Setkání se zakladatelkami Graydin vám může přinést více pozitivních zkušeností během jednoho dne, než získáte během celého měsíce v České republice. Jak je to možné? Nejspíš je to tím, že věří v to, co dělají. Věří „svým“ facilitátorům, rády sdílejí informace, nemají obavy sdílet nezdary a naprosto skvěle komunikují. Vybudovaly firmu, která má duši. Firmu, jejíž základní kámen představuje “čistota” srdce. 

Já letos potřebovala dobít baterky a věřila jsem, že setkání majitelek firmy a lektorů by mohlo být pro mě to pravé. Potřebovala jsem se ujistit, že jdu tou správnou cestou. (Znovu)objevit svou cestu, na kterou jsem se vydala, když jsem se stala certifikovaným lektorem od Graydin.

Foto: se souhlasem Moniky Kukoľ Sochorové

Není kouč jako kouč

Takový certifikovaný lektor od Graydin (Certified Start With Heart Facilitátor) je velice vzácný druh. Těchto lektorů je na celém světe jen 56. A já jsem jedním z nich. Co vám takový člověk přinese? Tuny motivace! Pomůže vám otevřít oči a změnit optiku. Získáte materiály a zkušenosti, které můžete ihned začít aplikovat ve svém osobním i profesním životě. Zjistíte, kdo opravdu jste. Kde se nacházíte a kam jdete. Naleznete své hodnoty. 

Oslňující Londýn

Když jsem zjistila, že setkání proběhne v Londýně, hned jsem věděla, že tam prostě musím. Vzala jsem nějaké naspořené zlaťáky, koupila letenku a zamluvila hotel, protože Londýn je božský. Nikoho totiž nezajímá, že jste kluk, který nosí lodičky nebo ženská, která chodí i v zimě v žabkách. Londýn je božský, i když tam pořád prší. To je prostě fakt.  

Věděli jste, že v Londýně žije přibližně 9 milionů obyvatel, přičemž více než 37 % obyvatel se hlásí k etnickým menšinám? I já tam chvíli žila a učila se anglicky, ale tenkrát jsem si tu rozmanitost ještě neuměla vychutnat. A teď mě tam, po letech, zavál koučink. Kromě etnické rozmanitosti je Londýn také městem s velkou kulturní rozmanitostí, kde je zastoupena široká škála jazyků, náboženství a tradic. Ve městě žijí nejrůznější komunity, včetně britské, karibské, africké, indické, pákistánské, bangladéšské, čínské a mnoha dalších. Rozmanitost Londýna se odráží v jeho kuchyni, hudbě, módě a umění, což z něj činí skutečně globální město.

Jestliže je koučink rostoucím odvětvím, tak Graydin je jednou z mála organizací, kde svou práci dělají opravdu srdcem. Setkala jsem se se zakladatelkami i kolegy lektory. A hlavně učiteli, kteří využívají koučink ve školách, třídách, kolegy a v osobním životě. Setkala jsem se také s řediteli škol, kteří si pozitivní dopad koučinku na jejich školy nemohou vynachválit.  

Koučink vám dává možnost dosáhnout vašich cílů a plně využít vašeho potenciálu. Profesní kouč je vašim průvodcem na této cestě. Pomůže vám získat jasnost ohledně vašich cílů, objevit možnosti i nalézt cestu. Nebo vám pomůže napsat vlastní koučinkovou kuchařku, ve které můžete hledat své recepty i dlouho po ukončení setkávání.    

Než vyhledáte kouče, je důležité si uvědomit a ujasnit, co pro vás kouč může a nemůže udělat.   

S čím vám kouč nepomůže:

 • Nevyřeší vaše problémy za vás
 • Neporadí, pokud není tázán
 • Nehojí bolesti, není psycholog ani terapeut

Kouč vám pomůže:

 • Najít odpovědi
 • Otevřeně komunikovat 
 • Objevit váš potenciál
 • Najít řešení 
 • S tvorbou plánů na cestě za vašim cílem

A hlavně, naučí vás, jak si dobíjet baterky, když je vám mizerně. Tedy, vy se to naučíte sami, ale o tom už zase někdy příště.

Foto: se souhlasem Moniky Kukoľ Sochorové

Pokud tedy máte sen, cíl nebo přání dobít si baterky, ale nevíte, jak začít, nebo jste se zasekli a nevíte, jak postoupit dál, může být koučink tou správnou volbou pro vás. Připojte se k tisícům lidí, kteří koučink již využili. Dostaňte se tam, kam potřebujete a objevte se.

Foto: Shutterstock a se souhlasem Moniky Kukoľ Sochorové

Tagy:
9 Komentářů
 1. Petra Nav. 1 rokem ago

  Mmmm Londýn mne láká už několik let 🙂 Taky na něj dojde teď se chystám do Kodaně.. .

 2. V Londýně jsem před hodně lety byla a byl to zážitek! Osobně mám Velkou Británii ráda, její kulturu, hlavně literaturu, pojí se s ní řada zajímavých příběhů, mýtů, legend atp. Vždycky si o ní ráda přečtu.

 3. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Do Londýna se chystáme na prodloužený víkend v květnu. Jen teda ještě nevíme, na který přesně. Ale vzhledem k tomu, že tenhle týden chci vyřešit cestovní pojištění, tak to možná rozsekneme už dneska. Tentokrát ale výjimečně vyjedu s kamarádkou a děti s partnerem nechám doma. Prostě taková dámská jízda. .)

 4. Tak v Londýně jsem nikdy nebyla a vzhledem ke svému zdraví asi ani nebudu, ale je pravdou, že zas tak moc mě netáhne. Jinak všechny naše tři děti tam již byly, tak jsme si vyposlechli zážitky, prohlédly fotky a OK.

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  Londýn jsem byla a potvrzuji, je pohádkový… až na to počasí, ale také Liverpool, Manchester má své kouzlo.

 6. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Londýn mě neláká, ale dcera tam za svůj život byla již několikrát 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account