Partnerské souznění  – hra s přesahem

Je pro mě vždy úžasným zážitkem setkat se s někým, kdo má sny. Kdo má sny o tom, jak přinést něco hezkého a zároveň prospěšného společnosti, a kdo navíc své sny dokáže realizovat. Takovým člověkem je i Jan Derka.

Jan Derka vymyslel a vyrobil hru, kterou bych ani nenazýval jen hrou. Jde to totiž nejen o krásné dílo na pohled, ale je také užitečnou pomůckou k upevnění vztahů, ke znovuobjevení toho, co se ze vztahu vytratilo, nebo něčeho úplně nového, o čem jsme neměli tušení. Je to zábavná hra o podstatných věcech.

Je to hra pro dva hráče, hra bez soupeřů, ve které mohou vyhrát jen oba hráči. Stejně jako ve vztahu není vítěze ani poraženého, ani v této hře není. Partnerské souznění je hra s vědomím, že práce na vztahu je často dřina, ale že tomu nemusí tak být. Práce na vztahu může být i zábavou a hrou.

Život je hra. Ne tragédie, ani komedie. Život je o tom, že se tady a teď hravě žije.

Vícedenní hra pro páry s názvem Partnerské souznění nám umožňuje nahlédnout do našich přirozených zákoutí, která jsme postupem času více a více zanedbávali. Jedním tím zákoutím je nám velmi přirozené hraní si. Od mala si hrajeme a je to to, co nás dělá radostnými, co v nás probouzí dětskou čistotu. Hra je nám tak přirozená jako sám život. Kdo si zapomněl pro všechny povinnosti hrát, jakoby již ani nežil.

Dalším přirozeným zákoutím nás je sounáležitost. A ve vztahu o tom ani nemůže být pochyb. Hrát si s někým je vždy mnohem lepší a zábavnější, než si hrát sám. Samozřejmě, že naše individualita je ve vztahu důležitá, ale proto nemusíme být individualisty. Individualita a sounáležitost jdou ruku v ruce. A samozřejmostí je komunikace. Otevřená, zdravá a zdravě bohatá.

Spojte hravě svá srdce. To je totiž výsledkem této hry, kterou si můžete i sami dle svých možností modifikovat a pestřit. Ano, být si blíže díky hře, díky zážitkům z ní. Protože zážitky a pocity, které společně máme, tvoří jádra našich vztahů. A aby bylo na co vzpomínat, je potřeba si užívat. A to vám může zprostředkovat právě i hra Partnerské souznění.

Vnímám ji jako skvělý doplněk práce na vztazích:

  • pro páry bez větších problémů, jako hezké zpestření vztahu
  • pro páry, které cítí, že potřebují nový impulz
  • pro páry, které v rámci terapií či koučinků na svém vztahu intenzivně pracují

www.mhcz.cz

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account