Moje menší přiznání: i přes všechny dostupné technologie a nejnovější kosmetické produkty je pro mě účes a la nedbalé plážové vlny záhadou. Zadání je jasné: dokonale zvlněné vlasy, které nedbale splývají kolem obličeje. Realita… „Kremrole“ vypadající jako z fotodokumentace maturitní plesu mojí maminky z osmdesátých let. Máte to podobně a přirozené vlny vám prostě nejdou? Jsme v tom spolu.

Proto jsem se rozhodla napsat článek, který vám ukáže, že nejjednodušší způsob, jak se naučit perfektní vlnění, je nedělat zásadní chyby. Ptáte se jaké? Jen čtěte dál…

1. Ujistěte se, že používáte správnou velikost kulmy

Nezáleží na tom, jestli k tvorbě dokonalých vln používáte kulmu nebo žehličku nebo jak dlouhá je délka vašich vlasů. Největším omylem je dojem, že čím větší kulma, tím budou vaše vlasy vlnitější. Vycházejte z techniky. Pokud vlasy na žehličce nebo kulmě hodně utáhnete, bude jejich vlnitost vyšší. Naopak pokud chcete nedbalé kadeře, vlasy nemusíte kolem přístroje příliš utahovat. V zásadě ale platí: čím menší průměr, tím větší vlnění.

2. Nepodceňujte účinnost vlasových produktů

Jakákoliv tepelná úprava dává vašim vlasům zabrat. Ošetřete je ještě než začnete kulmu nebo žehličku používat. Ideální jsou spreje s ochranou vlasů při fénování. Ty vám poskytnou ochranu před vlivem horkého vzduchu a vytvoří perfektní tvar. Vhodné jsou i přípravky na podporu vlnění, které dodají vlasům snadnou upravitelnost.

3. Upravte si tepelné nastavení podle typu vlasů

Většina nových typů žehliček nebo kulem vám nabízí úpravu tepla. Využijte ji! Pokud máte jemné vlasy, nepotřebujete aby kulma hřála na 100% výkonu. Naopak! Můžete tak vlasy snadno při delší užívání poškodit. Vyberte si proto teplotu o něco nižší. Naopak pokud máte vlasy silné a nepoddajné, zvyšte teplotu na maximum. 

4. Vyberte si správnou techniku i nástroje

Někomu vyhovuje vlasy vlnit žehličkou, jinému zase kulmou. Nezáleží na tom, jaký nástroj je zrovna trendy, ale spíš o technice, která vyhovuje právě vám. Všeobecně je možné říci, že díky žehličce spíše docílíte nedbalého plážového efektu vln, kdežto s kulmou budou mít vaše kadeře mnohem bohatší a pravidelnější ráz. Tak jako tak je základem vždycky to, že vlasy vyfénujete dohladka pomocí fénu a kulatého kartáče. Tento základ je pak vaší startovací pozicí pro další vlnění.

5. Pravidlo 10 sekund

Tento časový úsek je podle kadeřnických expertů stanovený pro používání kulem nebo žehliček. Tak dlouho proto držte nástroj na vašich vlasech. Ani o vteřinu déle. Mohli byste je totiž nenávratně poškodit. Pokud toužíte po efektu jemnější vln, rozhodně doporučuji kratší čas. 

Zdroj foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account