Je obecně známo, že v období menstruace (včetně premenstruace) a těhotenství se rozšiřuje naše vnímavost. My ženy jsme od narození intuitivní a emocionální a reagujeme na mnohem širší spektrum podnětů než muži. A teď si představme, že se tahle vnímavost každý měsíc ještě před a při menstruaci znásobí. Je toho tolik, co cítíme, často jen podvědomě, že nás to může lehce přivést do zmatku nebo přivodit „náladu“. Často ani nejsme poučené o proměnách našeho těla či energie v průběhu cyklu, a tak tyto „nálady“ přicházejí zdánlivě nečekaně. 
Zároveň se naše tělo čistí, fyzicky i mentálně
Podle čínské lékařky je menstruace nejlepší způsob očisty, které ženské tělo dostalo do vínku. A my se ho často dobrovolně vzdáváme prostřednictvím hormonální antikoncepce, abychom mohly více pracovat, sportovat, byly (údajně) atraktivnější, mohly se bez omezení milovat a… každá si může dosadit svůj vlastní příběh.
Žena, která užívá prášky, nemá žádný menstruační cyklus
Jak říká gynekoložka Helena Máslová: „Největší omyl, v němž uživatelky antikoncepce žijí, je, že menstruují. To v žádném případě není pravda. Žena, která užívá prášky, nemá žádný menstruační cyklus, vlastní reprodukční cyklus je uspaný – a můžeme se jen modlit, aby se po vysazení prášků znovu probudil.“ 
Takže reagujeme na obrovské množství podnětů a zároveň podstupujeme hlubokou očistu. Často cítíme potřebu se stáhnout do sebe a nereagovat, vynechat svoje pravidelné a oblíbené aktivity. Zároveň, ale naše okolí po nás chce stále stejný výkon, a často ho po sobě chceme hlavně my samy.
Přírodní esence – jednoduchost, čistota a účinnost
Bachovy esence působí především na naše psychické a emoční zdraví a skrze psychiku ovlivňují i naše tělo. Australské esence kromě emocionálního ovlivňují přímo fyzické tělo, léčí problémy v oblasti komunikace a sexuality.
Které z esencí užívat v období menstruace?
Z Australských esencí je možné si vybrat kombinaci Woman, jež upravuje hormonální nerovnováhu, změny nálad, pocity, kdy se nelíbíme samy sobě, nervozitu.
Z Bachových esencí potom například:
MUSTARD (Hořčice) krásně ovlivňuje naše nálady. Často se můžeme (nejen) v období menstruace cítit posmutnělé, jako kdyby najednou připlul tmavý mrak a na chvíli zastínil naši jasnou oblohu. To je negativní stav esence Mustard, která při užití jednoduše mrak odežene a zase začne svítit sluníčko.
WALNUT (Vlašský ořech) je podporující esence vhodná k užívání v období změn – v těhotenství, při příchodu první menstruace a v pubertě, ale také při změně zaměstnání. Vlastně kdykoliv cítíme, že přichází změna a máme s ní spojené smíšené pocity.
CRAB APPLE (Plané jablko) je čistící esence, která zároveň působí blahodárně na pocity nelibosti týkající se našeho těla.
OLIVE (Oliva) je pro vyčerpání fyzické i psychické a přináší okamžitou úlevu a také lepší spojení s vlastním tělem.
HOLLY (Cesmína) je pro stavy vzteku, podrážděnosti či jiné ostřejší emoce, které nás mohou v období menstruace, zejména pokud jsme pod pracovním tlakem, přepadat.
CHERRY PLUM (Slíva třešňová) je pro stavy typu „papiňák“, kdy se bojím, že už brzy vybouchnu.
LARCH (Modřín) podporuje naši sebedůvěru
HORNBEAM (Habr) je taková „ranní káva“, dodá chybějící motivaci.
SCLERANTHUS (Chmerek roční) je pro nečekané změny nálad a tzv. „přecitlivělost“.
WHITE CHESTNUT (Bílý kaštan) uklidňuje neodbytné myšlenky v naší hlavě a zlepšuje spánek.
Doporučujeme mít doma směs pěti esencí Rescue Remedy (Krizová směs) sestavenou přímo Dr. Bachem, která je skvělá při stresu pracovním, či osobním, kdykoliv jdete k zubaři (nebo vaše dítko) a bojíte se, před zkouškou, nepříjemným jednáním či návštěvou. 
Foto: Shutterstock
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account