Kdo si hraje nezlobí! Tohoto motta se do slova a do kostičky drží legendární francouzský módní dům Louis Vuitton, který představil projekt vánočních výloh, jež vznikl ve spolupráci s profesionálními staviteli Lega – LEGO® Certified Professionals. Do 1. ledna 2023 se ikonické kostky Lega promění ve vánoční dekorace, které jsou oslavou představivosti a kreativního umění.

Kdo by nemiloval legendární kostky Lego?

Pestré, trojrozměrné scény vytvořilo vizuální studio Louis Vuitton Visual Image Studio a o jejich realizaci se postarali profesionální stavitelé LEGO® Certified Professionals. Design výloh navazuje na kreativní spolupráci v rámci výstavy Louis 200 Trunks. Lego Group jako jeden z vizionářů tehdy pro výstavu vytvořila gigantický narozeninový dort, složený z 31,700 kostiček.

Foto: se souhlasem LVMH

LEGO® Certified Professionals je inspirativní skupinou stavitelů Lega, kteří svou vášeň pro LEGO® System-in-Play proměnili v profesi. Často jsou označování jako mistři stavitelé a jsou kreativními mozky, stojícími za velkoformátovými LEGO stavbami, které jsou inspirací a potěchou pro lidi celého světa.

Při této příležitosti, která je zároveň i oslavou 90. výročí LEGO Group, dostává původní rámec spolupráce obou značek globální rozměr. Malá umělecká díla ve vánočním čase uchvátí návštěvníky butiků Louis Vuitton po celém světě i kolemjdoucí. Vánoční stromky pokryté sněhem evokují zimu, pozadí plné kostiček představuje svěží variace oblíbeného vzoru Damier. Kostičky LEGA se spojují v nejrůznější modely kufrů s realistickými doplňky a madly, včetně kousků, navržených pro poklady vysokého šperkařství. Některé z nich jsou zavřené, jiné otevřené a naplněné po okraj.

Foto: se souhlasem LVMH
Foto: se souhlasem LVMH

Další scény představují kouzlo vánoční Paříže, nechybí na nich detailní repliky Vítězného oblouku a Pont Neuf. Inspiraci z archivní fotografie čerpá kompozice rozměrných kufrů, naskládaných do podoby Eiffelovy věže – tato fantaskní stavba předvádí nekonečné možnosti stavebnice Lego. Fasády vybraných butiků navíc ponesou venkovní dekorace ve velikosti 2 až 15 metrů, zdobené kostičkami. A třešničkou na dortu je speciální dárkové balení během svátků, jak jinak než s Lego motivy.

Foto: se souhlasem LVMH

Spolupráce s LEGO® Certified Professionals je úžasnou interpretací kreativního světa módního domu Louis Vuitton a symbolicky také oslavou ruční výroby. Od jedné kostičky až k miliónům – tradice obou značek se spojuje v radostném okouzlení. Po odstranění dekorací najdou použité kostičky další uplatnění. Prostřednictvím lokálních partnerství je využijí děti ve školách, které se tak prostřednictvím hry mohou učit.

Foto: se souhlasem LVMH

Zdroj: LVMH

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
 1. Lucka Lucka 11 měsíců ago

  Dokonalost sama.

 2. AlexandraSemanová 2 roky ago

  Zaujímavý článok.

 3. Lenka Hudečková 2 roky ago

  Pěkné, to jsem ještě neviděla 🙂

 4. Hodně zajímavé, Lego je u nás v rodině hodně oblíbená záležitost.

 5. MichaelaHoráková 2 roky ago

  Nápadité 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account