Konec roku a začátek toho nového bývají obdobím bilancí. Mnoho z nás si dává předsevzetí, nové cíle, mety, říkejme tomu každá, jak chceme a cítíme. Jak ale dosáhnout toho, aby předsevzetí nebyla jen zbožným přáním? Jak dojít k cíli a nastartovat změnu? Ať chcete zvýšit tržby vašeho byznysu, zhubnout 10 kg, nebo uběhnout maraton, pojmenování svého cíle a cesty k němu jsou podobné.

Zamiřte na střed

Jako koučka ambiciózních lídrů využívám brain-based koučink, který je postavený na propojení poznatků neurovědy a sociálních potřeb člověka. Metoda napomáhá k trvalým pozitivním změnám zvyšováním kvality myšlení. Každá z nás může využít tyto postupy a dojít ke svému cíli.

Když si člověk uvědomí, co od života chce, kam chce směřovat, musí se nejprve zastavit. Důležité je uvědomění a nastavení vize. Kde se chci vidět? Jak se chci mít? Kým chci být? Jaká je má představa?

Představte si šipkový terč. Červená padesátka uprostřed je váš cíl, ale okolo vidíte čísla, rozteče, double a triple pole. Abychom se trefili do středu, záleží na tom, zda jsme někdy šipky hráli, jak daleko stojíme od terče a jakou máme mušku.

Stejné je to s nastavením cílů. Jejich dosažení ovlivňuje mnoho proměnných. Je třeba zastavit se, utřídit si myšlenky a určit si jasný směr.

Jak konkrétně postupovat?

  • Zastavte se a vytvořte si jasnou vizi.
  • Vytvořte si cíl, který ve vás nevzbudí obavy. Pozitivní pojmenování vás radostněji dovede k cíli.
  • Cíle si nastavte v reálném časovém horizontu. Pokud jste nikdy neběhala, tak maraton za měsíc nejspíš neuběhnete.
  • Konkretizujte a vizualizujte si svou představu. Jak konkrétně vypadá výsledek? Kým jste za 6 měsíců?
  • Svůj cíl si jasně definujte a pojmenujte ho do konkrétní krátké a úderné věty.

Pozvedněte své cíle na vyšší úroveň

Doporučuji si pojmenování cíle pěkně vymazlit a nablýskat. Protože jeho přitažlivost vás více motivuje. Zkuste si sestavit cíl do věty o 7 slovech tak, abyste při každém jeho vyslovení měla radost a chuť ho splnit.

Čísla prodávají nejen v marketingu, ale také v našem mozku. Konkretizujte si své cíle, tak aby byly měřitelné. Může to být například v penězích, procentech, v ubytých kilech, uběhnutých kilometrech. Specifický, měřitelný, realisticky termínovaný a zároveň vizionářský a lákavý cíl má největší šanci k úspěchu.

Změna nám  má dávat smysl, aby byla motivátorem, díky němuž se zvýší pravděpodobnost dotáhnout ji do konce.

Jak si vypracovat strategii k úspěšnému cíli vám prozradím v dalším článku.

Cítíte-li, že nechcete být na zásadní změny ve svém životě a kariéře sama, ozvěte se mi. Pomohu vám. Eva Weberová, koučka ambiciózních lídrů.

Foto: Shutterstock

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Prima, zastavit a nablískat 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account