Tají se vám dech nad nádherou rozkvetlé přírody? I vy se můžete nádherně rozzářit. Chce to barvy a květy. Ty živé ponechte kolem vás a na sebe si vyberte něco s květinovým vzorem. Uvidíte, jak se za vámi budou lidé otáčet či na vás s obdivem hledět. Víte, jak květy kombinovat? Troufnete si na ně?
Stoprocentně potvrzeno, květinový potisk upoutá pozornost, takže se připravte, že budete vidět. Naštěstí volbu velikosti vzoru můžete na pozornosti přidávat či ubírat. Vtiskněte vašemu šatníku trochu romantické nálady. Nebojte,  rozhodnete-li se nosit květinový vzor, držte se několika pravidel a budou vám květy slušet.

Vždy zvolte jen jeden květinový kousek a zbytek dolaďte neutrálně – džíny, jednobarevné kalhoty či sukni. Kdo by chtěl vypadat jak celé květinářství? My rozhodně ne.

Skvěle se hodí do romantického a boho stylu. Kdo ho preferuje, musí mít květy. 

Pozor, květy dokáží opticky přidávat. Máte-li větší poprsí, vyvarujte se velkým květům, spíše dejte květy do spodní poloviny těla, naopak chlapecké postavě s malým poprsím dodají květy tvary.

Když s květy začínáte, volte jemnější potisk s malými květy.

Všímejte si, jak jsou květy na oblečení rozmíštěny. Dokáží totiž krásně vyslimovat, zejména jsou-li uprostřed či se k prostředku sbíhají. Zavinovací styl halenek sluší každé postavě.


Tričko, halenka, sako… v květech
Nejlehčí varianta. Kdo zvolí květinové sako či bundičku, krásně tím doladí už jednoduchý outfit z černé nebo bílé. Ideální třetí kousek k džínům a bílému tričku, a budete za bohyni. Tričko či halenku kombinujte s neutrálním spodkem, džíny, černé kalhoty či barevné, v jedné barvě květu – červené, růžové, modré…

Tulipánová sukénka
Dle mého názoru jsou nejhezčí květy na sukních. Podtrhnou ženskost, působí romanticky a volbou správného střihu sukně zakryjí květy nedostatky. Tulipánnový střih zakryje větší zadeček, midi slim sukně podtrhne křivky a maxi délka s podpadky prodlouží postavu. Ve všech květinových sukních se budete chtít točit a vlnit. Jako společníka na horní polovinu těla volte opět něco jednoduchého, ideálně jednobarevného, tričko nebo bílou košili, stejně tak můžete i džínovou, či jednobarevné tričko v barvě květu. Boty? Hříšně vysoké jehlové podpatky, ideálně v pastelových barvách.
 
Boho šaty
Dlouhé, nebo krátké? To je úplně jedno. V šatníku byste měla alespoň jedny mít. Hodí se na romantickou procházku, s dětmi, do práce, na výlet. Moc dobře si rozumí s džínovou bundou nebo křivákem jakékoliv barvy, tady působí síla kontrastu – drsná romantika. Ale ideálně udělají parádu jen samotné. Boty volte bez podpatku, skvělé jsou bílé tenisky, conversky, balerinky či oxfordky.

Nohy poseté květy
Chcete-li nosit kalhoty květinových vzorů, mějte na paměti, že přidávají kila. Pokud tedy nemáte štíhlou postavu, raději sahněte po sukních či šatech. Velké květy na vašich stehnech z nich udělají mnohem větší. Kdo se pro ně rozhodne, ať kombinuje s jednoduchými horními díly.

S kabelkou plnou květů
Kdo není zastáncem květinových vzorů a volí rád minimalistické, méně barevné oblečení, může  nosit květy v drobných detailech, ideálně na kabelce, která s jednoduchým outfitem vynikne. Romanticky vypadají světlé pastelové kabelky s květinovými výšivkami, které se hodí jak džínům a tričku, tak k rebelskému křiváku.

Fot: Pinterest.com / street style; Instagram.com; archiv firem, archiv Petra Kubalová; iStock.com

1 Komentář
  1. NelaVávrová 1 měsíc ago

    ano mam rada tyto vzory, ale musi se kombinovat pak s jednobarevnym…

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account