116

Naučte se brát spánek vážně! Pokud se celou noc převalujete, neustále se budíte, chodíte spát pozdě a velice brzy jste už zase vzhůru, můžete si způsobit řadu problémů. 

Proč je spánek důležitý? 

Věděli jste, že většina lidí stráví až třetinu svého života v posteli? Pokud si dopřáváte kvalitní hluboký spánek, naše buňky regenerují rychleji a také se zpomaluje proces stárnutí. Navíc spánek udržuje vaše tělo ve formě. Říká se, že dospělí potřebují minimálně 7 hodin spánku, aby zůstali zdraví. Proč? Spánek umožňuje psychofyzickou regeneraci, například zlepšuje kvalitu zapamatovaných informací, zvyšuje koncentraci a kreativitu. Kromě toho kvalitní spánek reguluje neuronální, energetickou a hormonální rovnováhu, takže v zásadě čím lépe spíte, tím vyšší je vaše imunita.  

Proč nemůžeme spát?

Mezi nejběžnější poruchy spánku patří například potíže usnout nebo takzvaně „zabrat“, časté buzení a neschopnost znovu usnout, příliš brzké ranní probuzení a opakovaná silná únava po probuzení. Příčin, proč nemůžeme spát, může být hodně. Trpíte-li chronickou nespavostí, tedy nespavostí trvající déle než 6 měsíců, například z důvodu problémů s astma, artritidou, chronickou bolestí, bolestí zad, poruchou štítné žlázy atd., měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Za spoustu dalších faktorů, které ztíží usínání a projeví se na kvalitě spánku, je naše chování. Spánek tak může ovlivnit nadbytek stresu, alkoholu nebo těžké jídlo na noc. 

Jak ovlivňují náš spánek volné radikály?

Volné radikály jsou v podstatě atomy či skupiny atomů s nepárovým počtem elektronů, tedy s jedním elektronem navíc. Nadbytečné volné radikály blokují regenerační procesy v těle, jež probíhají v noci. Nejhorší volné radikály jsou schopné v jádrech a membránách buněk zničit molekuly nukleových kyselin, proteinů, sacharidů a lipidů. To vše vede k narušení rovnováhy. Nejčastěji volné radikály vznikají v důsledku škodlivého vlivu elektrosmogu, ale také kouřením nebo stresem. Volné radikály v těle vyvolávají chemickou reakci zvanou „oxidace“. Ta je považována za příčinu únavy, chronických zánětů a špatných nálad. 

Jak přístroje Somavedic mohou ovlivnit váš spánek?

Somavedic neutralizuje neblahý vliv elektrosmogu a geopatogenních zón na lidský organismus. Umí si poradit s negativními vlivy i nadbytečnými volnými radikály. Technologie přístrojů Somavedic je založena na více jak desetiletých vědeckých poznatcích kvantové fyziky a na naukách o léčivých účincích drahokamů. Řízené uvolňování energie z drahokamů a polodrahokamů, které tvoří srdce Somavedicu, neutralizuje působení nadbytečných volných radikálů. Použité ušlechtilé kovy a další materiály zesilují elektromagnetické pole, které působí proti škodlivým vlivům. Následně pak dochází k většímu zklidnění, vyrovnanosti, harmonii, lepšímu soustředění, intenzivnější regeneraci těla a hlavně ke kvalitnějšímu spánku.

Náš tip: 

Novinka Somavedic Sky je určen především do rodinných domů a bytů, do kanceláří s menším počtem lidí, studia (cičení, jóga). Jeho zaměřením je eliminace vlivů jako jsou geopatogenní zóny, které se hojně vyskytují v zemské kůře a negativně ovlivňují podmínky pro život na povrchu, volných radikálů, virů, bakterií, parazitů a plísní. Jeho korpus tvoří ručně foukané křišťálové sklo uvnitř potaženo stříbrem.

Foto: Shutterstock, archiv

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account