Neuvědomujeme si to, ale nejen naše pleť, i vlasy stárnou. Jsou unavenější, oslabenější, mohou měnit i svůj stav. Jestli jste se před léty potýkala se suchými vlasy, dnes vás mohou trápit mastné. Víte, jak o svoji hřívu správně pečovat, aby byla doslova jako lví?

Péče o vlasy – šampon a kondicionér

Mnoho žen v drogerii kupuje přípravky ze stejné řady. Když si vezmou šampon na mastné vlasy, automaticky sáhnou po kondicionéru či masce taktéž na mastné vlasy. Přitom jednotlivé produkty lze kombinovat. Máte mastnější pokožku u hlavy, ale jinak se vám vlásky vlní a jsou spíš sušší? Pak je myjte pouze u kořínků a šampon nechte jen stéct při oplachování. Na konečky vlasů pak použijte hydratační masku, aby oživila kštici. Další naší radou je, abyste si rozšířila obzory. Ne všechny vlasové přípravky najdete v drogerii. Nabídka parfumérií je pestřejší a najdete zde i přípravky, které jsou k dostání v kadeřnických salonech. Kallos, Klorane, Kérastase, Schwarzkopf Professional, Kevin Murphy a další přípravky jsou i kvalitnější než kosmetika z drogerie.

Jak na růst vlasů?

Bujná kštice je snem každé ženy. Někdy nám ale příroda nenadělila tak bohatý porost nebo věkem či hormonálními změnami o nějaké ty prameny přijdeme. Víte, co je skvělé? Zkuste ricinový olej na vlasy. Umí regenerovat a posílit vlasové folikuly, takže obnoví nejen vlasy, ale i řasy. Stačí jej trošku nanést nad řasy jako linku a budete mít vyživenější a delší řasy. U vlasů si pak udělejte například zábal, který necháte minimálně hodinu působit, a poté omyjete šamponem. Mít krásné vlasy není nemožné. Jen musíte znát typ vašich vlasů, pořídit si ideální péči a pravidelně se o kštici starat. Ta se vám pak odmění krásou, na kterou bude třeba minimum stylingu. Nebo ještě v lepším případě – vůbec žádný.

Foto: Depositphotos

Tagy:
2 Komentářů
  1. INOMA 2 roky ago

    Alespoň jednou za život bych chtěla zkusit produkt Kérastase. Alespoň jednou 😀

  2. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Pěkný článek

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account