197

Dlouhé a husté řasy dokonale zvýrazňující oči jsou snem každé z nás! Pravidelně se staráme o své vlasy, kartáčujeme je, používáme masky, těšíme se z toho, jak rostou… Vaše řasy si pak zaslouží stejnou pozornost, pokud chceme, aby zůstaly silné a zdravé. Čím lépe se o ně budeme starat, tím smyslnější pohled nám dokáží vykouzlit. 

Toto jsou tipy, díky kterým budou vaše řasy dlouhé a husté zároveň: 

1. Odličujte řasenku jako profesionál

Make-up experti radí, že je velice důležité odstranit řasenku z řas tak, aby nedošlo k podráždění či vytrhání řas nebo dokonce v horším případě k oděru rohovky či očním infekcím. Proto je ideálním postupem, když si oblíbený kosmetický tampónek napustíte odličovačem, který pak na několik sekund přiložíte na oko. To umožní receptuře jemně narušit složení vaší řasenky. Jakmile pak jemně tampónkem otřete oko, řasenka půjde odstranit a vaše řasy neutrpí žádnou újmu. Tento postup opakujte dokud řasy nebudou zcela čisté.

TIP: Vyzkoušejte látkové tampónky na opětovné použití, které můžete snadno vyprat v pračce. Jsou totiž daleko více šetrné k vašim očím a k životnímu prostředí. Ty vatové totiž mohou oči snadno podráždit. 

2. Vyzkoušejte růstové sérum

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak mít dlouhé a krásné řasy, je pravidelné používání séra na podporu růstu řas. Kvalitní sérum totiž dokáže stimulovat přímo ve vlasových folikulech, a tím už za několik týdnů přispívá k podpoře délky i hustoty řas. Na trhu najdete nepřeberné množství takových sér, ale vybírejte pečlivě. Nejlepší séra na podporu růstu řas poznáte podle přírodních ingrediencí a dobrých reakcí zákaznic.  

3. Aplikujte vazelínu 

Svým vlasům pravidelně dopřáváme kondicionér, tak proč to stejné neuplatnit na vaše řasy. To totiž zabrání jejich vysušování, lámání a vypadávání. Vyzkoušejte si na ně každý večer nanést malé množství čisté vazelíny, kterou ráno pak důkladně smyjte čistou vodou. Nejenže vaše řasy budou krásně vyživené, ale vedlejším efektem může být i jejich rychlejší růst.  

4. Učešte je

Stejně jako pravidelně češete své vlasy, i vaše řasy si zaslouží takovou péči. Kartáčování řas totiž stimuluje jejich přirozený růst. Použít můžete klasický kartáček od řasenky (samozřejmě dobře očištěný) a po několika týdnech uvidíte ten rozdíl. Řasy budou přirozeně více lesklé a delší.

5. Prodloužení řas pouze výjimečně

Nabízí se, že nejrychlejším způsobem, jak mít dlouhé a husté řasy, je jejich prodloužení. Spoléhejte na ně ale opravdu jen v jednorázových případech. Tato metoda totiž postupem času začne řasy namáhat, poškozovat a budou vám postupně vypadávat. 

Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account