Neděste se, nastávající maminky nemusí přestat používat svou kosmetiku a nakupovat nějaké nové zázračné přípravky. Klidně dál používejte to, na co jste zvyklé. Jen je obvykle třeba v těhotenství ještě něco málo přidat.
Těhotenství je pro ženský organismus náročné období. Nosit v sobě děťátko znamená velkou námahu navíc, a to jak po psychické, tak fyzické stránce. Kromě toho tělo potřebuje dvakrát tolik živin, minerálů a vitamínů. Mnohem víc než kdy jindy je třeba dbát na správnou skladbu potravy. Pravděpodobně na sobě budete pozorovat, že si z vás vitamíny a minerály vysává dítko. Začne se to projevovat na vašich nehtech, vlasech i kůži.
Bojujte proti vypadávání vlasů
Jestliže se vám na obličeji objeví akné, budou se vám třepit nehty nebo začnou neobvykle vypadávat vlasy, neděste se. Padání vlasů v těhotenství je docela běžný problém právě proto, že se tělu nedostává dostatek živin. Po porodu se vše zase upraví. A jestli se vám nechce tak dlouho čekat, pořiďte si sérum či šampon proti padání vlasů.
Předcházejte striím
Dalším kosmetickým přípravkem, který by měl obohatit vaši kosmetickou výbavu, je olej, sérum či krém proti striím. Po pravdě řečeno, pokud u vás strie ještě nevznikly, bude stačit i obyčejné tělové mléko. Důležité je bříško promazávat, bude-li kůže suchá, vzniknou strie. Jestli už vás strie v těhotenství trápí, pořiďte si speciální péči, která je pomůže vyzmizíkovat.
Připravte se také na kojení
Nejen v těhotenství, ale i při kojení se hodí některé speciální kosmetické přípravky určené maminkám. Vhod vám přijde například pečující balzám na bradavky, který eliminuje riziko popraskání a bolestivosti.
Zkuste ve své oblíbené drogerii či prodejně kosmetiky prozkoumat oddělení pro těhotné, možná objevíte ještě další chytré vychytávky. Těhotenství má být krásným životním obdobím, tak do sebe neváhejte trochu investovat. Děláte to i pro své miminko.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account