Zdravotní pojišťovna OZP vás i letos podporuje v péči o zdraví a přináší několik novinek. Patří k nim příspěvek na psychoterapii, dvojnásobný příspěvek pro těhotné a novorozence nebo příspěvek na očkování proti RS virům.

Co jsme v OZP připravili nového

Příspěvky pro těhotné a novorozence prostřednictvím kuponů zvyšuje OZP v roce 2024 na 3 000 korun. Celkově tak může maminka s jedním dítětem čerpat částku 6 000 korun za rok. Nově jsme rozšířili čerpání tohoto příspěvku také na žádané očkování proti RS virům.

Významnou novinkou je také příspěvek na prezenční psychoterapii. Poptávka po službách psychologů začala významně růst od začátku covidové pandemie a ten trend stále pokračuje. Jsme proto rádi, že můžeme našim pojištěncům nabídnout možnost využít na úhradu sezení s psychologem kredity získané v aplikaci VITAKARTA, a to ve výhodném kurzu.

Užitečná je v aplikaci VITAKARTA nově také možnost nahlížet do výsledků laboratorních vyšetření pořízených v sítích SYNLAB a SPADIA. Výsledky nedávných testů tak můžete kdykoli ukázat lékaři nebo si je stáhnout jako PDF a lékaři je poslat e-mailem. Odpadne tak řada zbytečných opakovaně prováděných vyšetření, což může zejména malým dětem velmi usnadnit situaci.

V průběhu letošního roku chceme do tohoto projektu zapojit i další laboratorní sítě, díky kterým bychom zajistili ještě lepší pokrytí celé ČR. Podrobnosti budeme vždy zveřejňovat na internetových stránkách a profilech na sociálních sítích.

Novinkou roku 2024 je také plošně zavedený screeningový program pro vyšetření štítné žlázy v těhotenství. Jedná se o test z žilní krve prováděný co nejdříve v prvním trimestru z indikace registrujícího gynekologa, který má těhotnou ženu ve své péči. Smyslem tohoto programu je eliminace negativních dopadů neléčených onemocnění štítné žlázy v těhotenství na jeho průběh i vývoj dítěte.

Stálice mezi benefity

Nadále podporujeme oblíbené ozdravné pobyty dětí. Až 10 000 korun za rok je tak možné použít na úhradu klimatického nebo lázeňského ozdravného pobytu nehrazeného z veřejného zdravotního pojištění s minimální délkou pobytu 14 nocí. Tento příspěvek je určen dětem do 18 let s chronickými respiračními a dermatologickými chorobami nebo s obezitou.

Dlouhodobě největší zájem je o příspěvky na dentální hygienu. Zůstávají proto v nabídce OZP, celková výše příspěvku může být až 1 000 korun na osobu za rok.

Velmi oblíbené jsou také STOP programy zaměřené na prevenci závažných civilizačních onemocnění. Všechny je možné využít i v letošním roce, včetně zjednodušeného vyšetření PSA u mužů, které pomáhá při odhalování závažných onemocnění prostaty, nebo mamografického vyšetření prsu se zapojením umělé inteligence (AI) do tzv. třetího čtení snímků. Přináší to zvýšení kvality hodnocení záznamu, takže se může podařit zachytit nálezy, které lidské oko nerozezná. Od dubna do prosince 2023 využilo AI při vyšetření 1752 pojištěnek OZP. U pěti z nich systém zachytil nádor, který lékaři neodhalili, a ve 42 případech napomohl tomu, že lékař nemusel provádět doplňkové sonografické vyšetření.

Stejně jako v minulém roce je možné čerpat prostřednictvím aplikace VITAKARTA příspěvek na sportovní aktivity dětí i dospělých a to v závislosti na počtu nasbíraných kreditů. Touto cestou můžete získat dokonce vyšší příspěvek než v minulosti, pokud aktivně využijete dostupné možnosti pro přidělení kreditů. A v případě, že jako rodina sloučíte své kredity na účtu toho člena, který je využije nejvíce, může příspěvek od OZP dosáhnout až několika tisíc korun.

VITAKARTA

Velkým benefitem klientů OZP je propracovaná aplikace VITAKARTA. Na jejím vývoji pracujeme více než deset let a v současnosti obsahuje přes 50 funkcionalit. VITAKARTA pojištěncům umožňuje získávat nejnovější informace, on-line konzultovat zdravotní obtíže s lékařem, mít ve VITAKARTĚ v elektronické podobě průkaz pojištěnce svůj i ostatních členů rodiny, nechat si zajistit termín na požadované vyšetření a vyřídit si se zdravotní pojišťovnou prakticky cokoli elektronicky. Bez cestování na pobočku, z pohodlí domova.

Od podzimu loňského roku mohou mít vlastní účet ve VITAKARTĚ už i děti ve věku 15 až 18 let.

Unikátní funkcí VITAKARTY je on-line kontrola nežádoucích lékových interakcí mezi užívanými a nově pořizovanými léčivy, doplňky stravy a potravinami. Můžete si tak třeba ještě v ordinaci lékaře, nebo u regálu v lékárně zkontrolovat, že kombinace vašich stávajících a nově pořizovaných léčiv je bezpečná.

VITAKARTA v současnosti obsahuje více než 50 funkcionalit. Používá ji více než 400 tisíc pojištěnců a každý měsíc se do VITAKARTY přihlásí více než 100 tisíc z nich.

Asistenční služba

Další výhodou OZP je živá Asistenční služba. Nejčastěji reagujeme na požadavky na zajištění lékaře, nebo vyhledání volného termínu vyšetření. Funguje to tak, že naši operátoři nejprve přesně zjistí požadavky klienta a pak obvolávají vhodné poskytovatele péče a snaží se domluvit vhodný termín. Naprosté většině pojištěnců dokáže Asistenční služba OZP pomoct.

 

Zdroj: pojišťovna OZP

Foto: se souhlasem OZP

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account