3747

Týdeník plný inspirace, nápadů, ale také rodinných aktivit nebo toulek po České republice už se blíží. Na desátý díl pořadu Na houpačce se můžete těšit již tuto sobotu 5. června v 17.55 na Primě.

Tentokrát nás Eva pozve do Stanského mlýna, nedaleko Hlinska. Ten je zajímavý nejen svou jedinečnou architekturou, ale také historií. Prvním doloženým mlynářem v tomto mlýně totiž byla mlynářka – Judita. A to už v roce 1667. Dnešní majitelé o mlýn perfektně pečují a dokonce obnovili i unikátní Francisovu turbínu. Ta byla mnoho let z doby socialismu zasypaná a dnes je dominantou celého objektu. 

Eva si spolu s diváky vyzkouší uvařit bylinkový sirup, který na podzim a v zimě bude ceněným elixírem zdraví. Také se dozvíme, kdy a jaké bylinky se vyplatí sbírat, a nebo to, jestli je lepší je sušit, macerovat nebo z nich vyrábět právě sirupy. Majitelka mlýna nám pak jako bonus prozradí, kde a jak je nejlepší vysazovat tradiční sady, a proč by nad náhonem mělo plavat pětadvacet hus. 

Kluci pak vyrobí krásný svícen z použitých láhví a holčičky se zase naučí recyklovat džíny tak, že z nich vytvoří krásné kabelky plné dokonalých detailů. 

Na závěr pořadu nebudou chybět dárečky od Evy v podobě motivačních hrnečků a pravidelné testovací okénko, kde Eva představí v domácích podmínkách produkty, které ji v průběhu přípravy pořadu zaujaly. Přihlásit se můžete i vy!

Stačí kliknout ZDE – https://testovani.ihoupacka.cz/

Nezapomeňte naladit televizi Prima v sobotu 5. června v 17.55 hodin a dozvíte se více o ekologickém bydlení, bylinkách nebo třeba recyklaci. I tentokrát to bude stát za to!
 

Foto: Anežka Kružíková 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account