451

První rande může být zábava, ale zároveň naprosto neuvěřitelně nervy drásající zkušenost, souhlasíte? Pokud se vracíte zpět na seznamovací scénu je situace mnohdy o moc horší. Díky tomu může být obyčejná úvodní konverzace stejně náročná jako zdolání osmitisícovky v žabkách. Proto jsme dali dohromady rady odborníků na vztahy z celého světa, seznamovacích koučů, psychologů a autorů odborných knih, aby jsme pro vás našli ty nejlepší otázky na první rande, jež vám pomohou rozhodnout se, jestli má následovat to druhé. A rozhodně nejde jen o slova! Ve hře bude řeč těla i oční kontakt. Nechte se vést radami odborníků.

Jak odstartovat konverzaci na prvním rande?

1. Jak se máš?

Úspěšné první rande bude vyžadovat dva lidi, kteří jsou oba přítomni pro „zvědavý“ rozhovor. Ano, můžete namítnout, že takováto fráze vám vůbec nic neprozradí o vaši společné budoucnosti a působí spíše jako začátek pracovního rozhovoru a ne začátek milostného příběhu. Někdy ale i taková jednoduchá otázka odhalí hodně a může vést k zahájení té nejlepší konverzace. 

2. Co ti přináší radost?

Nejzdravější vztahy jsou ty, které tvoří dva spokojení lidí, jež vědí, jak rozdmýchat vlastní oheň. Dokáží zkrátka ve svém životě „pěstovat“ štěstí, okouzlení a vděčnost. Chcete-li vidět, jestli ten druhý přesně toto umí, zeptejte se ho právě na tuto otázku. Červenou vlajkou je pak pro vás někdo, kdo se této otázce směje a nebo jí dokonce pohrdá. Koneckonců první rande je tady od toho, aby vám odhalilo, zda jste s vaší polovičkou na stejné vlně.

3. Co nejraději děláš ve volném čase?

Touto otázkou dáte vašemu objektu zájmu šanci podělit se s vámi o jeho koníčky, zájmy a potěšení. Baví vás oba cyklistika? Rádi chodíte do sauny? Milujete moře? Není snažší, jak odhalit, co všechno máte společného.

4. Jaké je tvoje zaměstnání?

Pokud zrovna nerandíte pomocí online aplikace, kde jsou všechny tyto detaily již uvedeny, tato otázka stoprocentně prolomí ledy. Váš objekt zájmu už určitě v minulosti mnohokrát odpovídal, co přesně dělá, takže přesně tímto druhem dotazu navodíte u vašeho stolu příjemnou a uvolňující atmosféru. Navíc vám odhalí jaké profesi se věnuje.

Foto: Shutterstock

5. Jaký film tě v poslední době bavil?

První rande je obvykle způsob, jak zjistit, zda mezi vámi panuje chemie. Čas na náročnější tématu určitě přijde s dalšími schůzkami, ale teď je důležité zaměřit se na to, co máte společné. A pokud jste ani jeden v poslední době neviděli nic nového? Nevadí! I to je shoda a hlavně program na příští rande.

6. Jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo? 

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Jídlo je pevným a stabilním základem jakékoliv konverzace, protože k jídlu se vždy pojí i vzpomínky. Snadno se tak rozhovor může stočit na jeho rodinu, protože maminka vždy vařila nejlepší těstoviny, na poslední dovolenou, protože je to místo, kde jedl nejlepší paellu nebo na jeho kuchařské historky z mládí. 

7. Co je na tvém seznamu přání? 

Může být nepříjemné se někoho na prvním rande na rovinu zeptat, jaké jsou jeho plány do budoucna. Na druhou stranu je důležité vědět, jestli váš objekt zájmu nehodlá příští rok cestovat po Peru, zatímco vy jste zrovna dostala skvělou práci v Brně. Proto je položení této otázky perfektní formulací, jak zjistit, jestli chcete oba do budoucna to stejné. 

8. Jaké je tvoje představa dokonalého dne?

Povahové vlastnosti jsou jako šlupky cibule. Mnohdy musíte oloupat řadu vrstev, abyste se dostali pod povrch. Touto otázkou si rozhodně ulehčíte cestu. Bude-li jeho odpověď, že nejraději tráví den v práci, můžete si být jistá, je pro něj v životě hodně důležitá a rozhodně mu bude zabírat mnoho času, protože je zároveň jeho radostí. Pokud jeho odpověď naopak bude, že nejraději tráví čas na golfu, máte jistotu, že sport se stane součástí vašich životů. Na vás potom je jen to, jestli máte chuť objevovat nové koníčky nebo způsob života, nebo raději chcete zůstat sami sebou a svou představou dokonalého dne, ať už je jakákoliv.

9. Kdybychom se potkali před 10 lety nebo naopak za 10 let, myslíš že bychom šli na rande?

Tato otázka je skvělým způsobem, jak začít flirtovat. Dává vám totiž příležitost mluvit o tom, zda jeden druhého přitahujete. Pokud totiž cítíte náklonnost, není nic špatného to na prvním rande zmínit. Snadno tak zažehnete jiskru. 

10. Jsi si stále blízký s přáteli z dětství?

Nevinná otázka a tolik skrytých informací v ní. Tímto dotazem totiž snadno a lehce zjistíte, jestli má muž na vašem rande schopnost udržovat dlouholeté vztahy. Chcete někoho, kdo má své vlastní přátele a svůj vlastní život nebo někoho, kdo snadno zapadne do života s jakýmikoliv přáteli? 

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář

Komentáře jsou uzavřeny.

  1. Romana Mlynářová 4 měsíci ago

    🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account