Všichni víme, že v boji proti vráskám jsou našimi nejsilnějšími zbraněmi strava plná vitaminů a minerálů, dostatečný pitný režim, kvalitní krém s ochranným UV faktorem a pravidelná péče o pleť. Jenže ať se snažíme sebevíc, někdy si snahy o mladou pokožku sabotujeme sami.
Které zlozvyky – kromě holdování cigaretám a alkoholu – přispívají ke vzniku vrásek?
Mnete si oči
Také si párkrát za den promnete oči, protože vám padají víčka únavou nebo jsou unavené od koukání do počítače? Tento zlozvyk je celkem přirozenou reakcí, ale pleti zrovna neprospívá. Pokožka v okolí očí patří k nejcitlivějším a také nejnáhlejším ke vzniku vrásek. Tím, že ji mneme (a často nijak šetrně), přispíváme k jejímu povolování a rychlejšímu stárnutí.
Nechráníte se před světlem
A když už jsme u pokožky kolem očí – ještě jeden zlozvyk ji dvakrát nepotěší. Mžourání kvůli světlu. Ať už jste vyrazili do slunečného dne bez ochranných brýlí nebo máte na mobilu či počítači nastavený příliš velký jas displeje, respektive obrazovky, přivíráte oči a přispíváte ke vzniku vrásek.
Příliš často mlsáte
Jak už jsme řekli na začátku, vyvážená strava bohatá na důležité vitaminy, minerály a antioxidanty pomáhá prodloužit mládí pokožky. Ovšem pokud si pravidelně a často pochutnáváte na sladkostech, pijete sladké limonády nebo si do kávy a čaje sypete cukr po lžících, zázraky nečekejte. Nadměrná konzumace cukru narušuje kolagen a elastin a tím napomáhá vzniku vrásek.
Málo spíte
Slovní spojení „vyspat se do krásy“ nevzniklo jen tak. Každé nevyspání se na nás podepíše povadlou a unavenou pletí, kruhy pod očima a oteklými víčky. Pokud máte ale nedostatek spánku dlouhodobě, pak je jasné, že se tyto problémy ještě prohlubují. Pokožka totiž nemá dostatek času na regeneraci, k níž dochází během spánku, a tak se na ní dříve objeví i vrásky…
Pijete brčkem
Brčko je skvělý způsob, jak si zajistit dostatečný pitný režim (dokonce i ti, kteří mají s vypitím doporučeného množství tekutin během dne problém, toho díky brčku vypijí více). Jenže pleť z něj radost zrovna nemá. Špulení rtů celý den jen napomáhá vzniku vrásek v okolí úst.
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account