Produkty značky Barnängen testují celé jaro naše uživatelky. A abychom nezůstaly pozadu, rozhodly jsme se tuto švédskou značku kosmetických produktů otestovat i my. Jak moc jsme se v hodnoceních shodly s našimi čtenářkami?
K testování jsme dostaly sprchový krém a tělové mléko Oil Intense, které si pro sebe „zabrala“ Klára, sprchový a koupelový gel Midsommar Glow a vyživující tělové mléko Nutritive, jež skončily v koupelně u Nikoly, a tělové mléko SOS Vard Repairing, které na své těžce zkoušené pokožce otestovala Šárka. Jak tyto produkty obstály?
Intenzivní výživa s jemnou vůní
Pro Kláru bylo při výběru produktů Barnängen rozhodující nejen to, na který typ pokožky je řada Oil Intense určená, ale do značné míry si ji tato řada získala i svou vůní. „Samozřejmě je výhoda, že mám suchou pokožku, když testuji výrobky, jež jsou pro ni navržené, ale nebudu lhát, jakmile jsem si přičichla k tělovému mléku Oil Intense, velmi nerada bych se ho vzdávala,“ usmívá se. „Ale teď vážně – kdokoli trpí suchou pokožkou, potvrdí vám, že pokud najde produkt, jenž mu od potíží pomůže, je vlastně jedno, jestli hezky voní. Ale Oil Intense je kombinací obojího – neskutečně účinné péče a úžasně jemné vůně planých růží, kterou si nejde nezamilovat.“

Sprchový krém a tělové mléko Oil Intense se v péči o suchou pokožku skvěle doplňují. Obsahují totiž pečující Cold Cream, který ji vyživuje a podporuje její přirozenou rovnováhu. Navíc v nich najdete také olej z plané růže, který jim nejen zaručuje onu nezaměnitelnou jemnou vůni, ale navíc pokožku hydratuje.
„Po suché pokožce není při používání ani známky. Už po použití sprchového krému máte pocit, že je pokožka nádherně vláčná, vůbec nepne. Tělové mléko je pak ‚třešničkou na dortu‘, která jako by hydrataci uzamkla a zaručí vám tak vyživenou pokožku celý den. A navíc nezanechává na kůži nepříjemný film. Jen tu úžasnou vůni,“ chválí Klára. „Co je pro mě také důležité, je fakt, že jsou produkty Barnängen veganské. Sama sice veganka nejsem, ale kosmetiku si rozhodně vybírám takovou, u níž mám jistotu, že se nepodepsala na životě žádného zvířete,“ podotýká Klára.
Jemný dotek bavlny
„Po tělovém mléku SOS Vard Repairing jsem doslova ‚skočila‘. Mám suchou pokožku, hlavně na nohách a pažích, takže musím poctivě mazat po každém osprchování. A to nemluvím o tom, co s mou kůží dělá holení – jakákoli holicí pěna prakticky znamená závěj šupinek,“ popisuje Šárka. „Vyzkoušela jsem spoustu mlék, krémů a dalších produktů na suchou pokožku, ale že bych si nějaký vyloženě zamilovala, to se asi říct nedá. Buď se člověk musí mazat několikrát denně, což je třeba v práci docela problém, nebo musí čekat, než se vstřebá mastný film, a to také není ideální, když se chcete obléknout nebo se chystáte do peřin.“

Tělové mléko Barnängen SOS Vard Repairing je obohacené o ochranný Cold Cream a také severskou bavlnu, která obnovuje a zklidňuje velmi suchou a drsnou pokožku. Poskytuje jí hloubkovou hydrataci, kterou si pokožka uchovává po celý den. Tak jako ostatní výrobky této švédské značky je i toto tělové mléko veganské a 95 % ingrediencí v něm je přírodního původu. A jak se mléko SOS Vard Repairing osvědčilo naší testerce?
„Musím uznat, že splňuje vše, co slibuje. Úplně stačí se namazat tělovým mlékem po sprchování a pokožka je bez potíží krásně hladká a vláčná celý den. Žádné šupinky, žádné nepříjemné napětí a svědění. Dokonce i jako mléko po holení je SOS Vard Repairing skvělé,“ rozplývá se Šárka. „I když má trochu hutnější texturu, za chvíli po něm není ani památky a nezanechává mastný film. Nejspíš jsem konečně našla výrobek, kterému nedokážeme ani já, ani moje pokožka nic vytknout!“
Začátek léta již v dubnu
Nikola si pro testování vybrala kombinaci sprchového a koupelového gelu Midsommar Glow a vyživujícího tělového mléka Nutritive. „Ačkoli tyto produkty nejsou z jedné řady, nedokázala jsem odolat – sprchový gel Midsommar Glow mě totiž dostal svou úžasnou vůní. Připomíná mi něco z dětství, i když Midsommar je typický severský svátek letního slunovratu, zatímco já svá letní dobrodružství prožívala na chalupě u babičky a dědy na Moravě,“ směje se Nikola. „Každé sprchování tak bylo připomínkou slunného, pohodového léta. I když byl duben.“

Sprchový gel Midsommar Glow obsahuje ochranné Hydratační sérum, které jemně pečuje o pokožku a zanechává na ní ochrannou vrstvu. „V kombinaci s květinovými oleji představuje tento sprchový a koupelový gel ideální rozmazlení a vyživení pro pokožku,“ pochvalovala si Nikola.
To vyživující tělové mléko Nutritive od Barnängen sází na výtažky ostružiníku morušky, oblíbeného severského divokého ovoce, jež pochází z Laponska. Kromě toho obsahuje i Cold Cream a je určené primárně ke zpevnění, vypnutí a zesílení pokožky. „Musím říct, že mi tělové mléko Nutritive vyhovovalo po všech stránkách. Bylo dostatečně hutné, ale zároveň krásně lehké při roztírání, vstřebalo se téměř hned a pokožka po něm byla úžasně hladká a jemná. Kdybychom i my dávaly výrobkům hvězdičky, dám jich deset z deseti,“ je přesvědčená Nikola. Samozřejmostí je opět veganská receptura a přírodní původ drtivé většiny (90, respektive 95 %) surovin.
Foto: redakce

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account