Každá chceme na svatbě obléci přenádherné šaty, ve kterých se budeme cítit jako princezna. Některé ženy se opravdovými princeznami staly a oblékly ty nejkrásnější svatební šaty. Podívejte, jaké nádherné šaty oblékly.
Norská princezna Mette Marit

Svatba s následníkem norského trůnu princem Haakonem proběhla 25. srpna 2001. I když byla Mette neurozená, obyčejná servírka, navíc svobodná matka syna Mariuse, princ si jejich vztah prosadil a králosvská rodina nakonec svolila. Dnes mají dvě děti princeznu Ingrid Alexandru a prince Sverre Magnuse. Půvabná plavovláska se po princezně Dianě stala módní ikonou a královnou lidských srdcí. A jaké svatební šaty oblékla? Mette-Marit si vybrala krásně hluboké krémové šaty z krepu a tylu, které navrhl Ove Harder Finseth. Velmi jednoduché avšak provedeny elegantně komplikovaným způsobem. Čtvercový řezaný výstřih, k němuž byly našity rukávy. Živůtek pak přecházel do mírně rozšířené sukně. Celé šaty se pak pohybovaly jako jedno. Šaty doplnil dlouhý tylový závoj.
Švédská princezna Victoria

Dnem sňatku, jehož se zúčastnilo přes tisíc hostů včetně aristokratů z celého světa, byl 19. červen 2010, kdy si princezna Victoria Švédská vzala bývalého fitness trenéra Daniela Westlinga, kterého potkala v Americe, když se tam jela léčit z anorexie.
Pokud se vám líbí její jednoduché šaty, ne příliš těžké na výzdobu, můžete složit poklonu švédskému designéru Paru Engshedenovi. Byly vyrobeny ze smetanového véčkového hedvábí. Kulatý límec měly téměř na rameni a obsahovaly malé rukávy, což vytvořilo příjemný kompromis mezi požadovanou skromností a letním počasím – důležitým faktorem, protože svatební den zahrnoval jízdu na kočáře a jízdu lodí, stejně jako venkovní řeč před davy lidí. Vzadu je výstřih do V a přechází v pás zdobený malými knoflíčky. Od pasu se rozšiřuje téměř do 5 metrů krajkový závoj.
Španělská princezna Letizia

Dnes je  královnou Španělska z titulu manželky krále Filipa VI. Svatba s princem Filipem se konala 22. května 2004 v Madridu. Letizia dříve pracovala jako reportérka a televizní moderátorka. A v roce 2000 získala dokonce cenu za nejlepšího novináře mladšího třiceti let. Ale kariéru v žurnalistice vyměnila za dráhu princezny a poté královny. A v čem kráčela k oltáři? Za impozantními svatebními šaty stál návrhář Manuel Pertegaz, který vyšil strukturovaný otevřený límec, manžety a lemování slonovinových šatů skutečným zlatem a květinovým vzorem. Ale skutečné zlato byla cca 5 metrů dlouhá vlečka s diamantovým diadémem. Letizia doplnila svůj svatební outfit o diamantové náušnice a vysoké špičaté podpatky a nejen španělský národ byl unešen.
Monacká princezna Charlene

Charlene Wittstocková a kníže Albert II. se poznali v roce 2000 na plaveckých závodech v Monaku. V roce 2010 oznámili zásnuby a o rok později 1. července měli svatbu. Jejich dvojčata se narodila v prosinci 2014. A svatební šaty? Jejich tvorbu vložila do rukou Armaniho a ten vytvořil opravdovou Haute couture. 50 metrů bílého hedvábí, 80 metrů hedvábné organzy a 2500 hodin práce. Ve výšivce na přední straně, sukni a středu vlečky je 40 000 krystalů Swarovski, 20 000 perličkových slz, 30 000 zlatých kamenů v květinovém vzoru s platinou pokrytou nití dokončenou za 700 hodin. V závoji 20 metrů bílého hedvábného tylu a výšivka. Nádhera.
Dánská princezna Marie

Princezna Marie Dánská, hraběnka z Monpezat, původem Francouzka, si vzala již rozvedeného prince Joachima v květnu 2008. Ale předtím dlouho váhala. Nebyla zvyklá na takovou pozornost a po nelichotivých článcích, které o ní v médiích vyšly, se jí do královské rodiny nechtělo. Ale nakoknec kývla. A byla z ní krásná nevěsta. Měla šaty navrhované Davidem Arasou a Claudiem Morelli z módního domu Arasa Morelli, šaty byly krajkové od hlavy k patě, konkrétně z krajky z Calais, vyrobené s květinovým vzorem ve zvýšeném saténovém stehu. Šaty byly bílé a lemované hedvábím faille z krajky Buche v údolí Loiry. Její závoj byl tylový s krajkovým okrajem, ukotvený květinovým diadémem, který patřil královně Margrethe.
Anglická princezna Kate

Princ William, druhý v pořadí v následnictví na britský trůn a Catherine Middletonová se zasnoubili v říjnu 2010 během soukromé návštěvy Keni. Kate dostala zásnubní prsten po princezně Dianě.  Svatba se uskutečnila 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství v Londýně. Nejprve to vypadalo, že se rozejdou, ale zjistili, že se jim po sobě stýská. Návrat na sebe nenechal dlouho čekat  a zanedlouho byla svatba, kterou sledoval celý svět. A zejména nevěstiny šaty. Kate se vdávala v bílých šatech s vlečkou. Navrhla je Sarah Burtonová z módního domu Alexander McQueen. Nevěsta se na navrhování své svatební róby podílela. Dle přání i Burtonová vytvořila šaty spojující tradici, modernost a výraznou uměleckou vizi. Toaleta vznikala měsíce po celém Spojeném království. Krajková výšivka byla vytvořena v Královské škole vyšívání v paláci Hampton, bývalém hlavním sídle krále Jindřicha VIII. Samotná ručně střižená krajka pochází z Anglie a z francouzského města Chantilly, obě zdobily dekolt a paže budoucí královny a byly použity i na podšívku. Na základ šatů použila návrhářka bílou a slonovinovou hedvábnou organzu typu gazar. Korzet, patřící mezi umělecká díla McQueena, vychází k tradičního viktoriánského stylu.
A jaké šaty bude mít další kráska Meghan Markle, která si 19. května řekne ANO se svým princem Harrym?
V této době jsou prý svatební šaty již dokončeny a ukryty v hradu Windsor. I návrhář je přísně utajen, ale dle určitých zdrojů byla též oslovena Královská škola vyšívání v Hamptonu. Šaty budou nejspíš také s krajkou, elegantní a tradiční. Necháme se překvapit, ale už teď jsme nesmírně zvědavé.

 
Foto: Pinterest.com; Shutterstock.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account