Viděli jste Evu a Naďu ve Snídani s Novou? Také Vás tak dostal její příběh?

Boj s nemocí a cesta k novému začátku

Příběh paní Nadi
Naďa Cigaleová ze Slavonic je žena s velkým „Ž“. Napsala nám, že se jí ŽENY s.r.o. moc líbí, že nás dlouho sleduje a pak se pustila do vyprávění svého příběhu. Vyprávěla o tom, jak se s manželem starají o onkologicky nemocného syna. Vyprávěla o povodni, co jim vzala střechu nad hlavou a také o finanční nouzi, v níž se ocitli, když manžel odešel z práce, aby mohl být se synem v nemocnici. Paní Naďa totiž čekala druhé dítě a se svým prvorozeným být nemohla. Celkové fyzické i psychické vypětí přineslo další nemoc – ta tentokrát padla na Naďu, která zůstala v invalidním důchodě. Doplácení nezbytných léků, dojíždění se synem na kontroly do nemocnice, nedostatek finančních prostředků. Příběh paní Nadi je plný hledání cesty a zoufalství. Jenže naděje umírá poslední.
„Připadalo mi, že žiju v pekle, ale měla jsem z pekla štěstí, když jsem potkala Evu a ŽENY s.r.o. Nabídla mi pomocnou ruku. Dnes si dovedu na léky přivydělávat z domova a navíc se o své střípky štěstí mohu podělit. Věřím, že každý z korálků v mém přívěsku přináší tolik štěstí, kolik ho budete potřebovat,“ říká paní Naďa.

Víme, jak Nadě pomoci
Slovo dalo slovo a brzy se potkaly. Paní Naďa a Eva. Povídaly, promýšlely varianty a hledaly cestu. Hledaly odpovědi na otázky – co paní Naďu nejvíc baví? Jaká práce jí jde „od ruky“? K čemu má vlohy? Eva postupným mentoringem vedla paní Naďu k cíli a složily společně vítěznou mozaiku – ŽENY s.r.o. nakoupily materiál a zručnost paní Nadi se vtělila za pomoci zkušeností Evy do krásného korálkového přívěsku, který nazvala Nadino „Štístko“. ŽENY s.r.o. pomohly Nadě s cenotvorbou a pomohly jí definovat cenu vlastní práce. Každý kousek je originál. Korálkové přívěsky se hodí jako ozdoby na kabelku, klíče, za pásek.

Naše podpora tady ale stále nekončí. Naopak – začíná. Nadino Štístko nabízíme na e-shopu www.zenysro.cz, kromě toho Eva Nadě aktivně pomáhá prodávat Štístko u spřátelených firem, na networkingových akcích, v rámci spolupracujících organizací a institucí. Objednávky pomalu přibývají a lidé se o Nadině Štístku i jejím příběhu dozvídají. A protože je paní Naďa v invalidním důchodu, spolupráce probíhá prostřednictvím Dohody o provedení práce s ŽENY s.r.o, která Nadě zajistila tolik potřebný přivýdělek pro její rodinu.
„Naďa je báječná ženská, s ohromným životním příběhem. Smekám před ní. Hledat s ní způsob, jak z toho všeho ven, byla pro mne nádherná cesta. A jsem ráda, že se také Naďa stala jednou z hlavních postav naší kampaně Together we can,“ říká Eva.

Nadě jsme však pomohly přiblížit se ke splnění ještě jednoho snu. Přispěly jsme jí částkou 20 000 Kč na vydání knihy, kterou napsala, když se synem v nemocnici bojovala o život. „Spousta lidí na této planetě věří v nebe a peklo. Pokud peklo opravdu existuje, tak jsme ho právě prožili. Knihu jsem psala, abych se z toho nezbláznila,“ říká Naďa.

Ukázka z připravované knihy Nadi Cigaleové:
Během chvilinky jsme byli v Českých Budějovicích. Začala mě bolet hlava a bylo mi na zvracení. Konečně sanitka zastavila. Nejdříve se otevřely dveře vzadu, aby vyndali nosítka s Robíkem. Sestřička se mě zeptala, zda nechci vzít tašku. Kývla jsem, že ano. Potřebovala jsem se nadýchat čerstvého vzduchu, a tak jsem poslala sestřičku za ostatními… Jeďte potom do prvního patra paní Cigaleová… Znovu jsem pouze kývla, že ano. Musela jsem se opřít o zeď. Vedle mě visela telefonní budka, která mi připomenula, že musím zavolat manželovi. Vytočila jsem jeho telefonní číslo… Prosím, Cigale… Roberte, to jsem já, Naďa. Tolik jsem brečela, že jsem nebyla schopna vydat ze sebe další slovo. Nastalo ticho…. Naďo, jsi tam? Co se děje? Haló, jsi tam…? Hm, vypadlo ze mě… Tak co se děje? Mám přijet do Jindřichova Hradce? Řeknu tátovi, ať mě za vámi doveze… Nejsme v Jindřichově Hradci, převezli nás do Českých Budějovic, Robík má LEUKÉMII! Prosím tě přijeď, potřebuji tě…

Podpořte Naďu a kupte si její přívěsek „Nadino Štístko“
Za 200 Kč získáte originální ozdobu pro sebe nebo dárek, kterým určitě nic nezkazíte. Štístko je totiž dárek s příběhem! Kupte si ho ZDE.
Jak nás a další ženy podpořit?
Dozvíte se ZDE.

Hledáte vy sama také podporu?
Jste ve svízelné situaci a chcete najít cestu ven? Jste na startu svého podnikání a tápete? Máte kamarádku či znáte ženu, která se v podobné situaci nachází a potřebovala by pomoc? Ozvěte se mi!
Podpora podnikavých žen probíhá ve spolupráci s projektem PODNIKAVÁ ŽENA za podpory Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V roce 2015 dojde k rozšíření všech aktivit na podporu podnikavých žen, sledujte naše stránky www.podnikavazena.cz.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account