Jedny z nejdůležitějších voleb se neúprosně blíží, ale asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že většina z nás zatím nemá představu, komu dát svůj hlas. Jaké kvality by měla vlastně nová hlava státu mít? Na tuto otázku si ještě každý sám za sebe odpovíme, co je však zapeklitějším problém, jak se zorientovat v informacích o jednotlivých kandidátech.

Sledováním politických debat se daleko nedostaneme. Při troše štěstí se během hádek a vzájemného osočování možná dozvíme něco málo o politickém smýšlení kandidátů, což ale do jisté míry vyplývá i z jejich kampaní. Ty však staví týmy odborníků, kteří vědí velmi dobře, jako svého svěřence tzv. prodat. I toto je důležité brát v potaz. Jak se říká, slibem nezarmoutíš, takže vlastně tak trochu slepá ulička.

Nový pohled na osoby politiků

„Stále častěji slýcháme z našeho okolí i komunity, že lidem chybí relevantní a srozumitelné informace. Proto jsme se rozhodli jednat, zjistit, jak se věci mají, a přinést třeba i chybějící poznatky,“ říká Eva Čejková, zakladatelka komunity Ženy s.r.o. Vlastně tento názor není až tak překvapivý vzhledem k výše uvedenému. Nezapomínejme však, že i politik je pouze člověk, a když ho trochu poznáte právě z té lidské stránky, řekne vám to o něm mnohdy více než různé analýzy.

Jako takový první krok k získání většího vhledu do problematiky vznikl dotazník, z něhož vyplyne reálný názor lidí napříč republikou. Řekněme si otevřeně už jen to, zda vezmeme pevně rozhodnutí do ruky konkrétní volební lístek, nebo zkrátka jen zvolíme cestu podle nás nejmenšího zla, případně se raději volební místnosti vyhneme obloukem, protože zkrátka nevíme, kdo by si ten náš hlas zasloužil. Jedná se vlastně o celkem pochopitelné reakce, pokud chybí informace pro opravdu zodpovědné rozhodnutí. Na druhou stranu, skutečně to tak chcete? Jestli ne, možná právě tři minutky věnované vyplnění dotazníku jsou tím, co následně povede k tomu, že získáte relevantní podklady pro rozhodování se.

Informace jako nejvzácnější komodita

Nedávná kauza kolem finské předsedkyně vlády jasně ukázala, že se lidé rozcházejí i v názoru na to, má-li politik právo žít v soukromí podobně jako jeho vrstevníci. Rozvířila se také debata o tom, že společnost jinak přistupuje k mužům a ženám v politice. Proč by zde měl být vlastně nějaký rozdíl? Poměrně složité otázky, a to jsem do této rovnice o mnoha neznámých ještě nezařadili veličiny typu vzdělání, politické zkušenosti či příslušnost, způsob prezentace a mnohé další. Navíc se může diametrálně lišit pohled mužský a ženský. Pokud jste se také zapotili už jen při představě toho, že to vše máte nějak poskládat a dojít k tomu svému správnému výsledku, pomozte nám a najdeme klíč k nejsnazšímu řešení. “Relevantní informace jsou v dnešní době tím nejcennějším. Denně se toho na nás valí spousta ze všech stran, ale máloco má skutečnou hodnotu. Proto jsme se rozhodli jít jinou cestou, která možná není tak prošlápnutá, tím spíš však věříme, že vede správným směrem,” dodává Eva Čejková.

Zdroj: komunita Ženy s.r.o.

Foto: Shutterstock

Tagy:
1 Komentář
  1. EsterNováková 2 roky ago

    Kdybychom měly mít my ženy jenom rozhodovací práva, tak by to asi nedopadlo velmi špatně. Si vezměte, že bychom nikdy nedostali mezi námi souhlas k tomu, abychom třeba do domácnosti pořídili https://www.rocal.cz/designove-krby designové krby. To by bylo neštěstí. Muži jsou v životě také potřeba.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account