stane, že se nastávající maminka vyděsí, když několik minut po sexu začne cítit lehké křeče či stahy. Ale není třeba panikařit, nerodíte, jedná se o zcela přirozenou reakci. Pouze pokud by se vám kontrakce zdály silné a neustávaly, zamiřte k lékaři.
A když už jsme nepříjemných překvapení, která mohou nastat (není to však pravidlo) – některé nastávající maminky zpozorují po sexu, že „špiní“. Může za to překrvení děložního čípku a během několika minut vše ustane (opět platí, že pokud by krvácení nepřestávalo a bylo silnější, konzultujte svůj stav s lékařem – a to nejen po sexu).

Správná prevence je základ
Na co se ale vyplatí v souvislosti se sexem v těhotenství pamatovat, je správná intimní hygiena. Nejrůznější gynekologické záněty či infekce totiž mohou nastávající mamince i děťátku pěkně zavařit. Nebojte, neznamená to, že byste si musela milování na 9 měsíců zakázat! Jen dodržujte základní pravidla.
Po pohlavním styku si zajděte na toaletu a omyjte pečlivě své intimní partie. Nepoužívejte ale obyčejné mýdlo nebo sprchový gel! Sáhněte raději po přípravku, který je přímo určený pro intimní hygienu. Vyzkoušet můžete například některý z nabídky značky Gynella.
A mimochodem, když už zmiňujeme, jaká pravidla dodržovat – ačkoli spousta žen během těhotenství pociťuje zvýšenou chuť na milování, pokud k nim nepatříte, v žádném případě se nenechte do ničeho nutit! Nejen pro sex s bříškem totiž platí, že z něho musejí cítit radost oba partneři!
Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account