V roce 2007 měla moje první firma ConPro již vybudované velmi dobré jméno a v oblasti konferencí pro státní správu, také velmi dobré know-how a reference. Přesto to ale nebyla práce, která by mě naplňovala po srdeční stránce. Stále jsem hledala, kam by mě táhlo srdce, a právě v té době padnul nápad na první  projekt spojený se ženami – program, který by zaujal ženy všech věkových kategorií, ze všech regionů a různého profesního a zájmového zaměření! Konferenci s rozmanitými tématy, zajímavými osobnostmi – takový manuál pro ženy. Pro ženy, které chtějí být spokojené, šťastné. A když takové budou, tak budou vlastně úspěšné. Tak co třeba rovnou Manuál pro úspěšné ženy.
Příprava konference s vtipnou zkratkou MUŽ (Manuál Úspěšné Ženy) mohla začít. Rychle jsem dala dohromady koncept projektu a kostru první konference. Také jsem si značku zaregistrovala, udělali jsme veškeré přípravy a začala jsem oslovovat známé osobnosti – Miroslavu Němcovou, Jana Měšťáka, Jana Cimického, Lauru Janáčkovou či Miroslava Ševčíka. Cítili jsme, že by konference měla mít i svůj charitativní rozměr, protože jsou to obvykle ženy, které pomáhají ostatním. Spojili jsme se s Nadačním fondem Slunce pro všechny a s jeho zakladatelkou Blankou Dvořákovou, obdivuhodnou ženou, která svůj život zasvětila práci pro druhé.
26. května roku 2007, tři měsíce poté, co se zrodil nápad „MUŽ“, se v prostorách sálu Boccacio Grand Hotelu Bohemia v Praze konala první výroční konference „MUŽe“ s názvem „Jak zaujmout ve společnosti“. Patronát nad konferencí a celým projektem přijala Eliška Hašková Coolidge, která mne svými názory k této činnosti hodně motivovala. Od začátku stála u zrodu myšlenky a průběžně dávala své příspěvky, komentáře a názory k realizaci každé akce. Konference se vydařila, umožnila nám profilovat se zase v trošku jiné oblasti a otevřela nám nové možnosti.
Kromě nových klientů jsem navíc dostala možnost vycestovat. V létě roku 2008 jsem připravila přednášku o projektu „MUŽ“ pro studentky ze Simmons College z Bostonu, které si informace o mém projektu našly na internetu. Setkání bylo velmi příjemné a dámy mě na oplátku pozvaly do Bostonu. Takřka do rokaa do dne jsem jejich nabídky využila. V Bostonu jsem strávila měsíc a vrátila jsem se s novou energií a nápady. Firma je živoucí organismus a musí se neustále rozvíjet. Nikdy nesmíte usnout na vavřínech. Neváhejte a pokud máte nápad, využijte všechny možné cesty jak ho realizovat.
Co mě tohle období naučilo a co bych ráda předala i vám najdete níže v přehledném DESATERU.
 

  ORIENTUJTE SE NA RŮST – neustále zvyšujte kvalitu, zaměřte se na zisk; nedopusťte stagnaci a v tom, co děláte, chtějte být nejlepší! 

   

   DĚLEJTE PRÁCI S RADOSTÍ A CHUTÍ – pokud vás vaše práce baví, výsledky se dostaví rychleji.

    

    ROZVÍJEJTE SVÉ SILNÉ STRÁNKY – pokud pracujete na rozvoji své firmy, pamatujte vždy na své silné stránky; snažte se je při každé příležitosti maximálně využít.

     

     MĚJTE VŠEOBECNÝ PŘEHLED – správný manažer by neměl v hlavě nosit jen manažerské triky; buďte osobností se širším záběrem.

      

      NAJDĚTE SI SVŮJ PRODUKT – nenechte se pohltit běžným provozem, hledejte nové cesty pro svůj byznys, vymyslete nový produkt a vezměte si ho na začátku pod svá křídla.  

       

       VĚNUJETE POZORNOST TOMU, CO CHCETE DOSTAT ZPĚT – soustřeďte se na kvalitu a výsledky, ale nepřehlížejte ani drobné úspěchy a svůj tým pochvalte a motivujte pro další práci.

        

        NAJDĚTE SI SVÉHO NÁSTUPCE – počítejte včas s tím, že budete-li se více věnovat například rozvoji firmy nebo odjedete na delší zahraniční cestu, musí vás někdo umět zastoupit ve vaší běžné agendě. 

         

         NEZAPOMÍNEJTE NA SEBEREFLEXI – buďte připraveni na to, že i vy se můžete zmýlit; důležité je, co si z toho vezmete; musíte sami sebe a své kroky koordinovat s co největším nadhledem.

          

          NEČEKEJTE NA ŠTĚSTÍ – běžte mu naproti!

           

           VYDRŽTE! – cílem není zazářit a zhasnout, ale udržet se a být vidět co nejdéle; nikdy nedávejte najevo, jaká je to dřina, neremcejte, neklejte a nevzdávejte své odhodlání.

            
           Text je použit z knihy Úspěch měřím štěstím, redakčně kráceno, vydala Mladá fronta 2013. 
           Autorky: Jitka Skalická, Eva Vašková Čejková 
            
           A tady video, jak jedna z takových konferencí vypadala 😉 
            
            

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account