Renata je hrdou maminkou dvou dětí, šestileté Johanky a devítileté Týnky, a zároveň taky podnikatelkou. Na mateřské si i díky finanční injekci k podpoře podnikání od úřadu práce otevřela Pracovnu ŽENY s.r.o. v Chrudimi – v dubnu to budou dva roky od jejího otevření.
„Ženám, jako je Renča, se vždycky snažím radit, aby vše viděly realisticky, hlavně co se týče financí. Ze začátku jí pomohla dotace od úřadu práce, kterou může dostat každý, kdo splní podmínky a je registrovaný na úřadu práce. Také jsme ji pak podpořily, když jsme jí díky projektu Together we can na její podnikání pomohli úhradou výdajů ve výši 20 000 Kč. U Renaty obdivuji její vytrvalost a spoustu aktivit, kterým se věnuje, jako například její koncept Fitkoloběh,“ říká Eva Čejková Vašková, zakladatelka projektu ŽENY s.r.o.
Jak se Renča k Pracovně dostala? „Na mateřské jsem byla taková neposedná maminka, řekla bych. 🙂 Být maminkou mě sice naplňovalo, ale cítila jsem, že potřebuju dělat něco svého. Něco, kde zanechám stopu. Navíc jsem řešila klasický maminkovský problém, kam se vrtnu po mateřské, když se do práce, kterou jsem měla předtím, vracet nechci,“  popisuje počátek svého podnikání Renata Kašparová a dodává: „Hlavou mi přitom běžela spousta otázek, zvládnu to? Mám na to? Věděla jsem, jaký je business plán, a stejně jsem do toho šla. Pracovna přišla v ten správný moment.“

Renaty Pracovna dnes nabízí akce všeho druhu. „Každý si něco najde, ženy i muži, mladší i starší,“ popisuje podnikatelka a dodává: „Snažím se nabízet novinky na trhu, informace z oblasti podnikání nebo zajímavé lektory, na které díky Pracovně nemusíte až do Prahy.“ Kromě kurzu nabízí Pracovna ŽENY s.r.o. v Chrudimi i prostor pro vlastní práci nebo networkingový prostor, kde můžete načerpat novou energii a získat potřebné kontakty.


Kromě Pracovny ŽENY s.r.o., která je otevřena nejen všem ženám, provozuje Renata i další podnikání – projekt FitKoloběh, který, tak jako mnoho podnikatelských záměrů, vznikl z potřeby. „Jedná se o projekt, který spojuje jízdu na koloběžce s cvičením,“ vypráví Renata, která se zapojila i do výzvy Cesta za snem.

Co by Renča poradila ostatním ženám, které o podnikání uvažují a sbírají odvahu? „Pokud nejste silná v kramflecích, neustojíte to, to je fér říct hned na začátku. Pokud se do toho přeci jen pustíte, dělejte to s láskou, radostí a hlavně srdcem, to je to nejdůležitější. *heart* Nebuďte na to sama, mějte kolem sebe samé pozitivní lidi a žádné energetické upíry. A nezapomeňte, že překážky v nás vyburcují vlohy, které by v nás za jiných okolností zůstaly dřímat. S tímhle vším to dokážete,“ uzavírá Renata.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account