Lenka Lingartová je maminkou malého Kryštofa, už mateřství samotné je pro nás, ženy výzva, jedna z těch přirozených na které se těšíme od dob holčiček a nebo k nim (ve většině) případů dojdeme v dospělosti. Lenky Kryštof není ale jen tak obyčejné dítě. Ve třech letech mu byl diagnostikován Aspergerův syndrom. Lenka namísto aby se lekla, rozhodla se, že se svým synem podnikne dobrodružnou cestu. Cestu za poznáním svého syna a nového života, který je společně čeká. 
Den, kdy se mám ráda
Workshop: Jak se nebát překonávat překážky aneb přes půl světa s autistickým synem
Lenku můžete podpořit na HitHitu k vydání knižní verze celého příběhu Císař ve světě, a nebo si jí přijít poslechnot na naši akci 14.3. do Luka Living 

“Když byly našemu Kryštofovi 3 roky, zazněla naplno diagnóza Aspergerův syndrom, tedy jedna z poruch autistického spektra. Brzy na to jsem s ním podnikla měsíční cestu do Asie, která nám dopřála intenzivní a nerušený čas novou situaci vstřebat… Chtěla jsem s ním být sama, lépe mu porozumět, nechat ho pozorovat listy ve větru třeba celý den, když si to bude přát. Potřebovala jsem ho znovu poznat a přijmout fakt, že všechny jeho odlišnosti jsou trvalé a už je nemůžu svádět na “špatný věk” nebo jiné mýty. Taky jsem si chtěla dokázat, že nic není nemožné – že můj život a cestovatelské touhy dítětem neskončily.
A proč zrovna Thajsko? Proč ne! Kdybych se totiž zeptala Kryštofa, kam by rád jel, odpověď by zněla “na Palmovku”. Sednout si na lavičku a dívat se, jak se nabíjí elektrobus. Asi by tam klidně jezdil každý den, ale život je změna a svět je plný krásných věcí, lidí, vůní, barev a míst. A já jednoduše odmítám sedět na zaplivaném nádraží – chci mu z těch krás ukázat co nejvíc, i kdyby měly jenom protéct okamžikem.
Jak už to tak bývá, místo zasněného rozjímání nám výprava na vlastní pěst naservírovala pořádné dávky syrové reality a veselých historek, ale svůj…”

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account