Slyšeli jste už někdy výraz Beautification? Nejvýstižněji by se do češtiny dal přeložit jako zkrášlování. Je to výraz, pod který plastičtí chirurgové schovávají různé dobré úpravy obličeje, které mají za úkol ho – jak již název napovídá – zkrášlit. A to co nejméně invazivními metodami. Nenechte se mýlit, výplň mimických vrásek se do beautification nepočítá.
Máte však od narození propadlé kruhy pod očima, nebo vám přijde vaše brada příliš malá?
Pokud ano, pár injekcí botulinu nebo kyseliny hyaluronové stačí a máte vyhráno. Ne nadarmo se výplním nosu kyselinou hyaluronovou přezdívá “tekutá rhinoplastika”. To, co dříve zvládla jen operace a úprava kosti, dnes můžete dočasně docílit pár mililitry výplňového materiálu.
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D. nám metody zkrášlování představí a poradí, jak si mezi nimi správně vybrat.
O “botoxu” jsme slyšeli všichni. Znalost procesu aplikace botulotoxinu už se trochu různí. Kde jde doopravdy o injekce botulotoxinu a kde o výplň kyselinou hyaluronovou už by si troufli hádat asi jen odborníci. Jedním takovým odborníkem, který nejen že zná rozdíl, ale i obě metody mnohokrát klientkám a klientům aplikoval, je docent Ondřej Měšťák.
Nejprve si přibližme již zmíněný botox. “Botulotoxin, lidově botox, se používá v malých dávkách a součástí jeho účinku je i to, že přeruší signál mezi nervem a svalem, čímž oslabuje svalový stah. Nejčastěji jej tudíž využíváme při nejběžnějším estetickém zákroku – korekci vrásek v oblasti čela a kolem očí. Jedná se o nejčastější zákrok estetické medicíny vůbec, paradoxně také spojený s nejvíce mýty, proto se mu budu věnovat v jednom z prvních dílů IGTV (platforma je součástí aplikace Instagram) seriálu Aesthetic Guide na mém Instagramu. V případě zkrášlujících prodecur můžeme použít preparáty s botoxem na zvednutí obočí,” vysvětlil docent Měšťák.
Dalším velmi populárním materiálem je kyselina hyaluronová. Ta na rozdíl od botulinu nepřerušuje nervový signál, ale přímo vyplňuje požadované místo. Aplikace je minimálně invazivní, díky schopnosti kyseliny hyaluronové je vstřebat, je ale třeba ji po nějaké době opakovat. “Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka. Preparáty které se aplikují jsou vždy nějakým způsobem chemicky zpracované. Pokud se aplikuje neodborně, může dojít ke komplikacím, které mohou být nevratné. Pacienti by to s aplikací kyseliny hyaluronové neměli přehánět. Zároveň je třeba dodat, že aplikuje-li se konzervativně a rozumně, můžeme docílit velmi dobrých výsledků. Mezi typické zástupce zkrášlujících procedur s kyselinou hyaluronovou patří definice dolní čelisti a brady. U žen nebo mužů s ustupující bradou a nevýraznou dolní čelistí může výplň přinést vytoužený definovaný tvar obličeje,” uvedl i ve světě uznávaný plastický chirurg.
Relativně novým využitím kyseliny hyaluronové je tzv. tekutá rhinoplastika. Při té dochází k aplikaci kyseliny hyaluronové v okolí nosu, čímž dochází k úpravě jeho tvaru. Oproti klasické rhinoplastice ta “tekutá” nevyžaduje operaci v anestezii a její účinky jsou vratné. Mnoho klientů jí tedy preferuje, aby neriskovali nevratnou změnu, se kterou by se nemuseli být spokojení. “Je paradoxní, že přidáním objemu v oblasti nosu může estetický lékař nos opticky zjemnit. Zkušený doktor dokáže výplněmi vytvořit optický klam a nos tak přizpůsobit vašim představám,” prozradil vyhledávaný odborník.
Botoxem i výplněmi je možné dosáhnout přirozených výsledků, kdy lidé vypadají a cítí se lépe bez jakéhokoliv stigmatu lékařského zákroku. “U zákroku estetické medicíny musíme mít na paměti, že dobrý zákrok se pozná podle toho, že se na prvý pohled nepozná,” dodal na závěr s úsměvem docent Ondřej Měšťák.
Eva
 
Foto:Jaroslav Fikota, archiv Esthé, Instagram MUDr. Měšťáka @ondrejmestak
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account