O numerologii asi slyšel už každý z nás. Za jejího zakladatele je považován významný řecký filozof, astrolog, astronom a matematik Pythagoras, který přisuzoval číslicím posvátný význam. Čísla tak mohou prozradit mnohé o vašich silných stránkách, povaze, ale třeba i o vašich vztazích nebo milostném životě. Podle něj má totiž každé číslo svou vibrační energii a existují mezi nimi zvláštní souvislosti. Některá se proto přitahují a mezi jinými vzniká napětí. Proto se dá numerologie využít nejen v praktických matematických otázkách, ale je skvělá i při tom, když chceme zjistit, jací jsme a k čemu máte předurčené dispozice. Už jste slyšeli o životním čísle? Pokud ne, je čas vrhnout se na počítání…

Proč potřebujete znát své životní číslo?

Podobně jako astrologie, i numerologie tvrdí, že vaše datum narození vypovídá mnohé o vaší osobnosti. Zjednodušeně řečeno jde o vaši cestu, směr i konečný cíl. Nezáleží na tom, jestli patříte mezi skeptiky, kteří tvrdí, že numerologie je pseudověda, a že čísla sama o sobě nemohou dávat význam nad rámec jejich skutečné numerické hodnoty, přesto má „životní číslo“ spoustu fanoušků – včetně některých světových sportovců nebo hráčů u pokerových stolů. Navíc je jeho výpočet i význam zábava. Pojďme zjistit vaše životní neboli osudové číslo.

Jak si vypočítat své životní číslo?

Jedná se o velice jednoduchý způsob. Napište si své datum narození a to budete sčítat po jednotlivých číslicích tak dlouho, dokud nezískáte jednocifernou číslici. Například:

28.8.1980 

2 + 8 + 8 + 1 + 9 + 8 + 0 = 36 = 3 + 6 = 9

Vaším životním číslem je tedy 9.

Co o vás vaše životní číslo vypovídá:

Foto: Shutterstock

Životní číslo 1

Jste přirozenými vůdci. Vašimi klíčovými slovy je nezávislost, originalita a úspěch. Toužíte vynikat a ovládat a nebojíte se jít si za svými sny. Milujete mít poslední slovo, ale ve svých životních vztazích se neváháte obětovat a rozdat do posledního kousku. Někdy můžete být až příliš ochranářské povahy a netolerantní. Jako partneři jste velice loajální.

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

2, 3, 9

Foto: Shutterstock

Životní číslo 2

Lidé narozeni ve znamení čísla 2 bývají velice intuitivní, ohleduplní a skromní. Ovšem často tyto jejich povahové rysy jdou ruku v ruce s jejich nerozhodností a střídáním nálad. V partnerském životě máte potřebu se o někoho opřít a nechat ho převzít zodpovědnost. Nesnášíte tlak, stres a ambiciózní chování, ale k životu potřebujete lásku, porozumění a harmonii.

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

1, 2, 3

Foto: Shutterstock

Životní číslo 3

Vaším životním posláním je dělat druhým radost. Jste radostné, mnohdy umělecké, nadšené a okouzlující povahy. Ve vaší přítomnosti se cítí prostě dobře každý. Na své nejbližší ale máte sklony nahlížet mnohdy více kriticky. Dobře zvládáte stres, dokonce by se dalo napsat, že právě ten vás motivuje k nejlepším výkonům. K životu potřebujete volnost a rozlet. Naopak stereotypy nejsou nic pro vás.

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

1, 2, 9

Foto: Shutterstock

Životní číslo 4

Přestože na ostatní působíte sebevědomě, čas od času se vnitřně cítíte ztraceni. Jste velice impulzivní, trochu tajemní a někdy dokonce nekonvenční povahy. Pokud vás někdo chválí, získá si vaše srdce. K životní spokojenosti potřebujete pevný řád, protože jinak máte sklony k lenosti. Překvapení je něco, co vám radost za žádných okolností neudělá. 

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

5, 7, 8

Foto: Shutterstock

Životní číslo 5

V milostném životě trvá velice dlouho než se rozhodnete usadit, protože vaším životní posláním je hledání dokonalosti a vzrušení. Nesnesete jakékoliv omezování, nesnášíte pravidla a sršíte energií. Pokud ale najdete někoho, kdo projeví toleranci a pochopení, neváháte se oddat. Vašimi největšími sny je touha po cestování a objevování nových míst.

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

1, 4, 6

Foto: Shutterstock

Životní číslo 6

V tarotu se číslo šest shoduje s kartou „zamilovaní“, což odráží i vaši vibraci. Věčná romantika je vaše doména a vždy budete patřit k lidem, kteří věří na lásku na první pohled. Nechybí vám smyslnost, ale zároveň víte, jak s lidmi snadno manipulovat. Stabilní rodina a zázemí jsou pro vás životně důležité. Pokud nemáte ve svém životě dostatek lásky, můžete mít sklon k depresi.

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

4, 5, 8

Foto: Shutterstock

Životní číslo 7

Převládá u vás touha po spravedlnosti, moudrost, odvaha a schopnost řešit snadno všechny složité životní situace. Vaše představivost nezná mezí. Radit vám je ale většinou naprostá ztráta času, protože máte svou hlavu a na svou životní cestu si prostě musíte přijít sami. Baví vás stále se něco učit a od svého partnera očekáváte, že převezme ve vašem vztahu velení.

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

1, 2, 9

Foto: Shutterstock

Životní číslo 8

Co řeknete, to platí! Lidé pod vlivem čísla osm bývají schopnými vůdci, mají přirozený organizační talent, vytrvalost a schopnost neohroženě jít po cestě za svým cílem. Peníze pro vás ve vašem životě hrají významnou roli, takže nebudete váhat hodně pracovat a riskovat, abyste se k nim dostali. Čas od času vám v partnerském životě chybí lehkost, romantika a impulzivní chování. Vždy se rozhoduje srdcem, nikoliv rozumem.

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

1, 2, 4

Foto: Shutterstock

Životní číslo 9

Máte energie na rozdávání. Ostatní by vás snadno mohli označit za perfekcionisty posedlé dokonalostí. Jste přátelští, zodpovědní, hloubaví a často (mnohdy až přehnaně) analyzujete svůj život nebo vztah. Peníze pro vás v životě nehrají žádnou roli. Jste vyloženě rodinné typy, kteří pro své nejbližší udělají opravdu cokoliv. Sex, vzrušení a napětí je pro vás v partnerském životě kořením, které potřebujete. 

V partnerském životě se k vám budou hodit čísla:

1, 5, 7

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 6 měsíců ago

  Spočítala jsem číslo i manželovi a opět to sedí na 98 %, neskutečné, díky. ♥

 2. Lenka Hudečková 6 měsíců ago

  Musím říci, že na mě to snad až na jednu větičku sedí, takže 98%! Díky, jsem ráda taková, jaká jsem ♥

 3. Romana Mlynářová 6 měsíců ago

  Numerologie je prima věda.

 4. NelaVávrová 6 měsíců ago

  Moc mi to nesedi, ale dekuji za zmenu prispevku na strankach.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account