Že je podzim obdobím utlumených barev nesoucích se v tónech hnědé, oranžové a červené? Ptali jsme se vizážistek SOLO personal makeup school na pražských Vinohradech a pro tuhle sezónu máme na klasiku jednoznačně zapomenout. Měsíce poslední čtvrtiny roku ovládnou barvy, kreativita a styl. A některé trendy nám dokonce připomenou tolik milované a barevné devadesátky.
Black and white eyeliner
U jedné klasiky ale přece jen zůstaneme. Nesmrtelná černá linka. Minulost, současnost i budoucnost – tak ji popsala Pat McGrath Marcu Jacobsovi v backstage jedné z přehlídek. A byly to právě modelky Marca Jacobse, které s výraznými černými linkami předváděly jeho novou kolekci oblečení. Výrazné černé linky se pak také objevily na očích modelek na přehlídkách Valentino, Dior a Stella McCartney. V různých obměnách, tvarech. Někde elegantní, někde výrazné, u Diora mírně rozmazané ve stylu „dělala jsem si je narychlo doma“, jak je popsal Peter Phillips. Wow! Ale každá černá má své opozitum. Kateřina Nováková lektorka v SOLO: „Trendy tenhle podzim budete i s bílou linkou. Zkuste gelovku od značky Kryolan.“ Vaše oči krásně prozáří, budou vypadat jasnější a větší – a to přece všechny chceme, ne?
Barevné řasenky
Ano, neděláme si legraci! Ačkoliv i my jsme si mysleli, že barevné řasenky odešly s érou dívčích časopisů, vrátily se na scénu, a myslí se to s nimi opravdu vážně. Kateřina: „Perfektně udělaný make-up a výrazné barevné řasy? Tak jednoduché, přitom tak efektivní.“ Na podzimní párty budete za hvězdu. Zkuste zamrkat fialovými řasami, a uvidíte, kdo Vás pozve na drink!
Růžový pohled na svět a „umělecké oči“
Troška růžové ještě nikomu nikdy neublížila, že? V případě Mattyho Bovana to byla ale na očích modelek prostě „troška více“ růžové, než jsme byly doposud zvyklé (nebo než jsme byly vůbec kdy zvyklé?). Nicméně, kdy naposledy jste si nalíčila oči žvýkačkově růžovými stíny? Ve světě velkých přehlídek ovšem zazářil ještě jeden trend – naše víčka jako plátno a na nich malířské umění – artist eyes. Kateřina: „Kouzlete se stíny. Pokud se nemůžete rozhodnout jako barvu zvolit, tenhle podzim máte tu báječnou možnost použít na spodní oční víčko jeden stín, na vrchní víčko zase druhý.“ Mrk mrk. A pokud nesouzníte ani s růžovou, ani s dvoubarevnými stíny, jsou tady ještě dvě možnosti. První je oranžový lesklý stín přes celé víčko, vyzkoušejte eye & cheek multi-shadow odstín Heat od Mádary. Tou druhou, kobaltově modré stínování, které představil Tadashi Shoji. V kombinaci s elegantní černou linkou Váš make-up nikdo v místnosti nepřekoná.
Kiss me, baby
Módní domy na přehlídkách neopomenuly ani rty. Pokud jste tedy spíše v týmu „lips“ než v týmu „eyes“, můžete také jásat. Marc Jacobs udělal z klasiky trend, a červěně nalíčené rty se tenhle podzim budou držet ve vedení. Nicméně, ve výrazných červených lesklých rtech Vás podpoří i Oscar de la Renta. Jeho tým make-up artistů použil při přehlídce jasně červenou rtěnku se smaltovým efektem. Lesk, výraznost, preciznost.
Temná romance Anny Sui
Při pohledu na celostní make-up looky jednoznačně zaujala Anna Sui a její kombinace goticko-punk-romantického looku, který byl inspirován gotickými upíry a francouzským Bordeaux stylem. Anna Sui přinesla na přehlídku líčení, které je inovativní a neokoukané, ačkoliv se od hlavního trendu barevného zářivého líčení zásadně odklání. Kouřově zelené stíny a tmavě fialové rty. Troufnete si? Stejný trend upírských nevěst byl viděn i na přehlídce Rodarte, kde make-up tvořil James Kaliardos. S myšlenkou „dokud nás smrt nerozdělí“ hrály u modelek prim velmi tmavé, matné rty, a minimálně nalíčené oči. Look byl doplněn umělými řasami. Jako panenky. Možná lehce políbeny gotikou namíchanou s romantismem, ale stále panenky. Kontrastním lookem, kterým ale také udržíte podzimní trend, jsou pak celostní nude líčení.
Ať už se rozhodnete jakkoliv…
Trendy podzimu 2020 mají velkou výhodu ve variabilitě, kterou obsáhly. Ať už chcete zářit s výraznými stíny, mrkat fialovými řasami, špulit červené rty nebo se držet přirozeného nude looku, při každé volbě budete stále držet krok se světovými make-up trendy. Tres chic!
Pro více tipů se přihlašte do SOLA na Poslední trendy a techniky více na webu solomakeup.cz
Autorka: Sabina Beňová, SOLO Personal makeup school, www.solomakeup.cz
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account