Po dlouhé zimě je jaro ideálním obdobím pro regeneraci a restartování organismu. Mnoho z nás se jistě s jarní únavou již setkalo a potvrdí, že v takových dnech vykopat se z postele je někdy přímo nadlidský výkon. Jak své tělo očistit a dodat mu energii po náročných zimních měsících? Vyzkoušejte dary přírody jako je ostropestřec mariánský, cordyceps, leuzeu či rakytník ve formě doplňků stravy, a užívejte si jaro plní energie.

 Jarní očista tělu prospěje

Ostropestřec mariánský je známý pod lidovým názvem bodlák. Nenechte se však zmást, tento bodlák není jen běžným plevelem, ale skrývá v sobě množství zdraví prospěšných látek. V čem může ostropestřec podpořit náš organismus? Zejména je to specialista na podporu fungování jater a trávení, patří mezi bylinky se silným pročišťovacím efektem.

doplňku stravy od TEREZIA se jeho účinky kombinují s královnou hub reishi, která podporuje imunitu a zdraví srdce, a černým bezem. Složení 100% z přírodních zdrojů potěší všechny, kteří se vyhýbají chemickým látkám a chtějí dodat svému tělu kombinaci látek tak účinných, jak je příroda sama vytvořila.

Foto: se souhlasem značky Terezia
Foto: se souhlasem značky Terezia

Příval nové energie lze podpořit nejen vhodně poskládaným jídelníčkem, ale i přírodními doplňky stravy. Doporučujeme je zařadit, jelikož mnoho z nás vlivem zrychlené doby nemá čas dodávat tělu potřebné živiny potravou. Příroda má navíc spoustu pomocníků, o kterých jste možná ještě ani neslyšeli.

Po jakých surovinách byste se měli porozhlédnout? Rakytník řešetlákový je velmi populární rostlina, kterou ani nemusíme tolik představovat. Často bývá označována jako citroník severu, jelikož obsahuje širokou škálu aktivních látek, jako např. vitamin C, který pomáhá při únavě a samozřejmě pomáhá podporovat imunitu. Rakytník je oblíbený i pro své příznivé účinky na srdce, trávení a pokožku. Rakytník můžete vyzkoušet v mnoha variantách – od olejů po mleté sušené plody.

Foto: se souhlasem značky Terezia

Cordyceps již stojí za delší představení, přestože jste se o této houbě mohli doslechnout ve spojitosti s dobíjením energie u sportovců. Pochází z vysokých nadmořských výšek Himalájí a je pro své účinné látky velmi ceněna. Parazituje převážně na larvách můry druhu Hepialis armoricanus a právě tento neobvyklý druh spojení jí propůjčil její název, který by se dal přeložit jako napůl živočich, napůl houba. Jelikož je sběr velmi náročný (nyní i dosti regulovaný) a ceny za kilogram se šplhají do astronomických výšin, se  dává přednost umělému pěstování, aby byly jeho účinky dostupné co nejširší skupině uživatelů.

V doplňku stravy Cordyceps active od TEREZIA se navíc tato houba kombinuje s reishi a rostlinami leuzeou a rhodiolou. Leuzea je pro své účinky ceněna a užívána po staletí. O této rostlince se můžete dočíst spoustu pozitiv pro naše zdraví, mezi které patří schopnost povzbuzovat tělo, stimulovat duševní funkce a v neposlední řadě také pomáhá zvyšovat adaptaci organizmu ve vypjatých situacích. Rhodiola dodává tělu sílu a vytrvalost. Tento doplněk stravy je tedy vhodný nejen pro sportovce, ale pro všechny, kteří chtějí povzbudit své tělo.

Foto: se souhlasem značky Terezia

Společnost TEREZIA COMPANY se zabývá vývojem a výrobou doplňků stravy z hub a rostlin od roku 1990. Filozofií paní majitelky Terézie Svátové je vyrábět co nejčistější produkty bez konzervantů a zbytečných přídatných látek, které pro tělo nemají žádný užitek. Věří v sílu přírody a hledá co nejlepší kombinace surovin, aby pomáhaly lidem ve zdraví putovat v cestě životem. Surovina je základ, proto je její původ klíčový. Všechny použité suroviny pocházejí od léty prověřených dodavatelů a jsou pravidelně testovány, aby vždy byla zaručena 100% kvalita. V jejich nabídce naleznete již více než 60 výrobků pro všechny věkové kategorie – od novorozenců až po seniory.

Foto: se souhlasem značky Terezia

Tagy:
1 Komentář

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account