Když mi můj syn oznámil: „Mami, nejsi stará, ale rozhodně už nejsi mladá.“, donutilo mě to k zamyšlení. Dovršení čtyřicátého roku věku je pro mnoho žen složitým obdobím. Jste tam, kde jste si přály být? Máte skvělou kariéru? Úžasnou rodinu? A nebo je realita trošku jiná? Ve skutečnosti může být střední věk tím nejlepším obdobím, jaké si můžete představit. Proč? Dobře totiž dnes narozdíl od doby, kdy vám bylo dvacet let, víte, co od života chcete a teď je jen na vás, vytěžit z této situace maximum. Jak na to? Jen čtěte dál…

Jaké změny provést ve svém životě po čtyřicítce, aby se toto období stalo tím nejlepším vašeho života?

1. Přestaňte předstírat, že vás baví věci, které ve skutečnosti nesnášíte

Přestože by se vám mohlo zdát důležité mít v lásce stejné hudební kapely, knihy nebo filmy, jako vaši přátelé, ve čtyřiceti je ideální doba projevit svoje já. Proč předstírat, že vás baví věci, které vás ve skutečnosti nezajímají? Proč se stydět za to, že raději než dokument o přírodě po večerech sleduje oblíbený seriál? Přestaňte plýtvat časem a nepředstírejte, že vás baví stejné věci jako vaše přátele, rodinu nebo partnera. Najdete tak daleko snadněji sama sebe!  

2. Nestyďte se za věci, které vás baví

Naštěstí díky zvýšení důvěře v sama sebe, která většinou přichází k ženám právě v průběhu čtyřicátého roku, je to ideální čas na odhalení všech „podivných“ věcí, které na svém životě tajně milujete. Proč nepřiznat svému okolí, že si v autě ráda zpíváte trampské písničky nebo vaším oblíbeným filmem je Tom Story? Je vám čtyřicet a jediný člověk, na jehož názoru záleží, jste vy! 

3. Naučte se nový jazyk

Odborníci odhalili, že vyšší úroveň vzdělání je spojena s lepším mentálním zdravím v pozdějším věku. Tak proč se ve vašich 40 letech nezapsat na online kurz studia nového jazyka? Kromě sebevzdělání se tak můžete soustředit třeba na nové cestovatelské destinace, které můžete začít po čtyřicítce objevovat.


4. Využijte všechny dny dovolené

Dost bylo řečí, že si dovolenou vzít v práci nemůžete, protože… (doplňte podle svého)! Podle posledního průzkumu bylo odhaleno, že až 54% zaměstnanců nevyužilo všechny své dny dovolené. Přitom výzkumy naopak ukazují, že většina zaměstnanců, co se vrátí z dovolené je daleko více motivována k lepší práci, než ti, kteří si dovolenou neužívají. Pokud je vám čtyřicet, pravděpodobně jste strávili téměř polovinu svého života prací, tak neváhejte a využijte nabízené výhody, dokud můžete. 

5. Vstávejte brzy

Zatímco mnoho lidí má tendenci se s věkem přirozeně probouzet dříve, snažte se, aby bylo dřívější vstávání z postele prioritou, než narazíte na svůj milník 40 let. Když se probudíte dříve, získáte nějaký čas na to, abyste se mohli věnovat sami sobě. Udělejte si snídani, zacvičte si nebo si přečtěte pár kapitol z oblíbené knihy. Takový start do nového dne vás rozhodně nakopne na tisíc procent! 

6. Najděte si nový koníček

Chcete-li ze svých čtyřiceti vytěžit maximum, přestaňte ztrácet čas vysedáváním u televize a najděte si zábavného koníčka. Ten nejenže může zvýšit vaši sebedůvěru, ale i rozšířit vás sociální kruh. Jedna americká studie dokonce odhalila, že dospělí, kteří se pravidelně věnují svým koníčkům, mají menší pravděpodobnost vzniku demence než ti, kteří nechávají dny volně plynout.


7. Nezůstávejte v práci, kterou nemáte rádi

Pokud jste se svou současnou pracovní situací nespokojeni, nebojte se začít hledat něco nového. A zvlášť během čtyřicítky! Prospěje to jak vašemu duševnímu, tak fyzickému zdraví: průzkum londýnské univerzity dokonce dokázal, že pracovníci, kteří byli ve své kariéře méně naplnění, měli větší pravděpodobnost problémů se spánkem a depresemi než ti, kteří do zaměstnání chodili rádi.

8. Nechte si upravit oblečení na míru

Ve svých čtyřiceti letech si zasloužíte vypadat skvěle! A vaše oblečení je alfou a omegou úspěchu. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je nechat si upravit oblečení tak, aby vám dokonale padlo. Budete vypadat štíhlejší, spokojenější a rozhodně sebevědomější. Stačí své oblíbené šaty zanést ke švadleně a nechat si je upravit na vaše míry. Váš rodinný rozpočet to nijak nezruinuje, ale udělá to mnoho muziky ve vašem stylu.

9. Zbavte se věcí, které nepotřebujete

Plná skříň oblečení, a přesto nemáte, co na sebe! Kdo by to neznal? Zbavte se všeho oblečení, které nenosíte, nepadne vám a nebo už dávno vyšlo z módy. Nejenže uděláte místo pro nové, ale navíc tento druh úklidu se rovná jedné hodině terapeutického sezení. A jakmile dokončíte šatnu, vrhněte se i na zbytek domu či bytu. Opravdu potřebujete schovávat porcelán, který jste s manželem dostali k svatbě a nikdy nevybalili? Věnujte vše nepotřebné na charitu.

10. Vytvořte si svou kosmetickou rutinu

Doba experimentování, kterou jste si prošla ve dvacátém a třicátém roku, je dávno za vámi. Teď už dobře víte, co vaší pleti sedí a co potřebuje. Držte se toho! Základem úspěchu je vždy perfektní odlíčení, hydratace a antiaging. Objednejte se pravidelně každých pár týdnů na kosmetiku, nehty nebo vlasy a udělejte si z těchto kosmetických seancí den, kdy se budete věnovat jen sama sobě. Budete to milovat!

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account